Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć głośniki od wieży do komputera?

zebro7 05 Gru 2014 17:59 765 3
  • #1 05 Gru 2014 17:59
    zebro7
    Poziom 5  

Witam,

Otóż jestem posiadaczem takiej oto wieży: Panasonic sc-ak410, z której już od dawna nie korzystam, więc stoi i się kurzy... Pomyślałem że może jest możliwość żeby zabrać jej głośniki i podłączyć je do komputera tylko że nie wiem jak.. co mam kupić żeby to działało, a najważniejsze, żeby dobrze działało?

Cytat:
    DANE TECHNICZNE:
    - Rodzaje odtwarzanych płyt - CD,CD-R,CD-RW,MP3
    - Głośniki technologie - 3 drożne
    - Moc głośników RMS [W] - 150
    - Śr. głośnika basowego: 16cm
    - Zastosowane technologie - Bi-amplifikacja, Bi-Wiring, Super Sound
    - Pamięć stacji - 30
    - Tuner - Cyfrowy
    - Możliwość podpięcia zewnętrznego źródła dźwięku np komputera, telewizora, DVD, itd.

Niby jest możliwość podłączenia do komputera, ale jak to zrobić? Potrzebny mi jakiś specjalny kabel, czy coś więcej?

\/ spróbuję i dam znać.

0 3
  • Pomocny post
    #2 05 Gru 2014 18:12
    mondo_09
    Poziom 16  

Jeśli wieża jest sprawna, kup kabelek: jack 3,5mm - 2xRCA. Jack'a do komputera, RCA do wejścia AUX w wieży.

0
  • #3 07 Gru 2014 18:35
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mondo_09
    Kolega dokładnie przeczytał o co pyta autor?.

zebro7 napisał:
    Panasonic sc-ak410, z której już od dawna nie korzystam, więc stoi i się kurzy... Pomyślałem że może jest możliwość żeby zabrać jej głośniki i podłączyć je do komputera tylko że nie wiem jak.. co mam kupić żeby to działało, a najważniejsze, żeby dobrze działało?

mondo_09 napisał:
    Jeśli wieża jest sprawna, kup kabelek: jack 3,5mm - 2xRCA. Jack'a do komputera, RCA do wejścia AUX w wieży.

Więc co koledze daje to rozwiązanie - nic.

zebro7
    Chcesz wykorzystać same głośniki, ale potrzebny jest do tego wzmacniacz!,
    a, to oznacza - daj sobie spokój, gra nie warta zachodu.
    Głośniczki w takich wieżach, są tak skonstruowane, ze najlepiej grają z dodaną do nich wieżą.- inne modyfikacje - nikt nie wie, jak to w ogóle będzie grało, a już twierdzenie
    zebro7 napisał:
    najważniejsze, żeby dobrze działało?

Utwierdza mnie w moim przekonaniu.

0
  • #4 07 Gru 2014 19:03
    mondo_09
    Poziom 16  

Nie daje nic, ale sam stwierdzasz, że jeśli to ma grać to tylko jako zestaw. Samych głośników przecież do PC nie podłączy, potrzebny jest jakiś wzmacniacz, a po co kupować "nowy" skoro

KOCUREK1970 napisał:
    Głośniczki w takich wieżach, są tak skonstruowane, ze najlepiej grają z dodaną do nich wieżą.- inne modyfikacje - nikt nie wie, jak to w ogóle będzie grało

To raz. Dwa - tam jest ten zabawkowy bi-amp. Trzy - jeśli jest sprawna - dlaczego by jej nie wykorzystać?

0