Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon bezprzewodowy do szkoły co kupić

05 Gru 2014 09:03 5391 36
  • Poziom 11  
    Dzień dobry!
    Posiadany przez szkołę zestaw Mascot 2 mikrofony UF18 + stacja bazowa UR16 kończy powoli żywot (zaczyna gubić zasięg, drobne uszkodzenia mechaniczne) i zapadła decyzja o kupnie czegoś nowego.
    Obeznani znajomi sugerują Shure PGX..., ale jak rozejrzałem się po necie, to jest to sprzęt trochę starszy i opinie - no powiedzmy rozbieżne. Ofert nie ma zbyt wiele no i cena: za ok. 1500 zł mamy pojedynczy mikrofon. Chodzi oczywiście o konferansjerkę + czasem wokal na akademiach ku czci, apelach itp...
    Nie ukrywam, że istotny jest czynnik finansowy. Nagłośnienie obsługują uczniowie, różnie bywa z delikatnością, mimo, że starają się odpowiedzialnie sprzęt traktować. Może trochę niższa półka cenowa, albo np. zestaw z 2 mikrofonami do ręki? Do dyspozycji jest ok. 1500zł.
    Poradźcie coś, będę wdzięczny za pomoc :D
  • Użytkownik obserwowany
    W dziale giełda sprzedaje takie AKG w stanie bdb. Zajrzyj. Pzdr
  • Poziom 11  
    Dzięki, niestety, w grę wchodzi tylko fabrycznie nowy sprzęt.
  • Poziom 11  
    Tak, w dodatku cena numerologicznie rzecz biorąc "powalająca" (rodem z Iron Maiden). Nie mogę się nigdzie doszukać jaki jest praktyczny zasięg, wie ktoś z praktyki?

Tak w ogóle to w nawiązaniu do tego wątku chcemy za 1500zł kupić mikrofony bezprzewodowe (najlepiej zestaw 2x)+monitor aktywny i znalazłem BEHRINGER Pro EUROLIVE F1220A. Stąd moje pytanie o tańsze mikrofony, żeby w takiej kwocie kupić więcej sprzętu o rozsądnej jakości.
  • Poziom 11  
    Dziś dowiedziałem się, że możemy wydać ok. 2000 :-)
    Jeśli ten monitor Behringera zostanie (ok. 750 zł), to na mikrofony mamy ok. 1300. Co polecicie w tej kwocie?
    PS. Co sądzicie o Shure BLX288/PG58? Może uda mi się przeforsować taką opcję, ale chciałbym usłyszeć Wasze opinie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc :-)
  • Użytkownik obserwowany
    Wms40 każdy lokal piętro w górę i piętro w dół ogarnia spokojnie a jak cienkie stropy to więcej, na wolnym powietrzu do 150m jak nie ma przeszkód, przeszkody, samochody itp 100m. Pzdr
  • Poziom 22  
    Także polecam te akg. Można się pozytywie zaskoczyć, jeśli chodzi o zasięg tych urządzeń.
  • Poziom 18  
    Wspomniane wyżej akg, lub sennheiser freeport.
  • Poziom 11  
    Zamówione AKG. Recenzja po testach. Dziękuję wszystkim za okazaną pomoc :-)
  • Poziom 11  
    Witam w 2015 :-)
    Najpierw kilka uwag:
    Mikrofony spisują się bardzo dobrze, zasięg naprawdę konkretny (gruba ściana i strop - bez problemu). Wykonanie oceniam na 4+. Baterie rzeczywiście trzymają długo, jak dotąd korzystamy z tych, które były w opakowaniu i ciągle są ok.
    Teraz problem:
    Prawdopodobnie jeden kanał się wzbudza czy coś w tym stylu - led RF.OK samorzutnie się lekko jarzy lub mruga albo świeci intensywnie przy WYŁĄCZONYM mikrofonie. W trakcie pracy (mniej więcej raz na minutę) zdarza się ciche ni to trzask ni to puknięcie i następuje sekundowa przerwa dźwięku, po czym wszystko wraca do normy. Zauważyłem, że kiedy dotknę odpowiedniej anteny dioda się wygasza. Czyżby coś się wzbudzało albo jakieś zakłócenia :-(
    Drugi kanał działa jak najbardziej ok.
    Wasze opinie?
  • Poziom 43  
    Oddać na gwarancję, puki jeszcze jest. Nic nie grzebać.
    Jak już miałeś większą kasę na bezprzewód, trza było brać coś półkę wyżej, nie zabawkę dla przedszkolaków :-).

