Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wentylacja-regulator obrotów. -

04 Gru 2014 18:20 1791 4
 • Poziom 7  
  Witam!
  Mam następujący problem: kupiłem wentylator łazienkowy:
  Wentylator osiowy kanałowy Vents 100VKO Standard -230V, 14W.

  Po zakupie okazało się, że wentylator jest dość głośny, więc kupiłem regulator obrotów:
  Sterownik obrotów wentylatorów RO-12

  W opisie pisało, że działa prawie ze wszystkimi rodzajami silników, lecz po podłączeniu silnik nie startował tylko stał w miejscu i "buczał".

  Prosiłbym o jakąś radę, jak mogę rozwiązać ten problem, gdyż mam ograniczony budżet i nie mogę kupić wentylatora typu "super silent".
  Pomyślałem, że rozwiązaniem może być wmontowanie w układ czasówki, która po rozruchu, po sekundzie będzie przełączać zasilanie z bezpośredniego na ten z regulatorem, ale wolałbym opinie znawców przed następnym (być może błędnym :P) zakupem.
  Proszę o odpowiedź.
  Pozdrawiam
 • Poziom 8  
  Witam !
  Najprościej będzie jeśli zrobisz sobie mały eksperyment, włącz silnik przez regulator przy ustawieniu 100% obrotów, a gdy się rozkręci zmień obroty do wartości jaka Cię interesuje, jeśli wentylator będzie działał tak samo będzie z czasówką.
 • Poziom 7  
  Chodzi o to że silnik nie chce wystartować na regulatorze ,nawet na maksymalnym podkręceniu tylko buczy , działa jak się go podepnie bezpośrednio do gniazdka .
 • Poziom 40  
  Nie będzie Ci działać na tym regulatorze. Podłączając pod niego silnik możesz uszkodzić silnik, regulator albo jeszcze więcej.
 • Poziom 15  
  Spróbuj z regulatorem grupowym np avt1813