Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault scenic 1.9 D 1999r dziwny przeciek pompy lucas

bogdan0991 06 Dec 2014 18:03 6309 8
    bogdan0991
    Level 8  
    Witam.
    Proszę o pomoc odnośnie ewentualnej naprawy pompy lucas dedykowanej dla renault scenic 1.9D.
    Problem polega na tym że pompa przecieka.
    Gdy silnik pracuje wszystko jest ok, brak jakiegokolwiek śladu wycieku, jednak gdy zapłon zostaje odcięty, a silnik milknie pojawia się wyciek i z pompy zaczyna kapać.

renault scenic 1.9 D 1999r dziwny przeciek pompy lucas

Numery tabliczki znamionowej pompy to:
    lucas
    R8448B281B DCP H100680
    CODE MOD
    108888 REF 091317BSE

Czy orientuje się może ktoś co to za element, czy jest tam jakiś uszczelniacz oraz dlaczego z tego elementu pompy kapie i czy jest jakaś sprytna możliwość naprawy?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam Bogdan.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bogdan0991
    Level 8  
    Tak jestem pewien, ponieważ przed sprawdzeniem pompę z zewnątrz dokładnie osuszyłem szmatką i dokładnie obserwowałem co będzie się działo.
    Jednak czy na pewno tam będzie montowany o-ring? czy może jakie inne uszczelnienie typu podkładka miedziana bądź aluminiowa.
    bogdan0991
    Level 8  
    Ok Dziękuje. Mam jeszcze jedno pytanie czy orientujesz się może jakie zadanie spełnia w pompie ten element ?
    bogdan0991
    Level 8  
    A czy jeśli odkręcę tą zaślepkę to nic nie poprzestawiam w pompie, interesuje mnie czy ta zaślepka czegoś nie podtrzymuje wewnątrz pompy i czy śmiało mogę podkręcić i zmienić o-ring.
    arcinek
    Level 2  
    Witam , czy udało się uszczelnić dany element w pompie wtryskowej? Mam taki sam problem, cieknie mi spod tej śrubki i nie wiem czy jak ją odkręcę to nic nie uszkodzę albo mi coś nie wyskoczy jakieś sprężynki których potem nie będę umiał poskładać. Czy rzeczywiście do uszczelnienia wystarczy tylko o-ring?