Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie mogę znaleźć coś takiego?

Julek97 07 Gru 2014 12:49 816 8
 • #1 07 Gru 2014 12:49
  Julek97
  Poziom 5  

  Tato kiedyś w sklepie widział taki jakby to nazwać straszak.
  Urządzenie wysyłało chyba wiązkę światła i jak ją się przerwało po prostu on wył.
  Potrzebny mi jest na działkę, bo chodzą i kradną owoce i kwiaty.
  Od wakacji hoduję króliki to tez by się przydało przy klatce coś takiego.
  Nie wiem jak to się nazywa i nie mogę znaleźć na allegro?
  Dziękuję za pomoc.

  0 8
 • #3 07 Gru 2014 21:48
  Julek97
  Poziom 5  

  Nie rozumiem trochę. Jestem nowy. A może sam bym to wykonał. Tylko chodzi o to aby sam się wyłączył po np. po minucie. Bo nie pojadę go wyłączyć bo mieszkam ponad 1 km od działki.

  Dodano po 39 [minuty]:

  Tak mysle kupić czujnik ruchu i syrenę, tylko pomożecie jak zasilić to baterią ?

  0
 • #4 07 Gru 2014 23:27
  slawekjurek
  Poziom 13  

  Witam, problem wbrew pozorom nie jest taki prosty, jak się wydaje. Sam miałem podobne potrzeby, też mam działkę oddaloną jakieś 35km od miejsca zamieszkania i podobne kłopoty z nieproszonymi gośćmi.
  W pierwszej wersji zastosowałem zwykły czujnik ruchu typu PIR (tani i do tego sam się wyłącza po ustalonym czasie od włączenia "alarmu"), zmodyfikowałem go tak, aby działał nawet w dzień. Rozwiązanie miało jednak wiele mankamentów:
  1. potrzebowało zasilania 230VAC (na szczęście miałem podciągnięte na działce),
  2. wzbudzało się co chwilę z niewiadomych powodów (owady, zwierzęta polne, wiatr, słońce... ???)
  3. w dzień czułość spadała dosyć znacznie (zwłaszcza w słoneczne dni) i nie możliwe było jakieś bardziej optymalne wyregulowanie tego "ustrojstwa".

  W kolejnej wersji spróbowałem (jak poradził tu kolega) zastosować barierę podczerwieni. Użyłem profesjonalnej bariery stosowanej w przemyśle. Wada to znaczne ograniczenie chronionego obszaru (np. brama, albo klatka ze zwierzętami hodowlanymi, albo drzwi budynku gospodarczego), generalnie max. kilka metrów i kilkadziesiąt centymetrów w pionie (moja bariera miała 90cm). Drugi problem to znaczny pobór prądu z zasilania, choć tylko 24VDC (można spokojnie zastosować zasilanie akumulatorowe, ale pojemność niewielkich akumulatorów może nie wystarczyć na długo - trzeba również doliczyć energię potrzebną na ew. alarmy).

  Reasumując, względnie sprawdziła się dopiero trzecia opcja (niestety dosyć kosztowna): kamera IP z oprogramowaniem rozpoznającym ruch obiektów, połączona z internetem poprzez sieć GSM. Urządzenie nie ma podłączonych żadnych wyjców, czy sygnalizatorów (i tak nikt już na to nie reagował a sąsiedzi w niedalekiej odległości skarżyli się na uciążliwość - zwłaszcza w pierwszej wersji). Sygnalizacja odbywa się wyłącznie poprzez internet, tzn. nagrywane są krótkie filmiki po wykryciu ruchu, a router GPRS wysyła do mnie SMSy z info o wzbudzeniu. POdstawowym mankamentem tego rozwiązania prócz ceny i komplikacji jest konieczność finansowania połączenia GSM oraz zapłata firmie ochroniarskiej i lub utrzymywanie dobrych stosunków z sąsiadami (ktoś musi zareagować szybciej ode mnie, bo zanim dojadę na miejsce, może być troszkę za późno). To ostanie nie jest bez znaczenia, gdyż sąsiedzi nie piją niestety byle czego ;)

  Życzę powodzenia i napisz jak udało Ci się rozwiązać Twój problem.

  0
 • #5 08 Gru 2014 10:51
  Julek97
  Poziom 5  

  Mi chodzi bardziej o coś co mogę samemu zrobić. Ma tylko wystarczyć nieproszonego goscia. Jakby wyglądało połączenie ? Jakbym robił to z torem podczerwieni aktywnej. I aby działało to na baterie. Bo raczej ne bd się bawił w podłączenie do prądu. Potrzebne byłoby mi tor podczerwieni syrena i jak zrobic aby sam się wyłączyŁ alarm.

  0
 • #6 08 Gru 2014 11:30
  slawekjurek
  Poziom 13  

  Zobacz sobie coś takiego:
  3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
  [retrofood]

  Ma to PIRa. ale jest na baterie i okropnie tanie.

  0
 • #7 08 Gru 2014 11:46
  Julek97
  Poziom 5  

  Wystraszyć* Sorka za błędy pisze na telefonie i mam wlaczoną autokorekte

  Dodano po 5 [minuty]:

  Sławek. Ale on chyba sam się nie wyłączy i w tym jest problem chodzi mi o to aby po 30 sekund albo po minucie sam się wyłączył. Chyba żeby coś do niego domontować ?

  0
 • #8 08 Gru 2014 17:48
  slawekjurek
  Poziom 13  

  Muszę jakoś koledze przedstawić, o co mi chodzi.
  Może ten link nie będzie zabroniony:

  https://www.youtube.com/watch?v=655eVxdAuFE

  (Jeśli nie, to proszę wyrzucić z wątku moje wypowiedzi, bo bez konkretnych przykładów nie mają walorów dydaktycznych.)

  Dodam, że nie znam tej Pani na filmie i że nie mam nic wspólnego ani z produktem, ani z firmą, która go demonstruje / sprzedaje.

  0
 • #9 08 Gru 2014 18:36
  Julek97
  Poziom 5  

  Mi chodzi o taki alarm który sam się wyłączy po kilku sekundach. A nie taki który trzeba wyłączyć pilotem.

  Widziałem taki alarm na allegro który sam się wyłącza jeżeli po 30 sekundach od wykrycia ruchu, I nie wykryje go ponownie to się wyłącza. Tylko to kosztuje 70 złotych i pracuje tylko w zakresie od 0 do 30 stopni Celsjusza. A na dworze jest nawet do -20. To raz a po drugie to trochę kosztuje więc może wyjdzie taniej zrobić to samemu. Myślałem kupić syrene, czujnik ruchu który po 30 sekundach od wykrycia ruchu wyłącza.alarm i trzeba by było zasilić to bezprzewodowo np. Bateria.
  Teraz.pytanko jak to połączyć aby sprawnie działało.

  0