Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regulator mocy grzałki w obwodzie z przekaźnikiem

07 Gru 2014 16:42 1395 10
 • Poziom 6  
  Mam prosty obwód, do którego jest podłączona pompa obiegowa wody oraz grzałka sterowana On/Off przez przekaźnik. Niestety moc grzałki 2,5kW okazała się zbyt duża i słód który zacieram na piwo ulega czasami lekkiemu przypaleniu i na grzałce zostaje brązowy nalot, a gotowanie chmielu to już w ogóle realizuję poprzez bezpośrednie wpięcie klemami grzałki do gniazdkowego regulatora mocy Pamel.
  Zastanawiam się czy jest na rynku jakiś prosty (przede wszystkim niewielkich rozmiarów) regulator mocy, który mógłbym podpiąć za przekaźnikiem do grzałki i sobie ustawiać jej moc bez zakłócania pracy pompy ani sterownika?
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 25  
  KDSF55 lub "Elektroniczny regulator mocy grzałek 5000W"
  Poszukaj sobie.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 6  
  Dzięki za odpowiedź.
  Na drodze własnych poszukiwań znalazłem coś takiego jak SSVR (np. http://www.ebay.com/itm/Voltage-Resistance-Re...27?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ae1383f4f) czyli Solid State Voltage Regulator, ktory wygląda jak przekaźnik, tylko na wejściu montuje się potencjometr do regulacji napięcia wyjściowego.
  Problem w tym, że nie mogę nic takiego znaleźć w polskim internecie. Jedynie doszukałem się paru producentów, którzy coś takiego oferują, ale to dla odbiorców hurtowych i trzeba by podać liczbę sztuk, a wtedy oni wycenią. Ktoś wie pod jaką nazwą czegoś takiego szukać? Próbowałem półprzewodnikowy regulator napięcia, SSVR itp. ale same zwykłe przekaźniki mi znajduje.
 • Poziom 6  
  No właśnie to nie jest zwykły przekaźnik. Pod SSR to mi znajduje tylko przekaźniki które po podaniu napięcia na wejściu załączają bądź rozłączają obwód wyjściowy. A to czego szukam i opisałem to rodzaj przekaźnika, który w zależności od oporu na wejściu (ustawienia potencjometra) na wyjściu reguluje napięcie.
  http://www.auberins.com/images/SSVR25A.jpg
  Tego nie mogę się doszukać w polskich sklepach.
 • Poziom 6  
  No tak, KDSF55 by się nadał, ale musiałbym do tego kombinować z jakąś obudową, radiatorem i wyszedłby mi pewnie z tego jakiś kłębek drutu, który pewnie by się przegrzał albo zrobiłoby się zwarcie. Ten SSVR bardziej mnie przekonuje ze względu na swoją zwartą, prostą budowę i o wiele łatwiej byłoby mi coś takiego zamontować pod garnkiem. Dodatkowo z tego co gdzieś wyczytałem z KDSF55 u niektórych osób zdarzyło się, że wystąpiło niebezpieczne napięcie na potencjometrze, a w tym SSVR o ile się nie mylę obwody są oddzielone galwanicznie i nie ma ewentualnego ryzyka porażenia.
 • Poziom 25  
  "Elektroniczny regulator mocy grzałek 5000W" tak się nazywa i kosztuje 90zł. Duży zapas mocy, i gwarancja 24. Wpiszesz w wyszukiwarce to znajdziesz;)

  Kończmy temat ... bo święta idą ;D
 • Poziom 6  
  Temat możemy skończyć, czemu nie :)
  Zamówiłem z ebaya SSVR, bo w polskim necie się nie mogłem doszukać czegoś podobnego. Żadne wklejanie nazw dokładnych modeli nie pomogło (http://www.fotek.com.hk/page1e.htm), same linki do zagranicznych stron.
  Ten elektroniczny regulator mocy, który proponujesz to jakaś cegła, w dodatku większa od gniazdkowego pamela, który posiadam, a chodzi mi o jakiś mini układzik, który na stałe będę mógł przykręcić do spodu garnka i sobie regulować potencjometrem moc grzałki. Niemniej bardzo dziękuję za pomoc i życzę Wesołych Świąt.
 • Poziom 6  
  Doszukałem się też w polskich sklepach i na allegro czegoś takiego, a należy szukać pod hasłem "modułowy regulator napięcia" lub po prostu MRV-1
  To tak dla potomności jakby ktoś potrzebował.
  http://q-elektronik.pl/pl/c/modulowe/38