Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus U36SG - Po wyłączeniu/hibernacji laptop nie reaguje/nie ładuje się

06 Gru 2014 16:38 861 3
  • Poziom 9  
    Mam problem ze swoim laptopem. We wrześniu wymieniłem HDD na SSD Crucial'a MX100 256GB. Kilka dni temu zaczęły się problemy - system zamykał się ok 3 min, a przejście w stan wstrzymania powodowało dziwny problem. Po wstrzymaniu laptop odcinał ładowanie (dioda ładowania gasła) oraz po wciśnięciu przycisku power żadnej reakcji. Jedynie przechodzenie w hibernację nie powodowało problemów. Jednak od dzisiaj nawet hibernacja powoduje problemy jak wyżej.

Rozwiązaniem jest wyciągnięcie baterii i pozostawienie laptopa na kilka minut. Po podłączeniu zasilacza (bez baterii) laptop sam się włącza. Po takim zabiegu wyświetlał się błąd:
    Asus U36SG - Po wyłączeniu/hibernacji laptop nie reaguje/nie ładuje się

Czy takie objawy może powodować sam Windows, czy jednak wyglada to na bład sprzętowy ? Jutro spróbuję włożyć stare HDD i sprawdzę jak się zachowuje. Przy wymianie na SSD aktualizowalem też BIOS.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Samoczynne włączanie się laptopa jest problemem sprzętowym. Jeżeli chodzi o usypianie i hibernację może to być błąd systemowy jak i sprzętowy. Daj znać gdy podmienisz dysk.
  • Poziom 9  
    Tzn. po takiej sytuacji, jezeli zostawię go na kilka minut i włożę baterię to startuje po wciśnięciu przycisku. Samoczynie startuje bez baterii w momencie podłączenia zasilacza. Ok, jutro podmienię dysk.
  • Poziom 9  
    Wygląda mi to niestety na jakiś błąd sprzętowy. Problemy pojawiały się nawet przy wyciągniętym dysku.