Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glosniki do laptopa za max 500zl

kiciunia500 06 Gru 2014 17:16 2166 20
  • #1 06 Gru 2014 17:16
    kiciunia500
    Poziom 5  

Witam.

Chcialabym zakupic glosniki do laptopa 2.0 lub 2.1. Slucham muzyki elektronicznej (rozne gatunki house, d'n'b, czasem chillout), dlatego zalezy mi na dosc mocnym, ale cieplym i wywazonym basie. Glosniki beda staly na komodzie rtv przy scianie w prostokatnym pokoju, pokoj ma ok 19m2. Na glosniki przeznaczam max 500zl. Na pewno lepszym rozwiazaniem bylyby kolumny plus wzmacniacz ale troche poszperalam i dowiedzialam sie ze w tej cenie nic przyzwoitego sie nie znajdzie i lepiej kupic glosniki komputerowe. Zalezy mi na tym zeby glosniki wygladaly klasycznie, najlepiej zeby byly czarne bez zbednych srebrnych czy bialych udziwnien. Jesli mialby to byc zestaw z subem, to w komodzie na srodku mam wneke gl56xszer45xwys24cm, ale nie wiem czy stawianie suba w takiej wnece jest dobrym pomyslem? Jesli na komodzie pomiedzy glosnikami stalby tez laptop, to nie wiem gdzie moglabym umiejscowic sub zeby wszystko dobrze gralo?

Bede wdzieczna za propozycje i porady :-)

Dodano po 15 [minuty]:

Acha, zaznaczam jeszcze ze glosniki beda sluzyly tylko do sluchania muzyki w formacie audio/mp3, czasem radia internetowe. Audiofilka nie jestem ale jakosc brzmienia dzwiekow jest dla mnie bardzo wazna bo muzyki slucham naprawde duzo i jestem dosc mocno wyczulona na tym punkcie, dlatego chcialabym zeby to byla naprawde najlepsza opcja z mozliwych w tej polce cenowej.

0 20
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 07 Gru 2014 14:26
    kiciunia500
    Poziom 5  

Dziekuję za propozycję, ale te kolumny sa raczej podlogowe bo maja 85cm wysokosci a ja bede stawiac sprzet na komodzie rtv. Wolalabym zeby to bylo cos mniejszego :-)

0
  • #4 07 Gru 2014 18:06
    99kamil99
    Poziom 5  

Witam.
    Ja zaproponuje Ci głośniki Harman Kardon Soundstick.
    Idealnie sprawdzą się z twoją muzyką-cena minimalna ostatnio w komputroniku 560 zł ale można na ceneo coś poszukać.
    Mam takie głośniki i powiem Ci tak-ciekawy dizain-satelitki piękne, subwoofer wygląda jak wazon na kwiaty i jest podświetlony. Co do dźwięku-bas potrafi zatrząsnąć małym pokojem-w zależności od ustawień suba, soprany cykające idealne do elektro, disco itp.

Z nieco tańszych głośników też ciekawie grających ale bardzo trudno dostępnych jest Manta MM1950 ale tylko ten model-żaden inny - uwierz mi, że grają jako komputerowce świetnie.

Jenak polecam na 100% Harmana!!!

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #5 08 Gru 2014 09:32
    kiciunia500
    Poziom 5  

Wow, harmany rzeczywiście kuszą swoim kosmicznym designem ;) Jeszcze nie widziałam takich głośników i na pewno ciekawie jest mieć coś takiego na biurku ;) Nie wątpię w ich możliwości ale pod względem designu preferuję jednak czarną klasykę i to o takie propozycje bym prosiła :)

A czy może mi ktoś coś powiedzieć o Microlabach Solo 6c? Czy nadadzą się do muzyki elektro? I nie tylko elektro, soul i r'n'b również?

0
  • Pomocny post
    #6 08 Gru 2014 10:14
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Czy interesuje Cię sprzęt używany? W tej cenie można mieć coś znacznie lepszego od tych komputerówek.

Małe będą np. Heco Interior Plus 2000 za 300zł http://allegro.pl/monitory-heco-interior-plus-2000-i4858777606.html
    Do tego wzmacniacz np. Pioneer A-227 (są na Allegro w kilku ofertach).
    Jakość tego będzie nieporównywalnie lepsza niż z komputerówek.

0
  • #7 08 Gru 2014 16:40
    kiciunia500
    Poziom 5  

Jeśli miałby to być wzmacniacz plus kolumny to jak najbardziej używki wchodzą w grę, choć wolałabym kupić sprzęt nowy dlatego myślałam o głośnikach pc.

telecaster, bardzo dziękuję za propozycję, wygląda interesująco a rozmiary tych kolumn są idealne :)

Poczekam jeszcze na inne opcje, może ktoś coś podsunie jeszcze dla porównania :)

Dodano po 4 [godziny] 35 [minuty]:

A czy wzmacniacz sony który zaproponował phoe plus kolumny heco interior zaproponowane przez telecastera zagrają razem dobrze?

Dodano po kilku dniach

Czy warto?:

http://allegro.pl/sony-ta-f345r-solidny-wzmacniacz-z-gwarancja-i4856877742.html

0
  • #8 09 Gru 2014 14:53
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kiciunia500 napisał:

A czy wzmacniacz sony który zaproponował phoe plus kolumny heco interior zaproponowane przez telecastera zagrają razem dobrze?
    Ja nie lubię brzmienia Sony. One brzmią pusto. Pioneer to sprawdzony wzmacniacz który z Heco zgrywa się bardzo ładnie. Poza tym ten Sony ma pobór 140W natomiast Pioneer 330W. Poza tym Sony może pracować z obciążeniem minimum 8 omów, natomiast 90% niemieckiej produkcji z lat 80/90 to zestawy 4 omowe.
    kiciunia500 napisał:

Poczekam jeszcze na inne opcje, może ktoś coś podsunie jeszcze dla porównania :)
    Nie sądzę aby ktoś coś dodał. W tym budżecie można zaproponować tylko zestawy głośnikowe sprawdzonych marek jak Heco, Canton, Elac, Grundig Box, Arcus, czyli wszystko co z Niemiec z przed 20 - 30 lat. Wzmacniacze również sprawdzone, starsze modele obsługujące 4 omy z dobrym zasilaniem. Czyli Technics i Sony odpadają.

