Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota corolla verso 2005 awaria szyb elektrycznych

pepek11111 07 Gru 2014 16:25 1347 0
    pepek11111
    Poziom 2  
    Witam
    Pierwszy post proszę o wyrozumialosc
    Mam problem z szybami corolla verso 2005 - z góry powiem ze programowanie odpada sprawdzałem we wszystkie strony.
    Na początku szyba od kierowcy zaczela fiksować otwierala się ale był problem z zamknieciem trzeba było probowac gora dol itd... az opadla w dol i kaplica. Nastepnie powoli zaczely siadac pozostale - nie można ich było otworzyć, Jedyna jaka dzialal to ta z tylu za kierowca. Wymienilem modul sterowania szybami z plytka od kierowcy ponieważ był zmarnowany. Nastepnie wymontowałem sterownik który znajduje się przy silniku podnoszenia szyby od kierowcy był zasniedzialy odpadly luty. Probowalem go reanimować ale nic nie pomoglo. Szybe od kierowcy podniosłem na krotko tzn podalem napiecie bezpośrednio na silnik bo wyjeciu sterownika jest taka możliwość - szybe zamknąłem. Na drugi dzień otworzyłem szybe z tylu i już jej nie mogę podnieść. Przy naciskaniu przyciskow szyba z tylu ta opuszczona pyka przy probie otwarcia ale nie chce się podnieść... Mam pytanie czy sterownik przy silniku od strony kierowcy steruje wszystkimi szybami??. Skoro jest uszkodzony czy nie będą dzialac wszystkie szyby? Czy gdzies w aucie znajduje się jeszcze dodatkowy sterownik na wszystkie szyby?Dodam ze na kostach wchodzących do sterownikow poszczególnych szyb sa napiecie ok 11,6V. Zamowilem już sterownik do tego silnika od kierowcy ale czy może być inna przyczyna? Podobnego przypadku nie znalazłem w całym necie. Z góry dzięki za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.