Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOYOTA COROLLA E12 - Potrzebny schemat elektryczny starowania klimatyzacji

jarekmax 04 Dec 2014 14:59 14628 13
IGE-XAO
    jarekmax
    Level 12  
    Witam! Potrzebny jest mi schemat elektryczny klimatyzacji. Po włączeniu przycisku AC wentylator startuje, gaz jest, presostat wygląda na sprawny bo komp pokazuje zezwolenie na włączenie klimatyzacji. W kompie żadnych błędów, Po wyjęciu kostki presostatu wentylator staje, Wentylator kręci się na 1 biegu.
    Brak jest zasilania na cewkę sprężarki. Jeden przewód czarny z białym paskiem. Bezpiecznik w kabinie OK.
    Prośba o schemat lub sugestię gdzie grzebać bym nie musiał rozkopywać wiązki.
  • IGE-XAO
  • IGE-XAO
    User removed account
    User removed account  
    jarekmax
    Level 12  
    W tym sęk ze poza rozpiska bezpieczników w kabinie nie mam żadnego punktu zaczepienie. Nie wiem gdzie znajduje sie ten przekażnik. Zlokalizowałem tylko przekażnik wentylatora.
    Corolka z 2004 r. silnik 1,4 16v 100 KM.
    User removed account
    User removed account  
    jarekmax
    Level 12  
    W tym sęk ze ta corolka nie posiada tej pokrywki. Gdzieś zaginęła.
    Skoro bezpiecznik od cewki jest w tej skrzynce to i przekaźnik powinien być też tam i z stamtąd powinien iść przewód do cewki. Z jakiej AUTODATY korzystasz bi ja mam 2007 i nie miałem takiego schematu.
    User removed account
    User removed account  
    jarekmax
    Level 12  
    Masz jakiś namiar na tą wersję. Ostatnio dostałem CD od takiego jednego co się ogłaszał i nie dał klucza. Później dałem sobie spokój.
  • Helpful post
    kostek250
    Level 12  
    Wrzuciłem dwa schematy, bo nie wiedziałem, z którego przedziału jest twoja corolla i rozmieszczenie przekaźników i bezpieczników w skrzynce podmień przekaźnik M/G CTL Relay z przekaźnikiem Horn Relay jak jeszcze tego nie zrobiłeś one często ulegały uszkodzeniu
    jarekmax
    Level 12  
    Problem rozwiązany. Przyczyną problemu był brak klapki na bezpiecznikach przez co zaśniedziało gniazdo pod przekaźnikiem M/G CLT.
    Klima działa. Dzieki za pomoc!
    pderk
    Level 9  
    Podepnę się pod temat gdyż zakładam klimatyzacje w corolli e11 (do tej pory nie miała klimy). Zabrałem się za montaż elementów w kabinie i natrafiłem na pierwszy problem gdyż nie bardzo wiem gdzie wpiąć sterownik od klimatyzacji, gdyż nie widzę żeby był wolny odczep za schowkiem, a jest to o tyle dziwne że mam odczep do przycisku po czym wnioskuję że powinien być też odczep do sterownika. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu gdzie ma być zamontowany sterownik.
    pderk
    Level 9  
    Już schemat znalazłem ale pojawił się kolejny problem tzn pod które piny w ECU podpiąć sterownik A/C?
    W miejscu montażu sterownika A/C znajduje się kostka pasująca do sterownika jednakże rozmieszczenie przewodów i kolory różną się od wiązki z której został wycięty sterownik. Sprawdziłem też przejście od odczepu na przełącznik A/C do tej kostki i przejścia nie ma. Teraz zabrałem się za prześledzenie w jakie miejsca idą przewody z przełącznika. Rozebrałem już pół dashboardu i jutro będę szukał. Od biedy sam sobie wiązkę zrobię, ale puki co pojawił się kolejny problem gdzie wpiąć do ECU sygnały z sterownika, mój silnik to 4ZZ-FE 1.4 VVT-I z 2000 roku.
    To co znalazłem to jest tutaj:
    https://www.toyota-tech.eu/aimuploads/%7BBDD5...5A%20airco%20inside%20engine%20comp%20RHD.pdf

opis ECU:
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc...%3D583635673&usg=AOvVaw2O9PIOIynv3fShZTe-pKhc

Na tym schemacie od ECU nie ma opisu gdzie znajduje się wyjście TAC0 który idzie na pin 4 od sterownika A/C
    matben
    Level 1  
    Wiem że minęło 7 lat ale czy możesz wrzucić ponownie te schematy ? :)
    Glacier
    Level 10  
    matben wrote:
    Wiem że minęło 7 lat ale czy możesz wrzucić ponownie te schematy ? :)

Schematy zamieścił kostek250 - musisz być zalogowany żeby otworzyć.
    Pozdrawiam