Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Le32b650 - internetTV - usługa niedostępna

saided 05 Gru 2014 13:52 2412 15
  • #1 05 Gru 2014 13:52
    saided
    Poziom 9  

Hej drodzy Forumowicze. ;)
    Mam problem ze swoim telewizorem Samsung le32b650 i internetem po prowadzonym przez kabel LAN.

Podłączyłem TV i wziąłem sprawdzenie sieci (z poziomu TV) automatycznie i wszystko jest OK, jednak po włączeniu internetTV wyskakuje, że usługa jest niedostępna.

TV jest podłączony do routera, a router do modemu kablowego.

Dzięki za pomoc.

0 15
  • #2 05 Gru 2014 15:10
    spaniel111
    Poziom 27  

saided napisał:
    Hej drodzy Forumowicze. ;)
    Mam problem ze swoim telewizorem Samsung le32b650 i internetem po prowadzonym przez kabel LAN.

Podłączyłem TV i wziąłem sprawdzenie sieci (z poziomu TV) automatycznie i wszystko jest OK, jednak po włączeniu internetTV wyskakuje, że usługa jest niedostępna.

Dzięki za pomoc.

Podejrzewam że router trzeba przestawić w tryb acces point :idea: :idea:

0
  • #3 05 Gru 2014 15:41
    saided
    Poziom 9  

dobra to zabiles mnie:)
    to mam zrobic z niego access pointa a czym jest teraZ?:)
    to mam ustawic w ustawieniach online?

0
  • #5 07 Gru 2014 17:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

saided napisał:
    Podejrzewam że router trzeba przestawić w tryb acces point

saided napisał:
    internetem po prowadzonym przez kabel LAN.

Co ta porada tutaj robi?.
    saided napisał:

Zrestartuj modem kablowy z routerem, odłączając prąd na 30 sekund, podłącz ponownie zasilanie.

A co to dokładnie za kablówka - nazwa, firma....?.

0
  • #6 08 Gru 2014 10:03
    saided
    Poziom 9  

Echostar - dostawca z Poznania.

Restartowalem juz modem, nic nie dalo.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale szwagier byl podlaczony do naszej sieci WIFI i mial przy okazji udostepniony swoj folder z filmami etc.
    TV to widzial pod podlaczeniem DLNA - wszystkie pliki, wiec moze to jakas wina tego interetTV?

0
  • #7 08 Gru 2014 19:07
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

saided napisał:
    Restartowalem juz modem, nic nie dalo.

No to zrestartuj też telewizor, czasami się coś "miesza" i takie numery się dzieją.

0
  • #8 10 Sty 2015 04:39
    oldshoe
    Poziom 2  

Witam,

chciałem podłączyć się pod temat, ponieważ mam podobny problem, jednak w moim przypadku telewizor podłączony jest bezpośrednio do modemu (Ubee EVW3226). Komputer podłączony pod to samo gniazdo łączy się bez problemu z internetem, a telewizor niestety nie daje rady. Dodam tylko, że modem "widzi" adres MAC karty telewizora. Restart nie pomaga...

Z góry dziękuję i pozdrawiam

0
  • #9 10 Sty 2015 15:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

oldshoe napisał:
    moim przypadku telewizor podłączony jest bezpośrednio do modemu (Ubee EVW3226). Komputer podłączony pod to samo gniazdo łączy się bez problemu z internetem, a telewizor niestety nie daje rady

A ten modemorouter pracuje jako router, czy modem?.

0
  • #10 10 Sty 2015 20:24
    saided
    Poziom 9  

ja odpuscilem temat, jakby nie bylo siec u mnie dziala, moge wyswietlac przez wifi zdjecia z aparatu na tv, albo z kompa na tv, ale sam net w TV nei chodzi.. wiec odpuscilem.. po restartach i po wpisywaniu recznym nie bylo roznicy..

0
  • #11 10 Sty 2015 23:46
    oldshoe
    Poziom 2  

KOCUREK1970 napisał:
    A ten modemorouter pracuje jako router, czy modem?.

