Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik panelowy - Grzejnik nie grzeje a odpowietrzony

06 Gru 2014 17:33 8646 18
  • Poziom 12  
    Witam,
    mam taki problem z grzejnikiem w tym roku:
    Raz grzeje a raz nie, jak mu się podoba. Jak odpowietrzam to robi się gorący a po 10min znowu zimny.
    Myślałem, że nie ma przepływu to zakręciłem zawór na górze i na dole i spuściłem całą wodę z grzejnika. Następnie odkręciłem zawór na górze żeby zobaczyć czy woda dopływa na sam dół i dopływa. Nalałem wody do grzejnika, był gorący i znowu po 10min zimny.
    Mieszkam w bloku na parterze. Problem tylko w jednym pokoju.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Witam

Miałem podobny problem - rozwiązanie - założyć odpowietrznik automatyczny.
  • Poziom 12  
    Witam,
    założyć go w miejscu gdzie jest odpowietrznik manualny? tj. prawy górny bok grzejnika.
    Nie będzie mi z niego kapała woda na podłogę?
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Tak, zainstalować go w górnym rogu grzejnika, u mnie wygląda to tak:
    Grzejnik panelowy - Grzejnik nie grzeje a odpowietrzony

Ten odpowietrznik jest u mnie zainstalowany ponad 2 lata i nie uronił ani kropelki wody.
  • Poziom 12  
    Kurde kupowałem mały ładny grzejnik a tu takie coś będzie wystawało :P nie powiem, że trochę szpeci :)
    A tak ogólnie w czym jest problem? Instalacja w bloku się zapowietrza czy jak? Bo jeżeli wina nie leży po mojej stronie to będę cisnął Spółdzielnię Mieszkaniową żeby naprawiła usterkę.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ciężko powiedzieć w czym jest problem, znam za mało szczegółów, by coś więcej doradzić. Podejrzewam, że kreatywni sąsiedzi coś nakombinowali z instalacją CO ew. sam grzejnik jest wadliwy. Może faktycznie warto na dzień dobry zgłosić to do fachowców ze spółdzielni, jak to nic nie da to wtedy zainstalować owy odpowietrznik.
  • Poziom 12  
    A co tam sąsiedzi mogli nakombinować?:)
  • Poziom 17  
    Znajomy miał taki problem.Nie był spowodowany przez grzejnik a przez rurę, która do niego prowadziła-zrobiony był taki zawias-rura szła do góry, szła w poziomie a następnie schodziła do grzejnika.W takim przypadku grzejnik jest napełniony wodą, natomiast rurka już nie i nie ma przepływu.Tam pomogło zamontowanie "automatu" na rurce u góry.
  • Poziom 25  
    Kolego bubu87 jeżeli wrzucisz zdjęcia grzejnika i instalacji to bardziej ułatwi postawienie diagnozy, bo na razie to można wróżyć z fusów.
  • Pomocny post

Moderator na urlopie...
    Zakręć powrót i odpowietrz go prawidłowo.
    Powinien zacząć pracować. Zauważ, że masz spadek ujemny na zasilaniu.
  • Poziom 12  
    Odpowietrzam i leci sama woda a nie powietrze....
  • Poziom 12  
    A jak się odpowietrza przy zaworze?
  • Poziom 9  
    Odpowietrza sie odpowietrznikiem badz lekko rozkrecajac srubunek na zaworze zasilajacym. Mozna podstawic brytwanke i rozkrecic delikatnie upuszczajac troche wody na powrocie (tzw wymuszenie obiegu)
    Ale tutaj kolego.. nie wiem kto ci zakladal ten grzejnik ale chyba rysiek z czeskiem....
    Powod zapowietrzania jest prosty:
    Gałązka zasilajaca idzie pod gore z tego co widze instalacje masz w miedzi wiec mozesz smialo go delikatnie obnizyc na uchwytach tak aby galazka zasilania byla rowna lub z minimalnym spadkiem w kierunku grzejnika jezeli nie uzyskasz takiej wysokosci unies dupe grzejnika ( od strony odpowietrznika ) max w gore.
    to jedyne rozwiazanie w tej kwestii. O ile rysiek i czesiek dobrze wkrecili odpowietrznik..{jesli spojrzysz od gory w kratke powina od odpowietrznika ic rureczka a od strony zaworu rozgalezia sie na oba panele. Jestem instalatorem i proponuje zamknac temat bo nic innego nie zrobisz. pozdrawiam
  • Poziom 32  
    xXxXxMAXIMUSxXxXx napisał:
    O ile rysiek i czesiek dobrze wkrecili odpowietrznik..

A można go źle wkręcić.
    "bubu87" zgłoś do administracji, w końcu im płacisz.
  • Poziom 9  
    gersik napisał:
    xXxXxMAXIMUSxXxXx napisał:
    O ile rysiek i czesiek dobrze wkrecili odpowietrznik..

A można go źle wkręcić.
    "bubu87" zgłoś do administracji, w końcu im płacisz.

Owszem mozna. Sa typy grzejnikow gdzie istotna jest strona i sa typy tzw uniwersalne nie wiem jaki on ma trzeba bylo by zajrzec pod kratke maskujaca wtedy byla by pewnosc a tak moge mu powrozyc z fusow.
    Ps jesli masz mieszkanie nie wykupione na wlasnosc i grzejnik wymieniles sobie sam nie piszac pisma o zgode do spoldzielni tudziez wspolnoty mozesz miec jeszcze problem z tego tytulu.
  • Poziom 22  
    Zdejmij głowicę termostatu oraz sprawdź jak ustawiona jest kryza na zaworze. Masz tam cyferki przeważnie od 1-6. Ustaw na 5-6. Sprawdź także czy na pewno jest otwarty dolny zawór. Pod jego kołpakiem masz grzybek odkręcany imbusem. Musi być otwarty to jest wykręcony max (tak aby jego czoło nie wystawało poza zawór bo grzybek może wypaść).
    Nie wylewaj tej wody z grzejnika wystarczy odpowietrzenie zaworem. O ile po takim sprawdzeniu grzejnik będzie się nadal zapowietrzał to jedynym rozwiązaniem pozostanie automatyczny zawór odpowietrzający.
  • Poziom 12  
    ok. problem rozwiązany.
    można zamknąć temat.
    dziękować za pomoc