Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Selfa - Wymiana przewodów

Lui_92 05 Gru 2014 13:14 702 7
  • #1 05 Gru 2014 13:14
    Lui_92
    Poziom 6  

Witam,

Zacznę od tego, że nie mam pojęcia czy wybrałem na to odpowiedni temat... Jeśli nie to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie...

Posiadam kuchenkę elektryczną Selfe (niestety nie jestem w stanie podać teraz modelu, bo jestem w pracy, a w domu nie mam komputera aktualnie). Ostatnio zaczęły pojawiać się z nią problemy więc postanowiłem ją rozkręcić i zobaczyć, czemu nie chce grzać. Okazało się, że odpadł/przepalił się przewód, czy cokolwiek to jest... Zauważyłem też, że ktoś już wcześniej przy niej grzebał, bo przewód był łączony. Niestety nie bardzo wiem jak ją naprawić, a co najważniejsze gdzie dostać te przewody, bo muszę kupić nowe...

A tutaj kilka zdjęć (kuchenka i ten przewód czy coś :P)
    Selfa - Wymiana przewodów Selfa - Wymiana przewodów Selfa - Wymiana przewodów

0 7
  • #3 05 Gru 2014 13:43
    Lui_92
    Poziom 6  

A te osłonki? Idzie czymś to zamienić? Albo gdzieś coś takiego dostać? Zapomniałem jeszcze zrobić zdjęcie i zapytać, jak to jest podłączone pod samą spiralę...

0
  • #4 06 Gru 2014 02:11
    zhudomel
    Specjalista AGD

Lui_92 napisał:
    jak to jest podłączone pod samą spiralę
    To jest fragment spirali, który się upalił. Widać to bardzo dobrze na drugim końcu, który jest dobry.

0
  • #5 08 Gru 2014 10:44
    Lui_92
    Poziom 6  

Ale jak to jest przymocowane do spirali? Z tej spirali wystaje taki drut/pręt... Ale niestety nie widzę jak to jest wmontowane do środka, bo nie chcę demolować tego co się trzyma (pierwsze zdjęcie)...
    Da się to w ogóle naprawić?

0
  • #6 08 Gru 2014 11:46
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Lui_92 napisał:
    Ale jak to jest przymocowane do spirali? Z tej spirali wystaje taki drut/pręt..

Było to zgrzane
    Lui_92 napisał:
    Da się to w ogóle naprawić?

czeka Cię wymiana całej spirali grzejnej.

0
  • #7 08 Gru 2014 12:59
    Lui_92
    Poziom 6  

A gdzie coś takiego dostanę? I jak ją wymienić? o.O

0
  • #8 08 Gru 2014 13:28
    zyzy52
    Poziom 26  

Reanimowałem tak uszkodzone grzejniki, łącząc spiralę z urwanym przewodem, przy pomocy zacisku śrubowego, wyjętego z listwy zaciskowej. Koraliki szamotowe, izolacyjne można jeszcze kupić u "prywaciarzy", w małych sklepikach z różnymi drobiazgami metalowymi. Całą grzałkę na wymianę kupisz w sklepie z częściami AGD, lub na internecie.

0