Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire V5-551 - Brak dostępu do recovery przez Alt+F10 i Shift?

04 Gru 2014 21:17 3252 12
  • Poziom 18  
    Witam, posiadam świeżego laptopa jak w temacie na oryginalnym biosie UEFI i Windows 8, który po aktualizacji systemu do 8.1 kilkukrotnie zrestartował się i nie daje się uruchomić, a co gorsza nie można przywrócić oryginalnego obrazu - nie działa kombinacja klawiszy "Alt+F10" ani "Shift".

Obecnie układ partycji wygląda następująco:
    Acer Aspire V5-551 - Brak dostępu do recovery przez Alt+F10 i Shift?

Dzięki z góry za podpowiedzi...
  • Poziom 27  
    Na moim lapku wyglądało to tak

Zanim uruchomimy Recovery sprawdzamy w biosie czy mamy właczoną opcję disc-to-disc Recovery (D2D Recovery) - ma być ustawiona w pozycji Enabled

Jeśli powyższa opcja jest właczona przechodzimy do uruchamiania Recovery. Podczas właczania laptopa wciskamy jednocześnie Alt+F10 - rozpocznie się uruchamianie Recovery

Po uruchomieni się Recovery zostaniemy poproszeni o podanie hasła - jeśli nie było wcześniej zmieniane (jest taka opcja) wpisujemy domyślne 000000 (6x zero) i klikamy przycisk Next

W kolejnym oknie wybieramy opcję System recovery i klikamy przycisk Next

Teraz - jeśli nie mamy wcześniej przygotowanej płytki Recovery wybieramy opcję Restore factory default system i klikamy przycisk Next

W oknie następnym otrzymamy inforamcję, że ta funkcja przywróci nasz system jednocześńie nadpisze dane na dysku c:

Jest zapytanie czy chcemy kontynuować - w tym momencie możemy jeszcze zrezygnować z dalszej procedury przywracania bez uszczerbku dla partycji C: klikając przycisk No

Jeśli chcemy kontynuować proces przywracania klikamy przycisk Yes

Rozpocznie się proces przywracania systemu

Po tym oknie nastąpi ponownie uruchomienie komputera po którym rozpocznie się proces konfiguracji systemu - w pierwszym powitalnym oknie klikamy przycisk Dalej

W następnym oknie ustawiamy opcje regionalne

ustawiamy strefę czasową

kolejnym etapem jest zatwierdzenie umowy licencyjnej

W następnym oknie zaznaczamy opcję Pomóż chronić mój komputer PC poprzez włączenie aktualizacji automatycznych teraz - można zaznaczyć pozycję Nie w tej chwili, ale trzeba potem w sytemie właczać tą opcję jeśli chcemy być na bieżąco

Okno następne to nazwa komputera - możemy zostawić domyślnie i kliknąć przycisk Dalej (możemy wpisać własną dowolną nazwę pamiętając o tym, że nazwa komputera nie może być taka sama jak nazwa użytkownika - o nazwę użytkownika będziemy proszeni w późniejszym etapie)

Rozpocznie się sprawdzanie połączenia internetowego wyskoczy komunikat o braku połączenia - klikamy przycisk Pomiń

Kolejne okno - Pytanie o rejestrację produktu Microsoft - wedle uznania - na przykładowej fotce zaznaczona jest opcja Nie, nie tym razem - i klikamy przycsk Dalej

Następna pozycja to konfiguracja sieci - na przykładzie jest zaznaczona opcja Nie, nie tym razem i klikamy przycisk Dalej

Przyszła kolej na wpisanie nazwy użytkownika - wpisujemy inną niż nazwa komputera

Okno z pocziękowaniem za wybór produktu Microsoft - klikamy przycisk Zakończ
    nastąpi ponowne uruchomienei komputera

Po ponownym uruchomieniu następuje pierwsze uruchomienie systemu i jego konfiguracja

Recovery zakończone

Inną opcją było zrobienie płytek dvd były 3 i botowanie z płytki i kolejne przepychanie płytek ale trwa to i trwa :cry: :cry:
  • Poziom 18  
    Kolego spaniel111 - wiem jak wygląda proces przywracania, bo już to robiłem ;)

Co do ustawień bios - tak mam D2D Enabled, ale nie działa kombinacja klawiszy "Alt+F10" ani "Shift", pojawia się tylko komunikat/niebieskie okno:
    "device boot has been blocked by the current security policy", a właściwie brak możliwości boot'wania z HDD po zmianie opcji UEFI w bios na legacy mode...
  • Poziom 27  
    shel82 napisał:
    Kolego spaniel111 - wiem jak wygląda proces przywracania, bo już to robiłem ;)

Co do ustawień bios - tak mam D2D Enabled, ale nie działa kombinacja klawiszy "Alt+F10" ani "Shift", pojawia się tylko komunikat/niebieskie okno:
    "device boot has been blocked by the current security policy", a właściwie brak możliwości boot'wania z HDD po zmianie opcji UEFI w bios na legacy mode...

