Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System Windows nie widzi jednego z dysków

barwn 05 Gru 2014 18:24 663 3
  • #1 05 Gru 2014 18:24
    barwn
    Poziom 6  

Witam, posiadam dwa dyski WD, jeden 1TB (3,5) i drugi 500GB (2,5) który tymczasowo był w laptopie w celu sprawdzenia czy laptop działa (nie dysk), laptop się nie uruchomił więc dysk wrócił do mnie i mam problem ponieważ przy włączaniu widzę oba dyski ale w Windowsie jest tylko jeden główny 1TB, drugiego nigdzie nie ma, i w Zarządzaniu Dyskami i w HD Tune natomiast instalator Windowsa go wykrywa, również formatowałem go przez niego, nadal nic.

Ma ktoś jakiś pomysł? Myślę że jak instalator go wykrył, pokazał mi dostępne miejsce i pozwolił sformatować to raczej uszkodzony nie jest.

0 3
  • #2 05 Gru 2014 18:56
    Robert B
    Poziom 43  

Pokaż SMART zamiast gdybać.
    www.hdsentinel.com

0
  • #3 05 Gru 2014 19:03
    barwn
    Poziom 6  

Nie wiem jakim cudem ale po przywróceniu domyślnych danych w biosie, komp całkiem padł, poczym po próbie włączenia miałem bootloop'a w sensie po włączeniu dostawałem bluescreena -> restart i tak wkółko, te domyślne to była tragedia także jak je ustawiłem tak jak powinno być to windows przy rozruchu sam zeskanował dyski i przeprowadził jakąś naprawe i teraz już wszystko działa :P

Jednak nie taka tragiczna ta 8mka :D

0
  • #4 05 Gru 2014 19:11
    Robert B
    Poziom 43  

barwn napisał:
    windows przy rozruchu sam zeskanował dyski i przeprowadził jakąś naprawe i teraz już wszystko działa

Bez obejrzenia stanu dysku nie byłbym taki radosny.

0