Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz blu-ray a głośniki 5.1 Samsunga

towarzyszborys 05 Gru 2014 13:31 807 1
  • #1 05 Gru 2014 13:31
    towarzyszborys
    Poziom 1  

Witam!

Chciałbym kupić tani odtwarzacz blu-ray do nowego telewizora Sony Bravia. Obraz więc z pewnością byłby zadowalający, nie satysfakcjonuje mnie jednak zwykłe stereo z TV.
    Sprawa więc rozchodzi się o głośniki 5.1. Posiadam stare kino domowe Samsung HT-Q9, które co prawda ma głośniki 5.1, ale podłączane na nieznane mi wejścia. DVD posiada co prawda wyjścia dźwięku (AUX), ale jeśli się nie mylę to jedynie stereo...
    Podsyłam grafikę wyjścia tylnego odtwarzacz DVD.

Z kolei telewizor i każdy znany mi odtwarzacz blu-ray, który rozważam kupić, dysponuje "co najwyżej" gniazdem S/PDIF.

Proszę więc o radę. Chciałbym wykorzystać te głośniki tak, aby podłączyć je w systemie 5.1 do telewizora lub odtwarzacza blu-ray przez S/PDIF. Być może istnieją przejściówki, kable czy coś...

Z góry dzięki za pomoc!

0 1
  • #2 07 Gru 2014 19:18
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

towarzyszborys napisał:
    Proszę więc o radę. Chciałbym wykorzystać te głośniki tak, aby podłączyć je w systemie 5.1 do telewizora lub odtwarzacza blu-ray przez S/PDIF. Być może istnieją przejściówki, kable czy coś...

No cóż, pozostaje Ci kupić inne nowe KD z portem optycznym/coaxialnym jako wejście audio.
    Z tym nic nie zrobisz.

0