Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.

04 Gru 2014 18:55 17634 16
  • Poziom 6  
    Witam jestem tu nowy i szukam pomocy. Zakupiłem piec defro eko komfort 20 Kw.
    Po rozpaleniu pieca i po parru godzinach gaśnie.Pomóżcie.
    Moje nastawy to
    podwanie 10s
    przeraw 60 s
    nadmuch 4
    zcas pracy wetyaltra 15s
    przerwa 5 min
    histeryza co 2
    histeryza cw 2
  • spec od auto-elektro
    Zmniejszył bym przerwe
    Powiekszył podawanie
  • Poziom 6  
    dzięki za podpowiedż z tym ,że maiłem już ustawienia 7s podawania 30s przerwy nadmuch 22s pozostałe bez zmian chodził mi całą dobę i wygasł. MMmMMmm
  • Poziom 6  
    nie wiem jaki był powód, podajnik zasypany do pełna. Może, że to pierwsza zima i ciężko rozbujać podłogówkę 80 i góra grzejniki na 100m
  • Poziom 6  
    zawsze po wygaśnięciu na palenisku jest eko groszek nie spalony, podajnik podaje po jakimś czasie załącz się alarm , piec nie może dojść do zadanej temp a w palenisku pełno groszku.Rozpalam ponownie i po zmianie ustawień zwiększam czas podawania 10s przerwa 40 nadmuch 4 bieg(1-10)
    i po 3godz to samo
  • spec od auto-elektro
    Ustaw mniejszą przerwe
  • Poziom 22  
    Mogą być dwie przyczyny:
    1. za długi czas podawania w stosunku do przerwy ( ekogroszek nie zdąży sie spalić a już podawany jest nowy aż w końcu spadnie ten rozpalony poza palenisko)
    2. małokaloryczny ekogroszek ( miałem taki przypadek jak kupiłem 24Mj a teraz kupuje powyżej 26Mj i jest ok ).
  • Poziom 6  
    Jacku ja już miałem takie nastawy 5s poadwania 20 przerwy 7/30, 10/40, 10/50, nadmuch 2 bieg 4, nawet 8 i nic
  • Poziom 6  
    Prawdę mówiąc to kupiłem groszek bez wiedzy jaką ma kj, ale skoro piec chodził ponad całą dobę to nie jest zły, może regulacja zaworem trójdrożnym coś pomoże

Dodano po 1 [minuty]:

Tylko jak go przysłonić.
  • Poziom 8  
    Czy ktoś kojarzy poniższe opcje ustawienia sterownika?
    - "max wentylatora" i "min wentylatora" (ustawienia instalatora)
    - "bieg rozdmuchu" (ustawienia serwisowe)
    ???
    Sterownik st-28 (ja mam S3P, ale to to samo poza obudową).

Które parametry odpowiadają za pracę z PiD a które za moc wentylatora "globalnie"(tj. niezależnie czy PiD pracuje w danym czasie czy nie pracuje)?

Jeśli zmienię max. wentylatora na 30% a min. wentylatora pozostawię na 0%, to w sterowaniu z PiD przy wyborze paliwa "węgiel" sterownik zostanie ograniczony do maksymalnych obrotów wentylatora do 30% i ani trochę więcej?
    Będzie sie wyświeltało np. 100%, ale owe 100% bedzie oznaczało 30% mocy wentylatora?

W takim razie jak działa ten PiD? Bo do wyboru są paliwa miał, węgiel, drewno

Wg. moich obserwacji ten sterownik dąży do osiągnięcia max temperatury zadanej przy ograniczeniach: max. temp spalin ORAZ zadanej max. mocy wentylatora... Dobrze kojarzę?

===========
    ODNOŚNIE KLAPKI W WENTYLATORZE.

Trzeba ją ustawić tak, żeby zamykała się przy min. wentylatora (domyślnie 0% czyli brak pracy). UWAGA! Obciążenie nakrętkami zależy od ciągu komina oraz temperatury spalin! Im większa temperatura spalin, tym większy chwilowy ciąg. Dlatego nie ma co sie przejmować, jeśli klapka przy braku pracy wentylatora się od razu nie zamknie. Najpierw wentylator musi zakończyć pracę(przestać się kręcić), później należy poczekać na zmniejszenie inercji ciągu komina (czyli zmniejszenie temp. spalin) i przy temp. spalin powiedzmy 200 stopni, klapka powinna sie zamknąć.

Uruchomienie klapki można wspomóc ustawiając parametr "bieg rozdmuchu" w ustawieniach serwisowych. Fabrycznie to chyba 40%.
    Jeśli ktos ma bardzo duży ciąg, to warto zwiększyć ten parametr przy jednoczesnym obciążeniu klapki wentylatora alby na pewno sie zamknęła przy niepracującej dmuchawie (i ustabilizowanej temp. spalin - co wymaga około ~10 sekund przy paleniu drewnem).

Z obciążeniem klapki nie należy przesadzać! Ona powinna być zamknięta tylko przy minimalnych obrotach wentylatora. Ciąg komina nie będzie wówczas "zagrożeniem". Zresztą nawet na samym ciagu przed otwory wentylacyjne (przy pracy wnetylatora 1%) nie powinno dojść do podwyższania temperatury zasypu.
  • spec od auto-elektro
    Zadzwon do producenta, wytlumacza ci wszystko
  • Poziom 6  
    Witam i dziękuję za zdjęcie i okazuje się,że u mnie tej klapki nie ma może przy dostawie pieca nie było więc wentylator jest nie przysłonięty. W piecu na razie nie pale zacznę w wekend i będę eksperymentował z ustawieniami.
  • Poziom 12  
    Witam mam piec DEFRO EKO KOMFORT 20kw

Mam problem z osiągnięciem temperatury zadanej na piecu poniżej zdjęcia z ustawień serwisowych oraz zdjęcia podajnika.

Klapka na stałe otwarta
    Zawór czterodrogowy do podłogówki okolo 80m²
    Dom nowy 15cm styropianu ytong 24cm około 170m²
    Parter to podłogówka i jeden grzejnik góra same grzejniki na razie niezamieszkała tylko ogrzewana.
    Dach oczywiście blacha wełna mineralna obróbki zrobione wraz z podbitką.
    Bolier dwu płaszczowy 100L
    Groszek w zeszłym roku był super do mrozów paliłem drzewem a teraz nie moge ustawić go aby dawał rade:/

• 1 Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 2Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 3Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 4Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 5Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 6Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 7Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 8Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 9Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 10Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 11Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 12Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 13Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 14Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.
    • 15Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.Ustawienia pieca defro eko komfort 20 kw.