Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother dcp-135c - zacina papier przed głowicą

07 Gru 2014 03:20 2403 3
 • Poziom 7  
  Drukarka każdorazowo zacina papier tuż przed głowicą, tzn. wciągnie kartkę kawałek a gdy ta znajdzie się przed samą głowicą sygnalizuje zacięcie papieru i każe zdjąć tylną pokrywę i usunąć zacięcie. Drukarka była rozebrana na czynniki pierwsze, głowica wyczyszczona i wszystko inne też. W środku nie ma żadnych zanieczyszczeń, kawałków kartek, itd. Wszystko złożone prawidłowo, taśma prowadząca głowicę założona właściwie, kreski na niej widoczne. Drukarka prawidłowo wykonuje czyszczenie z poziomu menu serwisowego, wszystkie parametry w tym menu wyzerowane. Złożona "na krótko" - czujniki otwarcia pokryw "zagłuszone". Czujnik papieru z tyłu sprawny. Optycznie nie widać żadnych uszkodzeń mechanicznych. Widać jak podczas czyszczenia serwisowego napełniają się przewody z tuszem, widać jak tusz jest odsysany do pampersa. Wydaje się, że wszystko jest ok do momentu rozpoczęcia drukowania lub kopiowania gdy kartka staje przed głowicą i drukarka sygnalizuje zacięcie papieru. Czy uszkodzenie głowicy może powodować taką sytuację? Brak mi już pomysłów - może ktoś ma jakieś sugestie?
 • Spec od drukarek
  A wciąga normalną prędkością papier. Kiedyś musiałem wymienić silnik napędzający rolki. Ew. czujnik przy elektronice głowicy może powodować komunikat o zacięciu.
 • Poziom 7  
  Papier wciąga normalnie. Gdzie szukać tego czujnika przy elektronice głowicy? Przy głowicy zbytnio nic nie widzę co wyglądałoby na jakiś czujnik.
 • Spec od drukarek
  To co masz na końcu tasiemki podpinanej do głowicy.