Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak zasiliania w monitorze Asus VK222H

loza6 07 Gru 2014 13:06 1200 8
  • #1 07 Gru 2014 13:06
    loza6
    Poziom 8  

Witam, mam problem z moim monitorem

Monitor: Asus VK 222h

Z początku to było tak, że sam się wyłączał po chwili dioda się zaświecała i działał i tak w kółko, czasami dłużej czasami nie.
    Rozebrałem go sprawdziłem kondensatory ale wszystkie wydają się ok, poniżej zdjęcia.
    Poprawiłem luty i zamiast skręcić wszystko i dopiero zobaczyć czy działa to podłączyłem zasilacz do płyty i przewód zasilający, debil zamiast zabrać ręce to prąd mnie kopnął i zaiskrzyło w miejscu zaznaczonym na czerwono na zdjęciu, teraz nie ma żadnego znaku od monitora...
    Rozlutowałem dwa tranzystory i dokonałem pomiarów, wszystko widać na zdjęciach.

Lutować potrafię, ale pomiarów nie ogarniam, czy mógł by ktoś mi pomóc jak gdzie mierzyć aby znaleźć ten element który jest uszkodzony ? Z góry dzięki.

Tranzystory mierzyłem na zakresie diodowym oto wyniki pomiarów:

Jeden z tranzystorów to:

K2645
    Przewód COM przyłożony do lewej 'odnogi' tranzystora a czerwony do środkowej miernik nie reaguje. Natomiast gdy przyłożę czerwony przewód do prawej 'odnogi' miernik pokazuje: 049

529
    Natomiast gdy czerwony zamienie z czarnym a czarny przyłożę do środkowej odnogi miernik pokazuje: 529 a gdy przykładam do prawej wynik taki sam jak wczesniej 049.

Drugi tranzystor to:

PEC. 802
    SB1060FCT

Zakres diodowy, przewód COM przykładam do prawej odnogi zaczynam pomiar, miernik nie reaguje.
    Zmieniam COM z Czerwonym. COM przystawiam do środowej odnogi miernik pokazuje wartosc 150. Po przyłożeniu do prawej odnogi nie reaguje.

Przepraszam, że wszystko tak opisane, no ale nie ogarniam tych pomiarów a chciał bym spróbować sam to naprawić. Proszę o wyrozumienie i pozdrawiam.

Brak zasiliania w monitorze Asus VK222H Brak zasiliania w monitorze Asus VK222H Brak zasiliania w monitorze Asus VK222H Brak zasiliania w monitorze Asus VK222H

0 8
  • #2 07 Gru 2014 13:27
    kokapetyl
    Poziom 43  

Obok gniazda sieciowego masz taką małą kostkę. Ze zdjęcia nie widzę dokładnie, czy to nie jest bezpiecznik ? Sprawdź go na początek.

0
  • #3 07 Gru 2014 13:56
    loza6
    Poziom 8  

pisze obok niego T4A 250VAC czyli pewnie to bezpiecznik jeśli się nie mylę.

Mierzyłem na zakresie omowym wartość wyniosła 0, czyli jest sprawny...

Czekam na dalsze pomysły i dzięki za odpowiedź

0
  • #4 07 Gru 2014 13:56
    krzysio61
    Poziom 19  

Witam. Sam widzisz z prądem niema żartów nie widać a kopie najlepszym rozwiązaniem będzie oddać do serwisu.

0
  • #5 07 Gru 2014 15:35
    loza6
    Poziom 8  

wole sam pomajsterkować, na własne życzenie mnie kopnął i chce spróbować naprawić.

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

spróbuje ktoś jeszcze pomóc ?

0
  • #6 07 Gru 2014 17:21
    dzimi
    Moderator

loza6 napisał:
    Przepraszam, że wszystko tak opisane, no ale nie ogarniam tych pomiarów a chciał bym spróbować sam to naprawić. Proszę o wyrozumienie i pozdrawiam.
    - tym samym temat przenoszę do początkujących.
    I pozostaje pytanie czy jesteś w stanie naprawić ten monitor skoro nie umiesz interpretować najprostszych pomiarów.
    Czy układ przetwornicy strony pierwotnej jest sprawny? Czy są jakiekolwiek napięcia po stronie wtórnej?

0
  • #7 08 Gru 2014 16:44
    loza6
    Poziom 8  

dzimi chodzi o to, że gość krzyknął mi za tą naprawdę nie mniej jak 150zł...
    to ja wole przez neta żeby ktoś mi pomógł przelać na dobrą flachę niż płacić 150zł jak monitor jest wart 250..

1
  • #8 10 Gru 2014 16:43
    lesmian45
    Poziom 19  

Pewnie, że warto poprosić najpierw forum o naprawę. Chociaż z flachą bywa różnie dla osoby, która najwięcej dołoży się do naprawy. :D

0
  • #9 16 Gru 2014 22:35
    barthek
    Poziom 13  

pokaż zdjęcie płytki pierwszej od spodu.
    ta czarna kostka 'poziomo' umieszczona to mi wyglada na mostek prostowniczy - jakie jest napięcie DC na skrajnych jego nóżkach ? jakie jest napięcie na tym dużym kondensatorze ?

0