Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
BotlandBotland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino - projekt alarmu z użyciem fotorezystora jako czujnika

NNowiKK 06 Gru 2014 15:03 1623 0
    NNowiKK
    Poziom 2  
    Witam wszystkich. Na początku chcę zaznaczyć że jestem osobą początkującą jeśli chodzi o mikrokontrolery, jestem także nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość i ewentualną poprawę mojego tematu. Chcę wykonać alarm. Ma on składać się z buzzera, fotorezystora, 2 przycisków, oraz diod sygnalizacyjnych.
    Gdy rzucimy cień na fotorezystor, ma włączyć się buzzer. Jeden przycisk powinien uzbrajać alarm ( zapala się czerwona dioda ), a drugi przycisk go rozbraja i wyłącza w przypadku uruchomienia się alarmu. ( dioda zielona ). Niby banał, ale mam kilka istotnych problemów. W tej chwili działa to tak: Po właczeniu zasilania alarm jest od razu aktywny i pali się czerwona dioda. Po rzuceniu cienia na fotorezystor włącza się buzzer i miga 4 razy dodatkowa dioda czerwona, jak skończy migać można wyłączyć alarm przyciskiem 1 , po kliknięciu go zapala się na chwilkę zielona dioda , po czym zapala się czerwona oraz alarm jest uzbrojony i tak dalej ...
    Jak dodać te przyciski, zeby można było uzbrajać i dezaktywować alarm ?
    Niżej podaje kod:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • BotlandBotland