Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra - Technics - Podłączenie korektora do wieży Technics

damianoto 06 Gru 2014 11:09 852 6
  • #1 06 Gru 2014 11:09
    damianoto
    Poziom 13  

Witam,
    dostałem od znajomego korektor unitra fs-032, chciał bym go podłączyć do mojej wieży Technicsa
    SE-CH530- wzmacniacz,
    ST-530-tuner,procesor
    Teraz pytanie jak mam to zrobić. W menu widze opcje Tape, natomiast z tył jest tylko "PHONO" oraz "EXTERNAL" Prosił bym o pomoc

0 6
  • Pomocny post
    #2 06 Gru 2014 11:57
    yogi009
    Poziom 42  

Standardowo z tunera wychodzisz dwoma gniazdami cinch (RCA), w aplitunerze masz cały rządek gniazd wejściowych (tuner, CD, gramofon, mikrofon, itd - w zależności od modelu). Korektor jest umieszczany "po drodze" sygnału, czyli musi mieć parę gniazd wejściowych (RCA), do których wpinasz się z tunerem i parę gniazd wyjściowych (RCA), z których wysyłasz sygnał to wzmacniacza. Sorrki za łopatologię :-)

0
  • #3 06 Gru 2014 12:42
    Polon_us
    Poziom 40  

Może kolega zamieści zdjęcia (porządnej jakości) tego sprzętu - przód i tył.

0
  • #4 06 Gru 2014 12:46
    James596
    Poziom 20  

Nie podłączysz tego korektora do tej wieży tak, by działał na wszystkich źródłach (cd, kaseta, radio). Będzie działał tylko na tym, co podłączysz do niej do gniazd zewnętrznych.

Swoją drogą nie warto podłączać tego korektora. Już lepszy jest chyba ten wbudowany w wieży...

1
  • #5 06 Gru 2014 15:48
    damianoto
    Poziom 13  

Dziękuje za pomoc. Wiem że nie da rade wszystkiego, bo wieże mam podłączona do komputera i głównie z tego źródła słucham muzyki. Rozumiem że jakościowo korektor w wieży może być lepszy natomiast dostałem to zobacze efekt. Wieczorem postaram sie wrzucić zdjęcia

0
  • #6 06 Gru 2014 17:31
    James596
    Poziom 20  

Rozumiem, jeśli tylko podłączenie z komputerem wchodzi w grę, polecam następujące połączenie:

Wtyczki cinch, które idą z komputera i dotychczas wchodziły do wieży podłącz do "input" lub "wejście" w korektorze, natomiast "output" lub "wyjście" w korektorze podłączasz przewodem cinch - cinch z dotychczasowym wejściem w wieży (najprawdopodobniej będzie to opisane jako External IN)

W takim wypadku dźwięk z komputera będzie można regulować na korektorze.
    Pozdrawiam! :)

0
  • #7 07 Gru 2014 12:36
    damianoto
    Poziom 13  

Głównie muzyka leci z komputera i taki sposób chciałem zastosować.
    Pozdrawiam dziś podlącze

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo