Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo-pod¶wietlenie zegarów

mario-sierra 2.3D 08 Maj 2005 13:08 16487 10
    mario-sierra 2.3D
    Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Mam mały problem,może kto¶ się orientuje ile sztuk żarówek wchodzi do pod¶wietlenia zegarów na desce rozdzielczej w Fordzie Mondeo i czy te diodowe żarówki co oferuj± na Alegro s± naprawdę takie dobre.
    Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników.
  • Pomocny post
    kordel
    Poziom 25  
    Ktory rok?

W mk1 to jest chyba 5szt.

Jakie diodowe? Podeslij linka.
    indoman
    Poziom 14  
    ja tez posiadam MK 1 i z chęci± bym zmienil podswietlenie zegarow na niebieski, tymbardziej ze nie swieci mi jedna dioda od strony wskaznika paliwa, zastanawiam sie tylko czy jest z tym duzo roboty możę kto¶ juz robil cos takiego w mondeo i ma jakies dobre rady z tym zwi±zane?
    kordel
    Poziom 25  
    indoman aby wyjac zegary musisz odkrecic najpierw ten plastik, ktory jest na wierzchu. Po jego odkreceniu zegary sa latwo dostepne.

A co do podswietlenia to powiem tak: w mondeo sa czytelne zegary i nie zgodze sie z twierdzeniem, ze nie sa wyrazne. Po drugie to zegary podswietlaja biale zarowci, a zielony kolor daje folia w srodku. Po trzecie niebieskie podswietlanie co prawda jest fajne, ale jest tez meczace dla oczu i nie radze jezdzic takim autem w trase w nocy. Jak ktos sie uprze to mozna zalozyc sobie niebieskie podswietlenie, ale czy warto? Duzo roboty a pozniej bedzie tylko "Po co ja to robilem?". Tak jest moja opinia, ale jak naprawde chcecie to nie bede wam odradzal. Moge pomoc przy montazu...

Pozdrawiam Marcin.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak juz naprawde chcecie zrobic cos z autem to polecam zalozenie podswietlenia klamek (jezeli takiego nie ma). W niektorych mondeo sa montowane seryjnie wiec mozna tez dokupic obwodki klamek z miejscami na zarowki albo poprostu wstawic diody.
    mario-sierra 2.3D
    Poziom 10  
    Indoman,wła¶nie nie długo będę to robił w swoim Fordzie,to dam znać jak sobie poradziłem z tym.Wiem ,że nie jest tak łatwo dostać się do zegarów.ale to jeszcze przede mn±.
    Pozdrawiam Mariusz
    kordel
    Poziom 25  
    mario-sierra 2.3D napisał:
    Wiem ,że nie jest tak łatwo dostać się do zegarów.ale to jeszcze przede mn±.
    Pozdrawiam Mariusz

A wlasnie, ze jest to o wiele prostsze niz Ci sie wydaje...
    mario-sierra 2.3D
    Poziom 10  
    Nie zapomnij Kordel ,że jeszcze jest montowany ¶ciemniacz ,i można sobie regulować pod¶wietlenie zegarów jad±c w trasę.Wszystko możliwe że jest proste jeszcze tego sam nie robiłem słyszałem tylko opinię.
    Pozdrawiam
    kordel
    Poziom 25  
    Ja juz to robilem kilkukrotnie i naprawde jest proste. Nie masz sie czego obawiac. Sciemniacz to jedno, ale tu chodzi o czytelnosc zegarow, wiec na zdrowy rozum jak zegary beda ledwo poswietlone to i czytelnosc bedzie znikoma. Wiem bo osobiscie sprawdzalem jak to jest.
    mario-sierra 2.3D
    Poziom 10  
    Witam.
    To s± diody rozpraszaj±ce,w przyszłym tygodniu będę wymieniał.Najwyżej wyrzuciłem 20 dychy w ¶mietnik.A ile przychodzi żarówek ,pytam tak z czystej ciekawo¶ci bo zamówiłem 6 szt.
    Pozdrowienia Mariusz.
    wojcikrobert
    Poziom 2  
    W mondku jest problem z estetycznym o¶wietleniem zegarów. Powód - sama ich budowa i kanały ¶wietlne. Kiszka naprawdę. U mnie poprawiło dopiero zamontowanie dorabianych na zamówienie zegarów (klubowe MPK - Mondeo Klub Polska) - dopiero teraz jako tako to wygl±da.