Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOYOTA COROLLA E12 - Potrzebny schemat elektryczny starowania klimatyzacji

04 Dec 2014 14:59 12093 11
  • Level 12  
    Witam! Potrzebny jest mi schemat elektryczny klimatyzacji. Po włączeniu przycisku AC wentylator startuje, gaz jest, presostat wygląda na sprawny bo komp pokazuje zezwolenie na włączenie klimatyzacji. W kompie żadnych błędów, Po wyjęciu kostki presostatu wentylator staje, Wentylator kręci się na 1 biegu.
    Brak jest zasilania na cewkę sprężarki. Jeden przewód czarny z białym paskiem. Bezpiecznik w kabinie OK.
    Prośba o schemat lub sugestię gdzie grzebać bym nie musiał rozkopywać wiązki.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • User removed account  
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 12  
    W tym sęk ze poza rozpiska bezpieczników w kabinie nie mam żadnego punktu zaczepienie. Nie wiem gdzie znajduje sie ten przekażnik. Zlokalizowałem tylko przekażnik wentylatora.
    Corolka z 2004 r. silnik 1,4 16v 100 KM.
  • User removed account  
  • Level 12  
    W tym sęk ze ta corolka nie posiada tej pokrywki. Gdzieś zaginęła.
    Skoro bezpiecznik od cewki jest w tej skrzynce to i przekaźnik powinien być też tam i z stamtąd powinien iść przewód do cewki. Z jakiej AUTODATY korzystasz bi ja mam 2007 i nie miałem takiego schematu.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Masz jakiś namiar na tą wersję. Ostatnio dostałem CD od takiego jednego co się ogłaszał i nie dał klucza. Później dałem sobie spokój.
  • Helpful post
    Level 12  
    Wrzuciłem dwa schematy, bo nie wiedziałem, z którego przedziału jest twoja corolla i rozmieszczenie przekaźników i bezpieczników w skrzynce podmień przekaźnik M/G CTL Relay z przekaźnikiem Horn Relay jak jeszcze tego nie zrobiłeś one często ulegały uszkodzeniu
  • Level 12  
    Problem rozwiązany. Przyczyną problemu był brak klapki na bezpiecznikach przez co zaśniedziało gniazdo pod przekaźnikiem M/G CLT.
    Klima działa. Dzieki za pomoc!
  • Level 9  
    Podepnę się pod temat gdyż zakładam klimatyzacje w corolli e11 (do tej pory nie miała klimy). Zabrałem się za montaż elementów w kabinie i natrafiłem na pierwszy problem gdyż nie bardzo wiem gdzie wpiąć sterownik od klimatyzacji, gdyż nie widzę żeby był wolny odczep za schowkiem, a jest to o tyle dziwne że mam odczep do przycisku po czym wnioskuję że powinien być też odczep do sterownika. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu gdzie ma być zamontowany sterownik.
  • Level 9  
    Już schemat znalazłem ale pojawił się kolejny problem tzn pod które piny w ECU podpiąć sterownik A/C?
    W miejscu montażu sterownika A/C znajduje się kostka pasująca do sterownika jednakże rozmieszczenie przewodów i kolory różną się od wiązki z której został wycięty sterownik. Sprawdziłem też przejście od odczepu na przełącznik A/C do tej kostki i przejścia nie ma. Teraz zabrałem się za prześledzenie w jakie miejsca idą przewody z przełącznika. Rozebrałem już pół dashboardu i jutro będę szukał. Od biedy sam sobie wiązkę zrobię, ale puki co pojawił się kolejny problem gdzie wpiąć do ECU sygnały z sterownika, mój silnik to 4ZZ-FE 1.4 VVT-I z 2000 roku.
    To co znalazłem to jest tutaj:
    https://www.toyota-tech.eu/aimuploads/%7BBDD5...5A%20airco%20inside%20engine%20comp%20RHD.pdf

opis ECU:
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc...%3D583635673&usg=AOvVaw2O9PIOIynv3fShZTe-pKhc

Na tym schemacie od ECU nie ma opisu gdzie znajduje się wyjście TAC0 który idzie na pin 4 od sterownika A/C