Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Partner P350 - Trzeszczenie w pilarce spalinowej

05 Gru 2014 19:17 3234 17
  • Poziom 9  
    Witam Wszystkim, mam problem z pilarką Partner p350s, co może być przyczyną takiego trzeszczenia? Bez założonej prowadnicy tego tak bardzo nie słychać albo wcale, przyglądałem się taśmie hamulca czy może nie trze o sprzęgło ale nie widać nic takiego.
    https://www.youtube.com/watch?v=tGfeUGV-4tc

Piła dodatkowo dusi się przy dodawaniu gazu nawet po paru sekundach jak jest na wolnych obrotach.

Była oddawana do reklamacji ale nic nie stwierdzili i o dziwo przy odbieraniu piły z Castoramy nie było tego słychać ale na drugi dzień ten sam problem.

Z góry dzięki. Pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    Antytrzeszczacza nie zainstalowałeś, albo się zużył. Wybacz, ale nie da się określić na odległość, tym bardziej na podstawie takiego filmu. Równie dobrze to pęknięte "serce" sprzęgła może tak tłuc.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Tyle że tu jest bęben sprzęgła stały więc z takiego zdjęcia raczej nic nie widać Partner P350 - Trzeszczenie w pilarce spalinowej

Sprzęgło jest założone jak być powinno, nic nie grzebałem przy niej. Przy mocniejszym naciągnieciu słychać jeszcze bardziej niż jak jest lżej ale jak jest lżej to łańcuch obraca się non stop. Przy mocniejszym obraca się delikatnie stopniowa albo wcale.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    No tak jest określany ten bęben jako stały, nic konkrentego na myśli nie miałem.

A jeśli ta pilarka jest na gwarancji to mogę odkręcić sprzęgło bez utraty? Wiem że i tak na serwis nie ma co liczyć bo i tak już ją naprawili.

Dodam że na hamulcu taki odgłos również jest, a pociągając za sprzęgło do góry słychać odgłos w środku jakby silnika taki stuk, jest taki lekki luz. Nie wiem może to normalne.. Oczywiście sprawdzałem tak na wyłączonej pile
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Okręciłem sprzęgło ale nie mogę zdjąć tej okrągłej podkładki, bęben luźno się rusza góra dół więc może to jednak tu tkwi ten problem - łożysko?

Partner P350 - Trzeszczenie w pilarce spalinowej
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Była albo zapieczona albo na coś przyklejona, zeskrobałem to co było na gwincie przy tej podkładce i zeszła. Łożysko wygląda w porządku, na wale raczej luzu nie ma, jedynie podciągając do góry jak pisałem wcześniej. Bez sprzęgła nie było żadnych odgłosów, złożyłem ponownie i trzeszczenia nie ma a jak długo to się okaże jutro.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie, nie miałem neta przez kilka dni. Od poniedziałku trzeszczenia nie było, dzisiaj się pojawiło ale po godzinie przeszło. Za to cały czas na wolnych słychać metaliczny stukot. Kilka razy przy wyłączaniu pilarki nastąpiło gwałtowne zatrzymanie jakby zablokowało. Tak samo po wyłączeniu pilarka dalej działała, nie szło jej wyłączyć
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Rycho T napisał:
    Łożyska wału lub korbowodu.

Czyli nie ma co dalej używać pilarki. Napraw tego w warunkach domowych jest możliwa?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dzięki Rycho za wszystkie odpowiedzi. A jaki może być koszt naprawy przykładowo wyżej wymienonych przez Ciebie podejrzeń usterki?
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    No tak, a jeśli tylko łożyska jak stwierdzałeś?
  • Poziom 1