Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 b5 1,9 TDI - Pompa vp37 cieknie. wymiana uszczelki pod nastawnikiem

05 Gru 2014 10:37 3402 7
  • Poziom 10  
    1# Kilka miesiący temu wymieniłem uszczelkę pod pokrywą nastawnika. Ale wciąż mam wyciek a w ostatnim czasie to już kapie pod autem konkretnie. Ropa sączy mi się głównie pod jedną z czterech srub a dokladnie tą specjalna i potem na dół na cała pompe. Ale czy to możliwe, że cieknie mi spod nastawnika i ropa idzie aż do góry i tam leje, Dodam, że po wykręceniu tej śruby założyłem bardzo podobną na imbus.

2# Po uzyciu Vag-Com w pierwszym bloku dawke mam 1.0 do 1.4 - czy to nie za duzo paliwa?? A moze ktoś tuningował i coś porobił albo jakiś chip wstawił? Dodam, że auto nie jest jakieś nadzwyczaj mocne ale pali na dotyk w zimie i lecie i obroty ładnie chodzą ani nie szarpie. Troche dużo pali ale może to być też powodem szerokich opon i wycieku.

3# W poradniku z internetu pisze jeśli wartość 3 linijki w bloku 001 w Vag-Com nie moze się zmienić tzn że jak miałem na zaplonie 0,740v przed rozebraniem nastawnika to po włożeniu do pompy ma być też 0,740V? Czy po prostu wartość będzie skakać? A jak będzie inaczej to znaczy że nie trafiłem wałkiem nastawnika w otwór w pierścieniu?

4# Jak w VAG-COM - skorygować dawkę po ręcznym ustawieniu?

Prosze o odpowiedz na moje pytania. Moze jak kilka osób coś napisze to dostanę odpowiedzi na wszystkie
  • Poziom 34  
    Wymieniłeś obie uszczelki ?
  • Poziom 29  
    alienx napisał:
    1# Kilka miesiący temu wymieniłem uszczelkę pod pokrywą nastawnika. Ale wciąż mam wyciek a w ostatnim czasie to już kapie pod autem konkretnie. Ropa sączy mi się głównie pod jedną z czterech srub a dokladnie tą specjalna i potem na dół na cała pompe. Ale czy to możliwe, że cieknie mi spod nastawnika i ropa idzie aż do góry i tam leje, Dodam, że po wykręceniu tej śruby założyłem bardzo podobną na imbus.

Ta śruba ma nie być podobna tylko identyczna.
    Dokręcałeś pokrywę odpowiednim momentem czy "na pałę"?
  • Poziom 10  
    Śrubę dokręcalem tylko mała grzechotka - nie mam klucza dynamometrycznego. Śrubę kupiłem podobnej długości tylko ze łapek nie jest trójkąty a na imbusa. Cieknie mi ta uszczelka pod nastawieniem, niedługo ja wymienie.
  • Poziom 29  
    Przy wszystkich pokrywach z uszczelkami, krytyczny jest moment z jakim się dokręca.
    Dokręcanie bez kontroli siły daje efekty lepsze lub gorsze. Często wszystko jest dobrze, ale czasami albo się gwint zerwie, albo uszczelka cieknie, albo się śruby same wykręcają.
  • Poziom 13  
    jaki powinien być moment dokręcania śrub w nastawniku?
  • Poziom 18  
    10Nm. Wymień za jednym razem wszystkie uszczelki w pompie.
    Numer zestawu 2 467 010 003
  • Poziom 13  
    Dzieki, tak myślałem 10 -12Nm