Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen xsara nawiew nie działa.

05 Gru 2014 12:33 1812 4
  • Poziom 2  
    Mam problem mianowicie pewnego dnia silnik dmuchawy w mojej Xsarze 2.0hdi zaczął chodzić na maksymalnych obrotach bez możliwości regulacji oraz wyłączenia. Poczytalem troche i wymienilem tranzystorki na plytce przy silniku. Dało to taki efekt ze nawiew przestał całkiem chodzić. Pomyślałem że przy lutowaniu przepaliłem płytkę i kupilem nową. Po założeniu dalej nie chodziła dmuchawa. Zmierzył em prąd i na grubych kablach jest a na sterujących nie. Do dam że potencjometr sprawdzany i jest sprawny a sterownik klimatyzacji kupilem używany podmienilem i bez żadnego efektu. Teraz juz nie wiem co robić. Może ktos miał taki problem? Bezpieczniki i przekaźniki sprawne. Stacyjka tez. Nie mam pomysłów co dalej.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 23  
    A próbowałeś podłączyć dmuchawę bezpośrednio do akumulatora?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Do aktu nie ale pod prostownik chodzi i jeszcze jak podpiąłem bezpośrednio pod napięcie z kostki omijając sterowanie, to też chodzi na maxa.

Dodano po 11 [minuty]:

Prąd stały dochodzi do silnika, tylko brak jest napięcia sterującego. Powinno ono zmieniać wartość w miarę kręcenia potencjometrem, ale tak się nie dzieje. Kupiłem używany sterownik od klimy, zmieniłem, ale bez rezultatu. Oczywiście istnieje możliwość, że kupiłem zepsuty, ale jak to sprawdzić?

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Po podłączeniu do komputera nie wykrywa dmuchawy.
  • Poziom 2  
    moim zdaniem masz uszkodzony -przepalony rezystor dmuchawy (po uszkodzeniu dmuchawa działa na najwyższych obrotach) wymiana pomoże.
  • Poziom 39  
    Rezystor, bo drugi też pewnie używka.