Kolego shel82 wiem jak wygladało tu u mnie mój acer niestety padł przedwcześnie teraz używam samsunga i tu jest to banalnie proste

wygląda mi na to że przełączenie opcji UEFI w bios na legacy mode powoduje komunikat device boot has been blocked by the current security policy w jakim celu zmieniasz ustawienia bios :?: :?:
  • Poziom 18  
    spaniel111 napisał:
    wygląda mi na to że przełączenie opcji UEFI w bios na legacy mode powoduje komunikat device boot has been blocked by the current security policy w jakim celu zmieniasz ustawienia bios Question Question

Próbowałem bootwać z USB-HDD, ale co to ma do rzeczy?
    Pytanie jak to naprawić ;)
  • Poziom 27  
    shel82 napisał:
    spaniel111 napisał:
    wygląda mi na to że przełączenie opcji UEFI w bios na legacy mode powoduje komunikat device boot has been blocked by the current security policy w jakim celu zmieniasz ustawienia bios Question Question

Próbowałem bootwać z USB-HDD, ale co to ma do rzeczy?
    Pytanie jak to naprawić ;)

Niewiem ale jeżeli pierwotny system był robiony na uefi :idea: :idea:(pytanie czy zrobiona została kopia lub punkt przywracania) i aktualizowany z hdd
    to przestawienie go później na legacy może powodować konflikty :idea: :idea:

A f8 nie działa ostatnia dobra konfiguracja , naprawa systemu jakoś tak to było :idea: :idea:
  • Poziom 18  
    spaniel111 napisał:
    Niewiem ale jeżeli pierwotny system był robiony na uefi :idea: :idea:(pytanie czy zrobiona została kopia lub punkt przywracania) i aktualizowany z hdd

A f8 nie działa ostatnia dobra konfiguracja , naprawa systemu jakoś tak to było :idea: :idea:

Tak pierwotny system był robiony na UEFI,
    nie robiłem kopii zapasowej, ani punktu przywracania,
    tak aktualizowany był z HDD,
    F8 też nie działa,
    po uruchomieniu z płyty Windows 8 - nie działa naprawa systemu...

Pytanie jak powinien wyglądać układ HDD?
    Czy próbować przywracać ręcznie obraz po wyciągnięciu go z partycji recovery - jest tam plik install.wim?
  • Poziom 27  
    shel82 napisał:
    spaniel111 napisał:

Tak pierwotny system był robiony na UEFI,
    nie robiłem kopii zapasowej, ani punktu przywracania,
    tak aktualizowany był z HDD,
    F8 też nie działa,
    po uruchomieniu z płyty Windows 8 - nie działa naprawa systemu...

Czy próbować przywracać ręcznie obraz po wyciągnięciu go z partycji recovery - jest tam plik install.wim?

na uefi dokładnie tak jak masz na screnie
    na legacy będzie to c,d,i pare mega nieprzypisane
    jeżeli nie znajdziesz postów na elektrodzie to tu masz poradnik
    http://peb.pl/windows/243078-poradnik-komputerowy-dla-ka-dego-instalacja.html
    interesować będą cię pkt: 31 lub 38 zresztą masz spis treści przejrzyj go sobie
    ale na poczatku powróciłbym do uefi , póżniej aktualizując win do 8.1 poczytałbym
    http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/update-from-windows-8-tutorial
    pozostaje tylko problem lub pytanie czy przy następnej próbie recovery zadziała bo znajomy walczył z tym na swoim lapku tylko tam problem był ze sterownikami i aplikacjami :idea: :idea:
  • Poziom 18  
    Mam jeszcze jedno pytanie:
    Jak wygląda cała procedura uruchomienia recovery w Acerach, jeszcze z czymś takim się nie spotkałem, a domniemam, że ktoś już przerabiał podobny problem?

Czytając z niecałkowitym zrozumieniem wychodzi a to, że wciskając kombinację klawiszy uruchamiających proces odzyskiwania odpowiada za to partycja oznaczona jako ESP, potem oprogramowanie znajdujące się na partycji oznaczonej Recovery, a na koniec obraz który siedzi na partycji oznaczonej Pusch Button Reset - niech ktoś mnie poprawi albo wyjaśni jak to jest?
  • Poziom 27  
    shel82 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie:
    Jak wygląda cała procedura uruchomienia recovery w Acerach, jeszcze z czymś takim się nie spotkałem, a domniemam, że ktoś już przerabiał podobny problem?

Czytając z niecałkowitym zrozumieniem wychodzi a to, że wciskając kombinację klawiszy uruchamiających proces odzyskiwania odpowiada za to partycja oznaczona jako ESP, potem oprogramowanie znajdujące się na partycji oznaczonej Recovery, a na koniec obraz który siedzi na partycji oznaczonej Pusch Button Reset - niech ktoś mnie poprawi albo wyjaśni jak to jest?

Ja posiadając acera przezornie zrobiłem kopie na dvd było tego 3 płytki ale odtwarzanie tego trwało i trwałó :cry: :cry:

Zawsze korzystałem z recovery a raz z peb.pl pkt 36. Instalacja Windowsa z recovery, kiedy rozruch z recovery został uszkodzony później płyta poszła z dymem i dostałem zwrot kasy i zakupiłem samsunga :D
  • Poziom 18  
    Kolego spaniel111, dzięki za posty, ale może wypowie się ktoś inny, ponieważ dalej nie wiem jak wygląda cała procedura uruchomienia recovery w Acerach z UEFI...
  • Poziom 18  
    Hmm, nikt naprawdę nie podpowie?
    Dostaję już mroczek przed oczyma...
  • Poziom 18  
    Więc tak:
    - uruchomiłem w trybie awaryjnym z CD wiersz poleceń i dikspart'em sformatowałem partycję na której był system (/dev/sda4)
    - potem za pomocą imagex-a przywróciłem obraz install.wim (z /dev/sda6) [imagex /apply n:\sources\install.wim 1 W:\]

teraz stanąłem na budowie konfiguracji rozruchowej, próbuje to jakoś sklecić, ale mi nie wychodzi:
    [bcdboot W:\Windows /s E: /l PL-pl]

podpowie ktoś?

załączam jeszcze pierwsze 512 bajtów hdd...