Odpowiem jak laik, którym jestem. Operator dostarcza internet po kablu koncentrycznym, który wpięty jest do modemu, a stamtąd wychodzi już skrętką do patchpanelu i dalej do gniazda, do którego podpięty jest telewizor. Jednocześnie nadawany jest też sygnał WiFi, ale z niego na telewizorze nie korzystam, bo nie mam karty WiFi (na komputerze działa w wersji kablowej i radiowej)

Na mój rozum jest to więc i modem, i router.
    Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytanie

0
  • #12 11 Sty 2015 00:33
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

oldshoe napisał:
    Na mój rozum jest to więc i modem, i router.

Nic bardziej mylnego, albo jedno, albo podwójne drugie.
    oldshoe napisał:
    Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytanie

To może podpowiem:
    - jeśli w trybie modem, to aktywny jest tylko port ETH1, inne są nie aktywne, i działa wtedy tylko jeden sprzęt po RJ45.
    - jeśli w trybie modemorouter, to wtedy są aktywne wszystkie porty ETH w modemorouterze, i można podłączyć pod LAN praktycznie dowolną liczbę komputerów.

W przypadku drugim na 30 sekund powinniśmy wyłączyć zasilanie modemoroutera, potem włączyć je ponownie, CMTS przydzieli nowy adres IP.

0
  • #13 11 Sty 2015 01:17
    oldshoe
    Poziom 2  

KOCUREK1970 napisał:
    To może podpowiem:
    - jeśli w trybie modem, to aktywny jest tylko port ETH1, inne są nie aktywne, i działa wtedy tylko jeden sprzęt po RJ45.
    - jeśli w trybie modemorouter, to wtedy są aktywne wszystkie porty ETH w modemorouterze, i można podłączyć pod LAN praktycznie dowolną liczbę komputerów.

W przypadku drugim na 30 sekund powinniśmy wyłączyć zasilanie modemoroutera, potem włączyć je ponownie, CMTS przydzieli nowy adres IP.

W takim razie mój tryb to modemrouter - aktywne są 4 porty (tzn. wszystkie jakie znajdują siew urządzeniu).
    Wczoraj próbowałem odłączyć zasilanie - zarówno modemu jak i telewizora i niestety niczego to nie zmieniło.
    Nie rozumiem tego, bo widziałem opinie, że internet na tym modelu działa (choć saided i inni użytkownicy opisali też błędy).

Telewizor ma fabryczne oprogramowanie, bez żadnych modyfikacji, więc nie spodziewałem się problemów, a jednak...

Czy coś jeszcze mogę zrobić?

0
  • #15 21 Sty 2015 00:44
    oldshoe
    Poziom 2  

Niestety instrukcję przeczytałem bardzo dawno temu, a odświeżenie informacji niczego nie dało, choć wydaje mi się, że trochę przez przypadek znalazłem rozwiązanie problemu.

Wykonałem reset telewizora (funkcja Plug&Play). Na liście krajów nie ma Polski (choć telewizor był kupiony w Polsce), ale zamiast wybierać opcje "Inne" wybrałem Wielką Brytanię (była w miarę blisko na liście).
    Po zakodowaniu na nowo kanałów ponownie wybrałem Internet@TV i o dziwo tym razem zostałem przeprowadzony przez procedurę akceptacji warunków itp. Teraz widgety działają.
    Nie wiem ile wspólnego z tym ma zainstalowanie aktualizacji ze strony Samsunga, bo to też zrobiłem w akcie desperacji, ale sama aktualizacja niczego nie zmieniła.

Mam nadzieję, że ten wpis będzie pomocny.

0
  • #16 26 Sty 2015 12:22
    saided
    Poziom 9  

Podpinam sie, zmieniłem kraj jak kolega poradził na wielka brytanie i tez już usługa internet@TV działa.
    Druga sprawa ze działa jak krew z nosa i potrafi mnie wywalić z youtuba ( tak się potrafi zaciąć ze aż wywala z widgetow ).

0