Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Myszki + 6 przyciskowe - zmiana funkcji klawiszy, przypisanie nowych

zmiennik83 05 Dec 2014 13:52 7470 4
    zmiennik83
    Level 9  
    Witam, nie wiem czy temat zakładam w dobrym dziale, ciężko się było zdecydować :)

Mam w swojej myszce 3 podstawowe guziki + 3 dodatkowe z boku + 1 od dpi.
    Chciałbym wykorzystać jak najwięcej z nich, jednak okazuje się to problematyczne.
    Jako, że podstawowe działają bez zarzutu, to już boczne (4 i 5) działa tylko back i Forward. 6 przycisk natomiast działa jako dwuklik i to właśnie z nim mam największy problem. Chciałbym mu przypisać inną funkcję, ale to chyba nie takie łatwe, a być może i niemożliwe.
    Próbowałem programu X-Mouse Button Control, ale niestety mimo że fajny, obsługuje tylko myszki max 5-guzikowe. Nie mam pojęcia, jak przypisać mu inną funkcję.
    Nawet w grach czy team speaku jak go wciskamy, żeby go zbindować to przypisuje się do lewego przycisku myszy.

Dodatkowo, myślałem, kupując tą mysz, że będzie możliwość zmodyfikowania funkcji przycisku od DPI przypisując mu inną funkcję, gdyż zmiana DPI jest mi zbędna i też nie mam pojęcia, jak to zrobić.

Próbowałem szukać jakichś sterowników do tej myszki, ale póki co bezowocnie.

Czy wie ktoś, jak to ugryźć?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    waski2811
    Level 20  
    Piszesz o tej magicznej myszce ale modelu nie podałeś ...
    Skąd ktokolwiek ma wiedzieć co to jest za sprzęt?
    iagre
    Level 35  
    Do tej myszki pewnie była dołączona płyta CD ze sterownikami...
    zmiennik83
    Level 9  
    modelu nie podałem, bo to nie chodzi o ten konkretny model tylko wszystkie myszki które mają powyżej 5 guzików bez dołączonego oprogramowania producenta będą miały ten sam problem.

Tak czy inaczej podaje model

Humlin s8
    dokładnie to ta:
    http://www.humlin.com/product-39

p.s. płyty cd niestety z myszką nie było. Kupiłem nową w pudełku, z nawet podkładką w środku była, ale płyty brak. :(
    iagre
    Level 35  
    zmiennik83 wrote:
    modelu nie podałem, bo to nie chodzi o ten konkretny model tylko wszystkie myszki które mają powyżej 5 guzików bez dołączonego oprogramowania producenta będą miały ten sam problem.

Problem może będzie ten sam ale rozwiązania będą rózne (w zależności od producenta i modelu). Jeśli nie bylo załączonych sterowników i „po nazwie” nie udaje się ich znaleźć to poszukaj je w oparciu o identyfikator sprzętu (w menadżerze urządzeń).

P.S.:
    Zazwyczaj przycisk „dwuklik” nie jest interpretowany przez system ale zrealizowany sprzętowo wewnątrz myszki, a przez to jest „nieprzypisywalny” do innych funkcji.