Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston WMD 722 - Brak poboru wody, wiarujące drzwiczki blokady

defcom3456 05 Gru 2014 18:41 1740 4
  • #1 05 Gru 2014 18:41
    defcom3456
    Poziom 2  

Witam!
    Posiadam tę pralkę jakieś 2 lata. Ostatnio podczas prania przestała wypompowywać wodę. Po ponownym uruchomieniu cykl prania rozpoczął się na nowo. Następnie przed wypompowaniem wody i wirowaniem została wyłączona z prądu i wyczyściłem pompę (było w niej kilka monet). Po uruchomieniu pralki pompa wypompowywuje wodę (nawet na sucho) i nie pobiera wody i nie pierze. Dodatkowo drzwiczki można otworzyć tylko awaryjnie. W czym może leżeć problem?

Dziękuję i pozdrawiam

0 4
  • #2 06 Gru 2014 07:23
    gabares
    Poziom 18  

Oświeć nas bardziej ,o co tobie biega?Co wyświetla się na telewizorni? Co znaczy awaryjne otwieranie drzwiczek?

1
  • #3 07 Gru 2014 16:24
    Gobro
    Poziom 28  

Wymień blokadę i po problemie.

0
  • #4 30 Sie 2016 13:50
    stig
    Poziom 9  

Mam identyczny problem, wymieniłem blokadę i dalej to samo. Czyli: drzwi otwarte, włączam pralkę wkładam ciuchy, zamykam drzwi i od razu ją blokuje. Nie zaczynam prania tylko zamykam drzwi. Nie można ich otworzyć w żaden sposób, tylko awaryjnie naciskając na samą blokadę. Co ciekawe pralka zaczyna pranie od wypompowania wody, a potem jej nie nalewa i zaczyna pranie, tzn kręci bębnem i czas maleje... Programator wyciągałem i nie widzę nic spalonego

1
  • #5 06 Wrz 2016 18:03
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Te typy tak mają. Niestety moduł do przeprogramowania przez autoryzowany serwis.

2