Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Samsung DMS400TRW - Zmywarka nagle przestała działać

tommy68 06 Gru 2014 23:18 1203 4
  • #1 06 Gru 2014 23:18
    tommy68
    Poziom 2  

Podczas zmywania, w trakcie wygrzewania naczyń zmywarka nagle przestała działać.
    Nie daje się włączyć. Brzmiało to tak jakby wyrzuciło bezpiecznik ale tylko zmywarka straciła zasilanie.
    Do tej pory działała bez zarzutu z wyjątkiem węża zasilającego z zabezpieczeniem - był wymieniany kilka miesięcy temu.
    Co się mogło stać, czego szukać?
    Nie znalazłem w necie takiej usterki.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 13 Lut 2015 22:27
    MONMAT79
    Poziom 2  

Mam ten sam problem,możesz opowiedzieć jak u Ciebie to się skończyło

0
  • #3 16 Lut 2015 16:30
    tommy68
    Poziom 2  

Padła główna płyta sterująca. Znajduje się poniżej drzwi i jest zalana żelem tak, że to nie wilgoć tak zadziałała tylko sama padła (żadnych śladów przepalenia).
    Zleciłem wymianę serwisowi bo dawał gwarancję, że w cenie tej wymiany, jak płyta padnie ponownie będą szukać dalszych przyczyn a płyta zostanie wymieniona.
    Na razie pomogło. Działa. Koszt naprawy płyta (akt. cenę znajdziesz w necie) + 100.

Tomek

0
  • #4 18 Lut 2015 22:10
    MONMAT79
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź :) U mnie też był facet z serwisu w ramach gwarancji i padł
    jakiś moduł (nie wiem,czy to jest to samo u Ciebie). Muszę czekać do tygodnia
    aż go ściągną z Czech.
    Pozdrawiam :)

0
  • #5 30 Sty 2016 22:46
    Mamuśka7
    Poziom 2  

Witam. Mam problem ze zmywarką Samsung DMS400TRW.
    Podczas mycia, chyba w czasie odpompowania wody wywala główny bezpiecznik w mieszkaniu. Nie można jej dalej puścić - próba dalszego włączenia powoduje ponowne wysadzenie bezpiecznika. Tylko zmywarka jest na tym obwodzie, więc nie ma mowy o przeciążeniu obwodu. Dla sprawdzenia odłączyliśmy wszystkie inne obwody zostawiając tylko zmywarkę i wysadziło. Przez jakiś czas przed awarią dość głośno pracowała pompa odprowadzająca wodę. Ale nie wiem, czy to ma jakiś związek. Zmywarka już dawno po gwarancji i nie wiem, czy warto inwestować w naprawę, czy w nową.
    Proszę o pomoc.
    Agnieszka

0