0
  • #9 09 Gru 2014 16:10
    phoe
    Poziom 29  

Nie no, ten Sony obsługuje kolumny 4 Ohm, dałem tylko ze względu na cenę, żeby się w 500zł zmieścić przy kolumnach, które do niego zaproponowałem.

A to, że większość kolumn niemieckich to konstrukcje 4 omowe to wiem, nawet jak jest informacja że 4-8 Ohm, to to jest 4 Ohm tak naprawdę.

0
  • #10 10 Gru 2014 10:20
    kiciunia500
    Poziom 5  

Dziękuję za wszystkie propozycje.
    Miałam nadzieję, że ktoś się wypowie odnośnie komputerówek jeszcze.

0
  • #11 10 Gru 2014 16:41
    phoe
    Poziom 29  

Głośniki komputerowe nie są do słuchania muzyki, tutaj nie ma co więcej dyskutować. :)
    Te HK które ktoś podał tylko ładnie wyglądają, to są bardzo słabe jak chodzi o moc głośniki.
    Subwoofer w głośnikach komputerowych jest pod gry czy filmy, do słuchania muzyki jest on zbędny o ile ma się dobre kolumny.

Znajdź miejsce obok tej komody i postaw 2 kolumny podłogowe, np Heco Cantata 550, w budżecie do 500zł, one przebiją ci głośniki komputerowe nawet za 1000zł spokojnie, każda mini wieżę, soundbar i inne wynalazki typu iPhone ready(i +500zł cena końcowa) obecnie wciskane ludziom przez markety i nie tylko.

0
  • #12 11 Gru 2014 09:42
    kiciunia500
    Poziom 5  

A czy te podłogówki nie rozsadzą mi pokoju 19m2?

0
  • #13 11 Gru 2014 09:51
    RMS.pl

Poziom 26  

Jak komputerówki to tylko Soundsticks - jak na swoje wymiary i cenę grają naprawdę znakomicie.

0
  • #14 11 Gru 2014 11:23
    kiciunia500
    Poziom 5  

Soundstics kompletnie nie przemawiają do mnie designem, kojarzą mi się bardziej z jakimś sprzętem kuchennym aniżeli głośnikami. Jeszcze czarna aura daje radę, ale jest poza moim budżetem.

Nikt nie wypowie się na temat microlabów solo 6c?

0
  • #15 11 Gru 2014 11:32
    RMS.pl

Poziom 26  

Też są ok w tym budżecie. Ale nie ma tam suba, więc najniższego basu nie bedzie.

0
  • #16 11 Gru 2014 14:08
    kiciunia500
    Poziom 5  

A czy te soundstics są bezprzewodowe?
    Skoro naprawdę sa takie genialne pod względem brzmienia to jestem skłonna rozważyć ich zakup pomimo totalnie niepasującego mi wyglądu, ale musiałyby stać bez wijących się wokół kabli albo ograniczonych do minimum ;)

0
  • #17 11 Gru 2014 14:13
    RMS.pl

Poziom 26  

Jak na razie do producenta nie dotarły postawione przez Ciebie warunki zakupu i oferuje wersje przewodową

0
  • #18 12 Gru 2014 23:02
    99kamil99
    Poziom 5  

Te Harmany potrafią naprawdę głośno zagrać jak na taki zestaw, sub ma regulację mocy niskich tonów, na głośniku jest dotykowy sensor zgłaszania i ściszania-wierz mi, że przy nawet głośnym słuchaniu nic nie charczy, dźwięk jeden z najlepszych komputerowych zestawów, ja go słucham wieczorami z telefonu i naprawdę basik jest cool a stoją na komodzie.
    Jeno jest pewne są nowe i na gwarancji a to jest duży atut w tej cenie.

0
  • #19 12 Gru 2014 23:06
    phoe
    Poziom 29  

Te Harmany zagrają dość cicho akurat... to są typowe głośniki do komputera, a nie do słuchania muzyki, w tej cenie z komputerowych to się kupi dużo lepsze inne.

0
  • #20 15 Gru 2014 20:17
    Sugarman
    Poziom 5  

Myslales o zestawie logitech z2300? Cieszy się bardzo dobra opinią, tylko więcej już z produkcji, musialbys chyba wziąć używany ;)

0
  • #21 22 Gru 2014 12:24
    kiciunia500
    Poziom 5  

Z2300 nie podchodza mi z wyglądu. Tak jak pisałam, chciałabym coś w czerni i klasyce.

Na razie chciałabym wszystkim podziękować za wyrażone opinie i propozycje :)
    Wciąż nie podjęłam decyzji co kupić ale najbliżej mi do solo 6c / 7c. Tak jak napisał 99kamil99, nowy sprzęt i na gwarancji w tej cenie jest wg mnie rozsądniejszym wyborem, a może kiedyś jak portfel będzie nieco zasobniejszy to sprawię sobie nowy wzmak z kolumnami bo jakości i prezencji takiego zestawu nie przebije nic.

Decyzję odkładam na styczeń.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i życzę Wesołych Świąt :) :sm9:

0