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Nigdy się z czymś takim nie spotkałem w tych AKG, wada fabryczna. Ślij na gwarancję.
  • Poziom 11  
    Sprawa na razie wygląda tak, że w trakcie ostatniej imprezy wszystko było ok. Używane były tylko nowe AKG, nie korzystaliśmy ze starych Mascot (opisane w pierwszym poście). Może są jakieś interferencje jak jedna baza stoi na drugiej? Inny możliwy powód: impreza była w sali w podziemiach, być może to jakieś zakłócenia zewnętrzne, które tam są słabsze albo ich wcale nie ma? Na razie nie da się powiedzieć nic konkretnego, bo nie widać żadnej zależności od czegokolwiek. Poczekamy - zobaczymy. Gwarancja przecież jest.
  • Poziom 22  
    Odnośnie shure BLX do szkoły... Nie wiem, czy taka bajka, ostatnio miałem telefon od nauczycielki jednej ze szkół, że mikrofon nie działa i mam go naprawić albo wymienić na nowy. Po przyjeździe okazało się, że ktoś w nadajniku zmienił kanał.

Jak dla mnie ideałem dla szkół są AKG mini. Są baterio oszczędne, dobry zasięg, ogarnięty włącznik i w bardzo dobrej cenie.

Co do tematu
    Nic nie powinno się stać, jak jeden odbiornik stoi na drugim. Gorzej, jak nadajniki z różnych zestawów nadają na podobnej częstotliwości lub jej wielokrotności, wtedy odbiorniki może odbierać sygnał z "nieswojego" nadajnika.
  • Poziom 11  
    Opinia serwisu: w bliskiej odległości działają w sumie trzy nadajniki DVBT, ich częstotliwość nadawania jest taka sama jak nośna w omawianym sprzęcie. Niestety, nie ma opcji jej zmiany. U nich wszystko jest ok i działa bez zarzutu.
    Właściwie to wychodzi na to, że sprzęt sprawny, ale nie da się go wykorzystać :(
  • Poziom 43  
    No cóż, gdybyś wcześniej opisał warunki w jakich ma pracować zestaw, to pewnie polecilibyśmy coś lepszego.
    AKG mini to dobry zestaw, jednak do stricte amatorskich zastosowań. Nie zawsze się sprawdza w specyficznych warunkach.
    Najprostszy Shure, fakt że droższy, ale ma już opcję pracy z 10-ciu zmiennymi częstotliwościami.
    Mnie jeszcze nigdy nie zawiódł, nawet w najtrudniejszych sytuacjach/warunkach.

elektrako napisał:
    sprzęt sprawny, ale nie da się go wykorzystać :(

No nie tragizuj. Może nie w każdych warunkach, ale da się z nich korzystać.
    Ustawiaj bazę wysoko. Jeśli nadajnik będzie ją "widział", to nie powinno być zakłóceń w ich pracy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Od sprzętu "firmy" azusa zalecam zachować spory dystans.
  • Poziom 12  
    To co mogę kupić w podobnej cenie?
  • Poziom 12  
    DebeGOD napisał:
    To co mogę kupić w podobnej cenie?

