Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nissan primera p11 - check PO171

06 Gru 2014 18:48 1419 5
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich serdecznie mam taki mały problem moim autem nissan primera p11 144 2.0 +lpg 1999 automat. Mianowicie drugi raz pokazało mi błąd Po171. z tym ze nie wiem co jest nie tak rzecz jasna jędze na lpg. i wydaje się być wszystko ok. benzyna tylko do odpalania no i raz w miesiącu krotka jazda tak z 10 km na pb. miałem również dziwna historie jadac na benzynie samochód nie chciał się wkręcić na więcej niż 3000 obrotów, a na gazie bez problemu. oczywiście jędze na gazie wiec nie wiem czy problem jest nadal czy tez nie. Jeżdżąc na benzie nie wkręcam się więcej niż 2500.
    ok to to odczyty z obd2 maxidiag eu702 live date:
    jalowy bieg: 3000 obrotów: max
    fuelsys1 - cl
    fuelsys2 - --
    load_pct(%) 21.6 3000 obrotów: 17
    ect - 85
    shrtft1(%) - 9.4 do 12 3000 obrotów: 10 do 15
    longft1(%) - 14.1 3000 obrotów: 14.1 max: 32
    sparkadv - 16 3000 obrotów: 43
    maf(g/s) - okolo 2.5 3000 obrotów: 9 do 10 max: 40
    o2b1s1(v) - od 100 do 800
    o2b1s1(v) - 0.060 do 0.070
    shrtftb1s1(%) - -9.4 do 12 okolo
    shrtftb1s1(%) - 99.2
    mniej więcej tak to wygląda czy ktoś może mi wyjaśnić te parametry czy jest ok czy jest coś nie tak?
  • Poziom 21  
    Ja to bym sprawdził ciśnienie paliwa...
  • Poziom 2  
    a czy brak ciśnienia może być spowodowany nieszczelnością uszczelki pokrywy zaworów. Brak ciśnienia ogólnie w siniku? bo ten błąd drugi raz mi wywala. odstępu po miedz błędami to 2 miesiące jazdy czyli jakieś 1000 km w moim przypadku
  • Poziom 21  
    Weź manometr jak jest możliwość na listwie wtryskowej wykręć zaworek taki jak wentyl w kole, podepnij manometr i odpal auto zobacz jakie jest ciśnienie po odpaleniu przegazuj i obserwuj jakie jest ciśnienie, co do błędów nie wiem co to za bład trzeba by innym sprzętem się podłączyć i zobaczyć błędy. Mogą być zabite wtryski bo jak sie jeździ na gazie to często tak bywa ale jak go odpalasz na pb to może nie, pompa paliwa też sie może spiepszyć od jeżdżenia regularnego na gazie.
  • Poziom 22  
    Bład mieszanki paliwowej, albo LPG jes źle ustawione (zależy która generacja instalacji), albo przepływka ma złe odczyty parametrów, to skromne założenie, nalezałoby jednak wykonać pełny log diagnostyczny w trybie rzeczywistym w czasie jazdy
  • Poziom 2  
    Mam Maxi diag eu702 nie bardzo mogę się połączyć komputerem nie wiem dlaczego nam win7 64bit. wykrywa mi urzadzenie ale sterowników jak by nie było zciagalem z tej strony pc-link i Autel Maxilink i nic z tego. Ok sprawdziłem dwie rzeczy czy na benzynie wkręca sie tak jak na gazie czyli bez problemu i okazało sie ze tu wszystko jest ok wkręca się dobrze. na brak mocy tez nie narzekam. Zrobiłem jazdę po mieście na rozgrzanym silniku około 5 min. i zrobiłem save live date. tutaj mam wideo z wykresami z jazdy http://youtu.be/mRC0vXIy5Bk
    niewiem do konca o co chodzi ale te uzadzenie nia ma za duzo poamieci i wykonywalo zapis od 0/57 i trwalo to okolo 5 min