Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen xsara nawiew nie działa.

krriwy 05 Dec 2014 12:33 2241 4
 • #1
  krriwy
  Level 2  
  Mam problem mianowicie pewnego dnia silnik dmuchawy w mojej Xsarze 2.0hdi zaczął chodzić na maksymalnych obrotach bez możliwości regulacji oraz wyłączenia. Poczytalem troche i wymienilem tranzystorki na plytce przy silniku. Dało to taki efekt ze nawiew przestał całkiem chodzić. Pomyślałem że przy lutowaniu przepaliłem płytkę i kupilem nową. Po założeniu dalej nie chodziła dmuchawa. Zmierzył em prąd i na grubych kablach jest a na sterujących nie. Do dam że potencjometr sprawdzany i jest sprawny a sterownik klimatyzacji kupilem używany podmienilem i bez żadnego efektu. Teraz juz nie wiem co robić. Może ktos miał taki problem? Bezpieczniki i przekaźniki sprawne. Stacyjka tez. Nie mam pomysłów co dalej.
 • #2
  Golf90
  Level 23  
  A próbowałeś podłączyć dmuchawę bezpośrednio do akumulatora?
 • #3
  krriwy
  Level 2  
  Do aktu nie ale pod prostownik chodzi i jeszcze jak podpiąłem bezpośrednio pod napięcie z kostki omijając sterowanie, to też chodzi na maxa.

  Dodano po 11 [minuty]:

  Prąd stały dochodzi do silnika, tylko brak jest napięcia sterującego. Powinno ono zmieniać wartość w miarę kręcenia potencjometrem, ale tak się nie dzieje. Kupiłem używany sterownik od klimy, zmieniłem, ale bez rezultatu. Oczywiście istnieje możliwość, że kupiłem zepsuty, ale jak to sprawdzić?

  Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

  Po podłączeniu do komputera nie wykrywa dmuchawy.
 • #4
  lechkam
  Level 2  
  moim zdaniem masz uszkodzony -przepalony rezystor dmuchawy (po uszkodzeniu dmuchawa działa na najwyższych obrotach) wymiana pomoże.
 • #5
  decybel91
  Level 42  
  Rezystor, bo drugi też pewnie używka.