Dziękuję za pomoc
  • Poziom 43  
    wojtas_177 napisał:
    Od sprzętu "firmy" azusa zalecam zachować spory dystans.
    DebeGOD napisał:
    Poszukuję taniego (do 200zł) mikrofonu bezprzewodowego dla dziecka.
    Nie wiem jakie jest to dziecko (wybredne, czy nie; ma jakieś zadatki/wykształcenie na to by trzeba było czegoś więcej), ale wydaje mi się, ze nie należy przesadzać. Na amatorskie zastosowania ten AZUS jest OK.
    DebeGOD napisał:
    Dziękuję za pomoc
    Kolego - weź pod uwagę, że nie jest tak, że całe forum czeka tylko na to, by akurat Tobie odpisać. Nie dość, że podpinasz się pod cudzy, traktujący jednak o innych zastosowaniach temat, to jeszcze wybrzydzasz?
    Trochę dystansu - do siebie przede wszystkim.
    Poza tym - jeśli już dostałeś jakąś informację o jednym zestawie - czemu nie poszukasz jakiegoś kolejnego? Twoim zdaniem lepszego? No i (co napisałem wyżej) - nieco mało sprecyzowane wymagania podałeś. Uważam jednak, że jeśli masz limit w wysokości 200zł, to nie szukasz niczego profesjonalnego (bo to akurat niemożliwe), ale czegoś do zabawy bardziej (?). Kwestia tylko jak długo ma to działać i z jaką jakością... (im mniejsza cena tym gorsze parametry i mniejsza wytrzymałość na ..."ekscesy" wykonawcy.
  • Poziom 12  
    Ok, Jeśli chodzi o mnie to nie mam zielonego pojęcia na temat mikrofonów. Dziecko zaczyna przygode z muzyką, jeździ na lekcje śpiewu i brało juz udział w kilku konkursach z bardziej profesjonalnym sprzętem. Dlatego chciałbym aby ktoś mnie naprowadzil czego szukać, jakiej firmy.
    Poprzegladalem trochę forum i wyszukalem jakieś Sekaku na znanym serwisie aukcyjnym model wr801 czy 802 można za 300zl kupić. Czy warto stowke dołożyć i wziąć tego zamiast Azusa? A może coś sami polecicie bo nie chce badziewia kupić. Oczywiście kokosów tez nie oczekuję.
  • Poziom 43  
    Tak naprawdę w tym przedziale cenowym nie spodziewaj się wodotrysków - wszystkie modele są mniej więcej podobne - i jakością i wytrzymałością. Klasa którą można by polecić na estradę - do wykorzystywania bardziej "zawodowo" - to co najmniej 5x tyle.
    Jestem zdania, że na początek (weź pod uwagę, ze nie wiesz jeszcze jak długo potrwa ten zapał Twojej pociechy - śpiew to dość ciężka praca...) w zupełności wystarczy Azusa. Poza tym (według mnie) nieco lepiej brzmi.
  • Poziom 43  
    To koniecznie musi być bezprzewodowy?
    Azusa, jak i Sekaku, to bardzo słabo brzmiące i bardzo delikatne zestawy - z oboma miałem styczność a LS-105u dwa razy serwisowałem a ponadto poprawiałem "fabrykę".
    Upadnie i po "ptokach".
    W tej kasie, można już kupić niezły kablowy mikrofon dynamiczny, np. Behringer XM-8500, lub choćby coś z tańszych Shure. Na pewno zabrzmią spoooooro lepiej od w/w.
    Jak pociecha się wciągnie, to wtedy można zainwestować w coś nieco bardziej pro bez kabla.

Do czego ma być podłączony ten mikrofon?

Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Mikrofon chciałem podłączać do kompa i czasem do wzmacniacza. Mam taki zabytkowy sprzęcik Eltron 100U i kolumienki do niego i czasem jak domówkę robię to używam.
    Do przewodowego aby podłączyć do kompa to będę musiał jeszcze jakis interfejs dokupić - z tego co się orientowałem.
    Znalazłem jeszcze używane VOICE KRAFT VK-V350 za 170zł 100% sprawne.
  • Poziom 43  
    DebeGOD napisał:
    Do przewodowego aby podłączyć do kompa to będę musiał jeszcze jakis interfejs dokupić
    Żeby do komputera podłączyć? Musisz mieć albo przedwzmacniacz (jeśli sam mikrofon) albo odpowiedni kabel - jeśli stacja. Do Eltona podłączasz odpowiednim kablem - nie ważne, czy stacja, czy sam mikrofon.
  • Poziom 12  
    Jeśli przewodowy Shure to jaki model, jeśli przedwzmacniacz to jaki? Jakiś niskoszumowy zapewne. Od niego też pewnie wiele zależy.