Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TIG - Jaką spawarke wybrać do aluminium i nierdzewki?

07 Gru 2014 08:55 6654 5
  • Poziom 9  
    Potrzebuje spawarke do spawania nierdzewki i aluminium, ma służyć hobbystycznie a nie do spawania kilometrowych ściegów ;) tj wydechy, doloty samochodowe.
    Wiem że musi być ac/dc, przyda sie zajarzanie. Czy np te będą dobre, czy może czegoś będzie mi w nich brakować:
    Sherman TIG 201 AC/DC
    Magnum TIG Viper 225 Pulse AC/DC
    Dodam że na sprzecie chcem sie uczyć.
    Proszę o konkretne odpowiedzi
  • Poziom 39  
    Za linki dostaniesz nagrodę... Mam magnum 8 lat, co prawda o oznaczeniu THF 200. Spawa się dobrze, co prawda na początku będziesz miał problem z regulacją prądu spawania :D Awarii jak do tej pory nie było, nie licząc braku hf, pył szlifierski spowodował zwarcie i blokada zaworu gazowego, czysty gaz. Z drugim nie miałem do czynienia.
  • Poziom 9  
    A czy Sherman ma wszystko co potrzeba, tzn zeby spawac aluminium itd?
  • Poziom 39  
    A na mnie żaden :D Tig z regulacją parametrów tego typu, nadaje się do spawania produkcyjnego. Znajomy nabył coś podobnego i klikanie aby coś zmienić, powoduje irytacje. Mając analogowe potencjometry, spawając różne materiały możesz w dowolnej chwili dokonać zmiany. A przy sterowaniu typu digital, zaczynasz od klikania w celu odnalezienia parametru który chcesz zmienić. Jedyna przewaga, polega na zapisanych w pamięci gotowych ustawieniach, które się przydają jeśli jesteś początkujący.
  • Poziom 11  
    Kupiłem TECNOTIG 220.Znajomy ma chyba jakieś problemy ogólnie z obsługa elektroniki,ja nie narzekam na obsługę cyfrowa.Najważniejszy parametr czyli amperaż ustawiasz bez wciskania czegokolwiek,po prostu kręcisz tylko pokrętłem.

EDIT 2016.02.02 spawarka niestety się zepsuła.Wyłączyłem i już się nie włączyła.Szkoda tylko że w chinach kosztuje 300$ a u nas 1000.
    https://www.youtube.com/watch?v=4axdWaZYFbE&feature=youtu.be