Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.9dci - Ilość żużytego paliwa po OBD (DDT2000)

Adam_uS 04 Gru 2014 23:57 921 1
  • #1 04 Gru 2014 23:57
    Adam_uS
    Poziom 16  

Witam. Potrzebuje za pomocą złącza OBD sprawdzić dokładną ilość paliwa wtryśniętego do cylindrów. W programie DDT2000 jest pozycja zawierająca zużycie oleju napędowego na wtrysk (mm3/cp). Zarejestrowałem dwa przejazdy. Zsumowałem ilość 'zużycie na wtrysk' oraz pomnożyłem ją przez 4. W przypadku jednego przejazdu wartość zgadzała się z wartością z licznika (0,1l). Przy drugim, dłuższym przejeździe już nie (wyświetlacz 0,8l, dana zarejestrowane 0,25l). Pliki z zapisem przejazdu załączyłem. Korekty wtryskiwaczy pomijam ponieważ ich suma jest prawie w każdej chwili równa zeru.

Czy ktoś ma pomysł co jest nie tak? Ewentualnie jakim programem jestem w stanie to zarejestrować.

0 1
  • Pomocny post
    #2 05 Gru 2014 01:54
    kolumbux
    Poziom 2  

Masz wszystkie dane jakie są Ci potrzebne, ale źle do tego podszedłeś.
    Dane które zebrałeś są w postaci dyskretnej, czyli dostajesz informacje z danych pozycji w jakimś odstępie czasu. Nie możesz tego rozpatrywać jako wartości aktualne, tylko wartości w danej chwili 't'.
    Mając punkty opisane stopą czasową o dokładności 0,01sek, możesz obliczyć czas próbkowania dla każdej próbki.
    Prędkość obrotową podana jest w obr/min, zamieniasz ją na czas/1 obrót.
    Teraz policzysz ile obrotów wykonał wał w czasie próbkowania jednej próbki, i to była trudniejsza część zadania.
    Dochodzimy do pozycji zużycia oleju napędowego na wtrysk. W lagunie pozycja ta to ogólna suma zużycia paliwa we wszystkich wtryskach na jeden cykl.
    Podczas 1 pełnego obrotu wału, wykonują się dwa cykle pracy wtrysków.
    A zatem, znając ilość obrotów wykonaną w danym czasie próbkowania, zużycie paliwa na jeden cykl pracy wtryskiwaczy możemy łatwo policzyć zużycie paliwa w czasie jednej próbki.
    Dziękuję, dobranoc.

0