Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć BOSE 901 III + korektor z DENON PMA-1500AE

bobo543 04 Gru 2014 17:38 945 0
  • #1 04 Gru 2014 17:38
    bobo543
    Poziom 13  

Witam, posiadam sprzęt taki jak w temacie i mam problem z podłączeniem, wiem, że trzeba podłączając uwgzlędniając pętle magnetofonową lecz - podłączam (wydaje mi się, że właściwie) i dźwięk jest bardzo dziwny.
    Podłączam 3 rzeczy:

Odtwarzacz CD z technicsa i tutaj dźwiek jest najlepszy, jest bas, już na małej mocy bardzo głośno i wyraźnie gra.

Aux+Iphone niestety dużo słabszy dźwięk niż jak z CD, trzeba podkręcić gałke raz tyle, żeby tak samo głośno było, bas słaby, mało wyraźny dźwięk.

Gramofon denon tutaj podobnie jak z auxem dźwięk słaby, mizerny bas itd.

Ogólnie tez mam zastrzeżenia co do korektora bo dwa suwaki do regulacji Mid Bas i Mid Tre tak jak by w ogóle nie reaguja, nic nie zmieniają w dźwięku.

Sprzęt wygląda tak od tyłu:
    Jak podłączyć BOSE 901 III + korektor z DENON PMA-1500AE

Prosiłbym o pomoc jak dokładnie podłączyć to za pomocą czinczy, ponieważ korektor na dodatek nie ma oznaczonych wejść (red,black) co troche komplikuje mi z ocenieniem czy dobrze jest podłączone i co oczywiście ustawić na froncie na pokrętłach.

Chce po prostu podłączyć zgodnie z "sztuka" i wtedy ewentualnie martwić się czy korektor jest strzelony czy wzmacniacz coś marudzi bo ogólnie same głośniki widać, że mają potencjał i grają świetnie.

Dodano po 2 [godziny] 2 [minuty]:

Ok wydaje mi się, że teraz jest podłączony niemal na pewno ok czyli:
    Amplificer Connection Korektor ------------------------ Wzmacniacz
    OUTPUT----------------------------do---------------------PB (tape1)
    INPUT------------------------------do----------------------REC(tape1)
    Oczywiście do R-red kabel do L-biały na korektorze.

z przodu mam ustawione: na INPUT SELECTOR -tape 1/cdr
    i urządzenia zmieniam na REC OUT SELECTOR.

I przy takim podłączeniu muzyka z płyt brzmi bardzo fajnie.
    Z gramofonu niestety bardzo przytłumienie, za dużo basów strasznie ciężka i tu mnie zastanawia co jest przyczyna tych, że różnic.
    Z Iphonem i auxem podobnie

0 0