Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Vitara 1992 r 1.6 8v wtrysk świece i ogromne spalanie

06 Gru 2014 10:06 2022 9
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam problem z moją vitarką. Zaczne od problemu z zapalaniem, od jakiegos czasu podczas zapalania zalewa mi 3 świece niezaleznie od tego czy pale na benzynie czy na gazie. Dodam ze paliwo mi znika, a bak jest szczelny. Jeden z mechaników stwierdził że mam uszkodzony regulator ciśnienia paliwa (miał racje). Wymieniłem ale problem się nie rozwiązał. Jak już mi sie uda odpalić po długich mękach wszystko jest ok jeśli chodzi o gaz. Na benzynie tak jakby mi dusiło to auto, kolejny fachowiec polecił mi zatankować nowego paliwa i troche na nim pojezdzić twierdząc ze to może odblokować wtrysk. Jak polecił tak zrobiłem zatankowałem 10 litrów i zrobiłem na tym kolo 30 km czyli pali mi koło 33/100 km. Ratunku !!
  • Poziom 42  
    Czujnik temperatury silnika?
  • Poziom 43  
    Może podciekaja ci wtryskiwacze. Odepnij zasilanie od pompy odpal na gazie i sprawdź czy jest ok.Jak na gazie będzie dobrze podłącz pompę elektryczną jak chodzi na lpg i obserwuj reakcję silnika.
  • Poziom 2  
    a co by to było że na tej benzynie przy dodaniu gazu tak auto jakby dusiło, jak wcisne gaz to nie wchodzi na obroty odrazu tylko go tak chwile przytrzyma

Dodano po 1 [minuty]:

kortyleski napisał:
    Czujnika nie sprawdzałem Czujnik temperatury silnika?

Dodano po 1 [minuty]:

andrzej20001 napisał:
    Może podciekaja ci wtryskiwacze. Odepnij zasilanie od pompy odpal na gazie i sprawdź czy jest ok.Jak na gazie będzie dobrze podłącz pompę elektryczną jak chodzi na lpg i obserwuj reakcję silnika.

Ale chodzi o to żę na gazie też zalewa

Dodano po 1 [minuty]:

andrzej20001 napisał:

a gdzie się odłącza to zasilanie???
  • Poziom 23  
    Musisz się dobrać do zbiornika od góry,tam będą dwie wiązki elektryczne,jedna od poziomu paliwa,droga od pompki,odłączyć odpowiednią i sprawdzić.
  • Poziom 43  
    Bezpiecznik od pompki wyjmij.
  • Poziom 2  
    a gdzie jest bezpiecznik od pompy?, bo z tego co wiem ma pisać fuel punkt, a nic takiego nie widzę.

Dodano po 12 [minuty]:

Po zatankowaniu paliwa i po kilkunastu km przejechanych na benzynie sytuacja z zapalaniem chwilowo ustąpiła świec już mi nie zalewa ale co zrobić z tym zeby mi tak na tej benzynie auto chodziło jak trzeba (problem opisany wyżej)
  • Poziom 28  
    Witam znajdż przekażnik K18 -odpowiedzialny za napięcie na pompie.O ile pamiętam pod maską po lewej stronie.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Odłączyć całkiem gaz i polatać na Pb. opisać efekty
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,

Problem polegał na zepsutym wtrysku po wymianie wszystko jest ok