Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 47L7453DG - Podłączenie kina domowego Samsung HT-C350 to tej Tośki

Zawilek 04 Gru 2014 20:59 1329 8
  • #1 04 Gru 2014 20:59
    Zawilek
    Poziom 2  

Witam, próbowałem już na wszystkie sposoby znaleźć w tym tv i kinie aby ustawić dźwięk stereo, tak żeby działało wszystkie 5 głośników i nie daje rady. Na konsoli (x360) przez Optyczny normalnie działają wszystkie 5, a w TV przez ten sam kabel tylko 2... trochę mnie już to męczy ;) może ktoś może mi coś podpowiedzieć? Przez SCART'a bd lepiej? Czy spróbować przez wejście słuchawkowe? No chyba, że ktoś wie jak wyczarować tak potrzebną opcje w TV. Dodam, że w poprzednim Samsungu ( nie pamiętam modelu ) po wciśnięciu 2 magicznych guzików wszystko działało jak należy, a Tośka robi problemy :) Dziękuję z góry za podpowiedź!

0 8
  • #2 05 Gru 2014 03:02
    Polon_us
    Poziom 41  

Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie w telewizorze menu:

Dźwięki -> Wyjście dźwięku cyfrowego -> Format audio -> Automatycznie (ustawić tę wartość o ile już nie jest ustawiona).

Z jednej rzeczy kolega musi zdawać sobie sprawę. Mimo tego ustawienia, jeżeli odbierany program telewizyjny jest nadawany w stereo, to dźwięk będzie słyszalny w dwóch kolumnach + subwoofer. Dopiero przy nadawaniu programu w wersji dźwięku 5.1 wszystkie kolumny będę grały.

Konsola podaje sygnał 5.1, stąd taka poprawna reakcja kina.

Pewnym rozwiązaniem na dźwięk z wszystkich kolumn przy emisji stereo, jest uaktywnienie w kinie funkcji Dolby Pro Logic.
    Kino w takim przypadku utworzy pseudo-przestrzenny dźwięk i wszystkie kolumny będą grały.

Powodzenia.

0
  • #3 05 Gru 2014 14:13
    Zawilek
    Poziom 2  

Ja wiem, o tym, że jak w 5.1 to na 5 :P chodzi mi o dźwięk stereo ( nie 5.1 ) tylko, żeby był na wszystkich głośnikach. Funkcji dolby pro logic już szukam, ale to nie sprzęt najwyższej półki, więc może być problem. W każdym razie dzięki za pomoc!

Dodano po 8 [minuty]:

Niby ma Dolby ProLogic II ale ni w ząb nie wiem gdzie to włączyć :/

0
  • #4 05 Gru 2014 14:24
    Polon_us
    Poziom 41  

Zawilek napisał:
    Niby ma Dolby ProLogic II ale ni w ząb nie wiem gdzie to włączyć :/

Przycisk pilota "1" - kino musi być w trybie stereo.

Fragment instrukcji:

Podczas odtwarzania płyty CD, radia lub TV dźwięk jest wysyłany tylko do przednich głośników.

-> Wybierz opcję „PROLOG” naciskając na pilocie przycisk PL II (Dolby Pro Logic II), aby korzystać ze wszystkich sześciu głośników.

0
  • #5 05 Gru 2014 14:33
    Zawilek
    Poziom 2  

Na stereo graja znowu 3 ale jest tutaj PLII i na music działają wszystkie, dzięki wielkie!
    Powiedz mi tylko jedno, przez HDMI ARC nie działa mi dźwięk wgl, przez optyczny jest ok. Ale nie o to chodzi, jeżeli podłącze przez optyczny do TV to na konsoli bd gorszy dźwięk niż konsola - optical - kino?

0
  • #6 05 Gru 2014 14:49
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmmm, rozumiem, zę chodzi o porównanie (proszę mnie skorygować, jeśli źle zrozumiałem)

1 - wariant - konsola (HDMI z dźwiękiem) do TV -> Optical Out do kina (Optical IN)

2 wariant - konsola (HDMI) -> TV (video)
    - konsola Optical Out -> Kino (Optical In) (audio)

Proszę zrobić najprzód próbę. Podłączyć wg wariantu 1 i wyłączyć w kinie Pro Logic.

Jeżeli będą grały tylko przednie kolumny, to oznacza, że telewizor degraduje sygnał 5.1 do 2.0 z zewnętrznych źródeł. Jeżeli będą grały wszystkie (Pro Logic wyłączone) to jakość dźwięku będzie taka sama, jak bezpośrednie połączenie optycznym z kinem.

Tzn. trochę źle napisałem. Zawsze będzie jakość Hi-Fi, kwestia tylko czy stereo czy 5.1 z tej konsoli przy tym rodzaju połączenia.. Tak miało być.

0
  • #7 05 Gru 2014 14:54
    Zawilek
    Poziom 2  

Jakoś się z tym wszystkim uporałem, dzięki wielkie za pomoc!

0
  • #8 08 Lip 2015 17:23
    Adamatyk
    Poziom 10  

To ja się jeszcze dołączę. Mam ten sam TV, X'a360, głośniki Creative Inspire T6160 (5.1) oraz karte dźwiękową jak na zdjęciu: Toshiba 47L7453DG - Podłączenie kina domowego Samsung HT-C350 to tej Tośki
    X360 podłączony jest do TV po HDMI. Głośniki mają 3 złącza jack. Jest możliwość żeby filmy i konsola grały z tą kartą na wszystkie 6 głośników? Z lapkiem po usb nie ma problemu, wszystko gra. Ale czy TV -> SPDIF -> karta dźwiękowa -> 3x jack -> zestaw 5.1 da się zrobić?

0
  • #9 08 Lip 2015 18:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Adamatyk napisał:
    Ale czy TV -> SPDIF -> karta dźwiękowa -> 3x jack -> zestaw 5.1 da się zrobić?

Temat zakłada się swój własny..
    Ale odpowiedz - nie - ta karta to badziewie.

0