Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD tft parametry - Parametry VSYNC HSYNC

06 Gru 2014 16:03 1158 12
  • Poziom 21  
    Witam. Mam taki wyświetlacz LCD TFT z sterownikiem SSD1963 .

Skąd mam wziąć parametry czasowe synchronizacji pionowej i poziomej?

HT,HPS,LPS,HPW, VT,VPS,FPS,VPW ?
  • PCBway
  • Poziom 39  
    Z DSa. Tylko nie wiem po co miałbyś potrzebować ich wartości skoro kontrolujesz go zupełnie innym interfejsem: ''Interface: 8/16bit parallel bus interface ". Swoją drogą popraw link.
  • PCBway
  • Poziom 21  
    Ok, narazie tego zbyt nie ogarniam. W datasheet od sterownika SSD1963 piszą o tej synchronizacji pionowej i poziomej, żeby to konfigurować. Używam 8 bit magistrali.

W takim razie kiedy używać tych parametrów ? Do czego służą w jakimś skrócie ?

excray wydaje mi się że jesteś w błędzie. Bez ustawień czasowej synchronizacji w pionie i poziomie mój wyświetlacz nie ruszy....
  • Poziom 39  
    W skrócie to ten sterownik można sterować na kilkanaście różnych sposobów. W praktyce jesteś uzależniony od tego jak zostało to wybrane w tym konkretnym rozwiązaniu i nie jesteś w stanie tego zmienić. W tym przypadku masz sterowanie tak jak było w opisie i interesuje Cię tylko ten akapit o takim właśnie sterowaniu. Inne Cię nie dotyczą zupełnie, dlatego rozdział o HSYNC i tym podobnych odpuść sobie zupełnie.
  • Poziom 21  
    Tryb pracy sterownika ustawiam na TFT/Hsync+Vsync+DE .... Zgodnie z DS SSD1963
  • Poziom 39  
    A przepraszam pomyliłem ten sterownik z trochę innym modelem firmy Solomon. Tutaj:
    http://ep.com.pl/files/8923.pdf
    jest artykulik o tym wyświetlaczu i możesz spróbować użyć wartości inicjalizujących poszczególnych rejestrów takich jakich oni użyli.
  • Poziom 21  
    Ja parametry mam do mojego wyświetlacza z jakiegoś innego przykładu. Chcę po prostu wiedzieć skąd mam wziąć te parametry nie widząc innych przykładów. Nie mogę znaleźć DS do wyświetlacza żeby odnaleźć ww parametry. Mam tylko DS do sterownika SSD1963 i od panelu dotykowego XPT2046, tyle mi dostarczył sprzedawca wyświetlacza.
  • Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Szukam i szukam dokumentacji do mojego modelu wyświetlacza i ww parametrów nie mogę znaleźć :/ Nawet nie wiem jaka czestotliwossc dolaczonego rezonatora kwarcowego zeby ustawic czestotliowsc PLL

LCD tft parametry - Parametry VSYNC HSYNC
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 21  
    Widziałem tą dokumentację, ale nie byłem pewny czy to to. I nie widzę tu potrzebnych parametrów.... HDP, HT, HPS, LPS, HPW?

A na kwarcu nic nie jest napisane...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Mam taki wyświetlacz. Działa poprawnie dla szerokiego zakresu ustawień tych parametrów (tylko niektóre są krytyczne).
    Ja używam takich:
    Code:
    0        HBP  Horizontal back porch - 1

210    HFP  Horizontal front porch - 1
    46      HSW  Horizontal synchronization pulse width - 1
    799    PPL  Pixels per line - 1
    0       VBP  Vertical back porch
    22     VFP  Vertical front porch
    23     VSW  Vertical synchronization pulse width - 1
    479    LPP  Lines per panel - 1

U Ciebie nazwy są inne ale to sobie przyporządkujesz.

EDIT. A zresztą w datasheecie podanym wyżej masz te parametry. Tylko tam też mają inne nazwy.
  • Poziom 21  
    Tak rzeczywiście wszystko jest.