Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ubee UPC - Podłączenie Ubee do Dlinka - brak internetu.

Musialinho 06 Gru 2014 11:54 1416 3
  • #1 06 Gru 2014 11:54
    Musialinho
    Poziom 6  

Witam.

Mam nieprzyjemność obcować z "rewelacyjnym" routerem Ubee od UPC. Problemy z nim są takie, że kilka razy dziennie jakby się zawieszał.

Moja sieć komputerowa jest zrobiona tak, że mam 3 routery i jednego switcha. W tym jeden router działa jako brama i przypisuje IP przez DHCP a w reszcie jest DHCP wyłączone i wszystkie są spięte po wejściach/wyjściach LAN. Taki schemat działa nawet jak podłączę jako ten główny router, Ubee od UPC ... ale do pewnego momentu. Jak miałem router Dlink dir 615 jako główny to nie było problemów ze stabilnością ale odkąd dostałem Ubee od UPC i on jest wpięty zamiast Dlinka to mam problemy.

Wczoraj pomyślałem czy by nie zrobić takiego ustawienia jak było kiedyś, czyli Ubee jako modem, który dostarcza tylko internet do Dlinka. Trochę pobawiłem się, poczytałem i pierwsze co odkryłem to niedziałający tryb BRIDGE :|
    Tak więc próbowałem go podłączyć jak router do routera i tutaj nasunęła się moja wątpliwość.
    Jeżeli chcę aby router Dlink miał stały IP w sieci to na Ubee muszę wyłączyć DHCP ale wtedy Dlink nie dostaje internetu.

Czy mógłby ktoś pomóc jak ustawić Ubee aby przesyłał internet po kablu do Dlinka?
    Dodam, że Ubee wpinałem do portu od internetu w Dlinku.

0 3
  • #2 06 Gru 2014 13:31
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Zostaw DHCP w UPC i dlinka wan daj na automatyczny IP.

0
  • Pomocny post
    #3 06 Gru 2014 18:26
    jurek.adam
    Poziom 43  

Zrób reset Ubee przyciskiem z tyłu, ustaw bridge i zrób po tym restart. Powinno działać.

0
  • #4 06 Gru 2014 20:49
    Musialinho
    Poziom 6  

Dzięki za pomoc.

Ubee pracuje obecnie jako BRIDGE i wszystko działa.

;)

0