Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie mogę znaleźć coś takiego?

07 Dec 2014 12:49 930 8
  • Level 7  
    Tato kiedyś w sklepie widział taki jakby to nazwać straszak.
    Urządzenie wysyłało chyba wiązkę światła i jak ją się przerwało po prostu on wył.
    Potrzebny mi jest na działkę, bo chodzą i kradną owoce i kwiaty.
    Od wakacji hoduję króliki to tez by się przydało przy klatce coś takiego.
    Nie wiem jak to się nazywa i nie mogę znaleźć na allegro?
    Dziękuję za pomoc.
  • OptexOptex
  • Level 7  
    Nie rozumiem trochę. Jestem nowy. A może sam bym to wykonał. Tylko chodzi o to aby sam się wyłączył po np. po minucie. Bo nie pojadę go wyłączyć bo mieszkam ponad 1 km od działki.

Dodano po 39 [minuty]:

Tak mysle kupić czujnik ruchu i syrenę, tylko pomożecie jak zasilić to baterią ?
  • OptexOptex
  • Level 13  
    Witam, problem wbrew pozorom nie jest taki prosty, jak się wydaje. Sam miałem podobne potrzeby, też mam działkę oddaloną jakieś 35km od miejsca zamieszkania i podobne kłopoty z nieproszonymi gośćmi.
    W pierwszej wersji zastosowałem zwykły czujnik ruchu typu PIR (tani i do tego sam się wyłącza po ustalonym czasie od włączenia "alarmu"), zmodyfikowałem go tak, aby działał nawet w dzień. Rozwiązanie miało jednak wiele mankamentów:
    1. potrzebowało zasilania 230VAC (na szczęście miałem podciągnięte na działce),
    2. wzbudzało się co chwilę z niewiadomych powodów (owady, zwierzęta polne, wiatr, słońce... ???)
    3. w dzień czułość spadała dosyć znacznie (zwłaszcza w słoneczne dni) i nie możliwe było jakieś bardziej optymalne wyregulowanie tego "ustrojstwa".

W kolejnej wersji spróbowałem (jak poradził tu kolega) zastosować barierę podczerwieni. Użyłem profesjonalnej bariery stosowanej w przemyśle. Wada to znaczne ograniczenie chronionego obszaru (np. brama, albo klatka ze zwierzętami hodowlanymi, albo drzwi budynku gospodarczego), generalnie max. kilka metrów i kilkadziesiąt centymetrów w pionie (moja bariera miała 90cm). Drugi problem to znaczny pobór prądu z zasilania, choć tylko 24VDC (można spokojnie zastosować zasilanie akumulatorowe, ale pojemność niewielkich akumulatorów może nie wystarczyć na długo - trzeba również doliczyć energię potrzebną na ew. alarmy).

Reasumując, względnie sprawdziła się dopiero trzecia opcja (niestety dosyć kosztowna): kamera IP z oprogramowaniem rozpoznającym ruch obiektów, połączona z internetem poprzez sieć GSM. Urządzenie nie ma podłączonych żadnych wyjców, czy sygnalizatorów (i tak nikt już na to nie reagował a sąsiedzi w niedalekiej odległości skarżyli się na uciążliwość - zwłaszcza w pierwszej wersji). Sygnalizacja odbywa się wyłącznie poprzez internet, tzn. nagrywane są krótkie filmiki po wykryciu ruchu, a router GPRS wysyła do mnie SMSy z info o wzbudzeniu. POdstawowym mankamentem tego rozwiązania prócz ceny i komplikacji jest konieczność finansowania połączenia GSM oraz zapłata firmie ochroniarskiej i lub utrzymywanie dobrych stosunków z sąsiadami (ktoś musi zareagować szybciej ode mnie, bo zanim dojadę na miejsce, może być troszkę za późno). To ostanie nie jest bez znaczenia, gdyż sąsiedzi nie piją niestety byle czego ;)

Życzę powodzenia i napisz jak udało Ci się rozwiązać Twój problem.
  • Level 7  
    Mi chodzi bardziej o coś co mogę samemu zrobić. Ma tylko wystarczyć nieproszonego goscia. Jakby wyglądało połączenie ? Jakbym robił to z torem podczerwieni aktywnej. I aby działało to na baterie. Bo raczej ne bd się bawił w podłączenie do prądu. Potrzebne byłoby mi tor podczerwieni syrena i jak zrobic aby sam się wyłączyŁ alarm.
  • Level 13  
    Zobacz sobie coś takiego:
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    [retrofood]

Ma to PIRa. ale jest na baterie i okropnie tanie.
  • Level 7  
    Wystraszyć* Sorka za błędy pisze na telefonie i mam wlaczoną autokorekte

Dodano po 5 [minuty]:

Sławek. Ale on chyba sam się nie wyłączy i w tym jest problem chodzi mi o to aby po 30 sekund albo po minucie sam się wyłączył. Chyba żeby coś do niego domontować ?
  • Level 13  
    Muszę jakoś koledze przedstawić, o co mi chodzi.
    Może ten link nie będzie zabroniony:

https://www.youtube.com/watch?v=655eVxdAuFE

(Jeśli nie, to proszę wyrzucić z wątku moje wypowiedzi, bo bez konkretnych przykładów nie mają walorów dydaktycznych.)

Dodam, że nie znam tej Pani na filmie i że nie mam nic wspólnego ani z produktem, ani z firmą, która go demonstruje / sprzedaje.
  • Level 7  
    Mi chodzi o taki alarm który sam się wyłączy po kilku sekundach. A nie taki który trzeba wyłączyć pilotem.

Widziałem taki alarm na allegro który sam się wyłącza jeżeli po 30 sekundach od wykrycia ruchu, I nie wykryje go ponownie to się wyłącza. Tylko to kosztuje 70 złotych i pracuje tylko w zakresie od 0 do 30 stopni Celsjusza. A na dworze jest nawet do -20. To raz a po drugie to trochę kosztuje więc może wyjdzie taniej zrobić to samemu. Myślałem kupić syrene, czujnik ruchu który po 30 sekundach od wykrycia ruchu wyłącza.alarm i trzeba by było zasilić to bezprzewodowo np. Bateria.
    Teraz.pytanko jak to połączyć aby sprawnie działało.