Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zalman ZM700-GV/ 700W - Syczenie

TheWint3r 06 Dec 2014 21:25 642 3
    TheWint3r
    Level 11  
    Witam.

Dostałem z reklamacji zasilacz Zalman ZM700-GV.
    Powodem reklamacji było syczenie, dostałem nowy produkt i jak się okazało ten też syczy.
    Zasilacz zaczyna syczeć tylko w momencie, gdy gra wyciąga powyżej 100fpsów, w moim przypadku wyciąga ona 300fpsów.
    Gdy zmniejszyłem maksymalną liczbę fpsów do 100, syczenie ustało, tak samo dzieje się też, gdy zminimalizuję grę i działa ona sobie w tle, wtedy też jest cisza.
    Jestem raczej na 99% pewny, że syczenie pochodzi z zasilacza, ponieważ przez miesiąc miałem zastępczy zasilacz od serwisu, gdzie przy tej samej grze przy 300fpsach nic nie syczało, więc raczej jest to wina zasilacza.
    helmud7543
    Level 43  
    Na słuch to może być piszczenie cewek (chyba trzeba było fizycznego dostępu, żeby to zweryfikować). Jeśli to cewki to nic groźnego - gorzej, ze może być trudno wyegzekwować naprawę. Można też samemu się z taką usterką uporać (zlokalizować i zalać niesforną cewkę specjalnym klejem) ale wiadomo - po gwarancji.

P. S. Mam teoretycznie bardzo cichy BeQuiet Straight Power E7, który niestety, przy bardzo niskim obciążeniu, intensywnie piszczy/skwierczy. No może nie aż tak intensywnie ale biorąc pod uwagę że komputer jest ustawiony na cichą pracę (najgłośniejsze są dyski) to piszczenie potrafi być irytujące...
    TheWint3r
    Level 11  
    Niestety jakby to były cewki, to mysle, ze zawsze by piszczały, ale one piszcza tylko wtedy, kiedy mam zmaksymalizowaną grę i ilosc klatek na sekunde przekracza ~100.

Pytanie też trochę ze strony prawnej, czy jeżeli znowu zareklamuje ten zasilacz i będzie piszczeć, to mogę to zareklamować jako wadę produktu i ubiegać się o zwrot pieniędzy? Bo jeżeli to ma tak wyglądać, to wolałbym dostać pieniądze z powrotem i kupić jakis lepszy zasilacz.
    helmud7543
    Level 43  
    Właśnie że jeśli to piszczenie cewek, to da o sobie znać przy określonym obciążeniu, przy którym wpadają w rezonans.

Jeśli przyjęli to jako wadę to pewnie i przyjmą następne zgodnie z procedurami gwarancyjnymi.

Jako rękojmie z kolei wątpię, żeby to przeszło, bo to nie jest raczej wada istotna.