Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie działa wyświetlacz radia Corolla E12

06 Gru 2014 20:21 9270 19
  • Poziom 15  
    Witam.
    Mam fabryczne radio z CD Typ W58802 w Corolli E12 z 2004r.
    Dziś wyświetlacz nagle najpierw wypełnił się pionowymi kreskami a po ponownym odpaleniu zniknęły wszystkie wskazania. Jest tylko zielone podświetlenie - radio pod względem funkcji działa. Co mogło paść? Będzie opłacalna naprawa? Prosze o podpowiedzi od czego zacząć.
    Dokładny model to: 86120-02260 (Panasonic CQ-TS7170LAC)
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Nie wiem jaki tam jest wyświetlacz ale spróbuj Poświecić latarką na wyświetlacz jak będzie widać napisy to znaczy że padła tylko żarówka od podświetlenia....
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 36  
    kat_alkatraz napisał:
    Poświecić latarką na wyświetlacz jak będzie widać napisy to znaczy że padła tylko żarówka od podświetlenia....

Umiesz czytać ze zrozumieniem ?

Shizo napisał:
    Jest tylko zielone podświetlenie

Uszkodzony wyświetlacz - typowa usterka w tym radiu.
  • Poziom 15  
    Typowa usterta to znaczy ze nie naprawialna? Mam szukać innego radia?
  • Poziom 20  
    Też trafiło do mnie takie radio tylko na kasetę, usterka identyczna. Dokładnie to TOYOTA58301 --> Panasonic CQ-TS7171A. Wyświetlacz ma chipa na taśmie i to jego wina. Kup drugie ;)
  • Poziom 15  
    grzesiekw12 napisał:
    Kup drugie :wink:
    no to trudno poszukam nowego.
    Czy przyczyna usterki jest znana? Mam podłączoną od roku zmieniarke cyfrową Yatour czy jej obecność mogła spowodować usterkę?
    Moze przy okazji ktoś podpowie czy musi musze szukac identycznego modelu radia jak mam?
  • Poziom 20  
    Tam zdaje się wychodziły dwa modele. Na kasete i CD. Chyba że w późniejszych rocznikach coś pozmieniali. Zmieniarka nie ma nic do wyświetlacza. Próbowałem naginać, potraktowałem HOT-em płytkę krzemową na taśmie ale nic nie dało. Choć wydawało mi się że na sekunde jakby coś tam się pokazało, ale byłem zajęty majstrowaniem przy taśmie. Szkoda czasu moim zdaniem. Na alledrogo ktoś oferował za grosze radio z taką samą usterką.
    Jak w poprzedniej generacji radyjek Toyoty padały głowice, tak tu sypią się wyświetlacze. Taka ich uroda :)
  • Poziom 40  
    Dociśnij taśmę do płytki drukowanej.
    Jeśli się będzie polepszało to możesz podgrzać wtedy cały odcinek taśmy w temp 80-120 st. C i dociskać.
    Niestety zabieg jest tymczasowy.
  • Poziom 36  
    LA72 napisał:
    Dociśnij taśmę do płytki drukowanej.
    Jeśli się będzie polepszało to możesz podgrzać wtedy cały odcinek taśmy w temp 80-120 st. C i dociskać.
    Niestety zabieg jest tymczasowy.

To chyba nie widziałeś tego wyświetlacza na żywo.

Tam nie ma czego dociskać.
  • Poziom 15  
    Dziś wyjmę i rozbiorę radio, wrzucę fotki to może łatwiej będzie coś wymyślić.
    Zastanawiam się czy jest sens kupować takie same radio, jak by nie było będzie tez 10-letnie i usterka może się powtórzyć.
    Tak mi się jeszcze nasunęła myśl - czy nie mogła się najzwyczajniej w świecie wypiąć jakaś kostka z tyłu radia?
  • Poziom 36  
    Shizo napisał:
    czy nie mogła się najzwyczajniej w świecie wypiąć jakaś kostka z tyłu radia?

Nie.
  • Poziom 15  
    Wczoraj wymieniłem radio na inne które działa.
    Mogę teraz spokojnie naprawiać stare, na początek proszę o podpowiedź jak w warunkach domowych korzystając z zasilacza zewnętrznego uruchomić radio - do jakich gniazd i pinów podpiąć zasilanie? Czy wystarczy jedno zasilanie 12V czy potrzeba innych?
    Poniżej w załącznikach wykaz złączy i opis pinów:
  • Poziom 1  
    Odkopuję temat bo mam identyczny problem.

Shizo napisał:
    Mogę teraz spokojnie naprawiać stare

Udało się naprawić to radio?
  • Poziom 15  
    kotoj napisał:
    Udało się naprawić to radio?
    odpuściłem sobie nie mam czasu tam grzebać. Zostało awaryjnie na "części"
  • Poziom 20  
    Na stronce eserviceinfo.com jest schemat Panasonic cqts7170. A co do części, to jedynie można wyrwać stamtąd końcówkę mocy TA8264. Głowicy nie da się przeszczepić do poprzedniej generacji radia, jest tam układ SAE NC5001 który wygląda aplikacyjnie na LA17000.
  • Poziom 15  
    Minęło 14 m-cy i w drugim innym radiu identyczna usterka - padł wyświetlacz.
    Rano jeszcze działało, popołudniu nagle przestało.
    Na pewno nie ma sposobu żeby zreanimować taki wyświetlacz?
  • Poziom 16  
    Kiedyś była metoda naprawy odklejonych taśm od lcd lub płytki w D-box2 poprzez dociśnięcie taśmy linijką i przejechaniu lutownicą kolbową , mi się nie udało naprawić bo się pistoletową zabrałem. Na stronie Leszka Studio24 tez oferował się gościu ze naprawia taśmy radioodtwarzaczy samochodowych, sam mam parę sztuk do wysyłki ale jakoś nie mam zapędu, potrzeby.
    Ps, jakby ktoś miał głowice na LA17000 to pilnie potrzebuje.
  • Poziom 15  
    w podświetleniu wyświetlacza LCD od radia do Corolli 2006 po FL jest prostokątna mała dioda (chyba SMD) z takim zielonym gumowym nakryciem o wymiarach 2x3mm która się przepaliła. Mierząc napięcie na płytce wychodzi że zasilane to było napięciem 6,3V - czy idzie kupić taką diodę albo podobną która wytrzyma takie napięcie?

Dodano po 9 [godziny] 11 [minuty]:

Znalazłem diody na 6V do podświetlenia matryc np. L7030WW
    http://lispol.com/produkt/dioda-led-smd7030-biala-ciepla---l7030ww
    Czy taka dioda nie będzie się zbytnio nagrzewać?