Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG L9 - Zablokowany dotyk

zbyty1 06 Gru 2014 15:49 1110 11
  • #1 06 Gru 2014 15:49
    zbyty1
    Poziom 11  

Proszę o pomoc. Mój telefon był w serwisie, wymieniali głośnik. Po serwisie nie mogłem odblokować blokady ekranu. Zostawiłem jeszcze na jeden dzień i oni odblokowali. Powiedzieli że to usterka programowa. Dziś chciałem przeczyścić siatkę od głośnika i po tej czynności złożyłem telefon i znów zablokowany dotyk. Serwis dziś nie pracuje. Ma ktoś pomysł co trzeba zrobić ?

0 11
  • #3 06 Gru 2014 16:57
    zbyty1
    Poziom 11  

wszystko atyka. Podobno to usterka programowa a nie sprzętowa..

Dodano po 6 [minuty]:

jak oni to naprawili ? Ja zrobiłem hard reset a dotyk dalej nie reaguje..

Dodano po 14 [minuty]:

czy za każdym razem jak telefon się rozkręci przestaje działać dotyk ?

0
  • #4 06 Gru 2014 16:57
    elemen_th
    Poziom 29  

Co powiedzieli to jedno a co zrobili to drugie. Sprawdź połączenie z płytą.

0
  • #5 06 Gru 2014 17:00
    zbyty1
    Poziom 11  

wszystko na miejscu, nic nie wypięte

0
  • #7 06 Gru 2014 19:15
    zbyty1
    Poziom 11  

ok. A wiesz może dlaczego mając 2 lg l9 w jednym głośnik rozmów jest tak cichy że ledwo słychać i wymiana głośnika nic nie dała ? (coś czytałem że chodzi o ilość omów w głośniku)

0
  • #9 06 Gru 2014 20:02
    TomekxD
    Poziom 29  

Soft od nowa do wgrania. Aplikacja LG Support Tool, opcja odzyskiwania oprogramowania, wylaczony telefon podlaczasz z uprzednio wcisnietym przyciskiem Vol UP. Moze cos to da.

0
  • #10 08 Gru 2014 13:35
    Stokłosy
    Spec od GSM

''Dziś chciałem przeczyścić siatkę od głośnika i po tej czynności złożyłem telefon i znów zablokowany dotyk''

Po to serwisy przyklejają plomby gwarancyjne, żeby nie było sytuacji ze klient będzie czyścił siatkę od głośnika, uszkadzając przy tym któraś z tasiemek, lub elementy na płycie głównej.... Przypuszczam ze wina nie leży po stronie serwisu,... uszkodzenie zapewne zaistniało przez nieautoryzowany dostęp użytkownika telefonu.

0
  • #11 08 Gru 2014 22:34
    krzaczek1231
    Poziom 9  

na drugi raz przeczyść odkurzaczem na wolniejszych obrotach :)
    Co do dotyku, może być kilka przyczyn: zabrudzenia na płycie, bardzo niewielkie, dostają się na złącze po wypięciu taśmy (mniej prawdopodobne), może być naruszona taśma od dotyku, np. była kiedyś za bardzo zagięta lub przytrzaśnięta i teraz bez odpowiedniego ułożenia nie przewodzi. Jak będę miał chwilę to zobaczę jak ten telefon wygląda od środka, może będzie coś na co warto zwrócić uwagę.

0
  • #12 09 Gru 2014 08:18
    Stokłosy
    Spec od GSM

Ale skoro dotyk przestał działać po rozebraniu w celu przeczyszczenia siatki - uszkodzenie jest raczej mechaniczne taśmy od lcd powstałe już w domu a nie w serwisie bo przypuszczam ze niesprawnego telefonu by nikt z serwisu nie odebrał.... tu jest potrzebna pewna delikatność i wprawa, zdolności manualne i doświadczenie by to robić samemu w domu....

0