Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przejśćiówka USB na RS232 a programowanie centrali alarmowej

08 Maj 2005 14:14 3302 7
  • Poziom 13  
    Mam zamiar kupic nowego laptopa niestety bez złącza Rs232. Mam do was takie pytanko czy po zastosowaniu przejsciowki USb na RS bede mogł programowac centrale alarmowe?? czy bedzie to dzialac ? porty Rs na PCMCIA sa strasznie drogie ok 300zl a zwykla przejsciowka niecale 40zl. z gory dzieki za informacje. pzdr
  • Poziom 29  
    Z ROKONET-em nie miałem problemów.
  • Poziom 16  
    Witaj.
    Do satela polecam Ci przejsciówkę DIGITUS 2.0 TO rs 232 Adapter
    kosztuje ok 80 zł i wszystko działa prawiadłowo nie wiem jak sie sprawuje z innymi systemami .
    Powodzenia Andrzej
  • Poziom 23  
    wg mnie jak sprawisz sobie jakas przejsciowke to nie powinienes miec zadnych problemow...np zalozmy ze kupisz gotowy modul konwertera RS232<=>USB na FTDI...np firma Soyter czy Propox sprzedaja takie cos za ok 50zl....programujesz jak zwyklego COMA...masz do dyspozycji dwa rodzaje obslugi...jako standardowwego COMa, uzywasz wowczas sterownika Virtual COM Port lub obslugujesz poprzez sterwonik D2XX...i tez jest git...
  • Poziom 27  
    Kupilem 2 przejsciowki firmy Semitech, lecz niepotrafie ich uruchomic.
    instaluja mi sie urzadzenia:
    - Semitech USB HID ->COM device
    - Semitech virtual port
    i niewiem co dalej. niewiem jak skonfigurowac urzadzenia by dzialaly jako np. COM1 i COM2. urzadzenia niby sa, lecz portow COM zaden program nie widzi...

czy cos robie nie tak? mial ktos podobny problem ?

do postu dolaczam zrzut ekranu z zainstalowanymi urzadzeniami
  • Poziom 23  
    ...przeciez producent wraz ze sterownikami musi dostarczac jakis programmer guide reference....bo w innym przypadku skad mialbys wiedziec jak masz uzyc urzadzania....
  • Poziom 23  
    ...wiesz, szczerze mowiac, to z tej aukcji nic nie wynika...
    ...jezeli nie masz dostarczonej zadnej konkretnej specyfikacji, to cala obsluga powinna sprowadzac sie do tego, ze instalujesz w systemie taki konwerter i jedynie co mozesz skonfigurowac to paramtery tego wirtualnego COM'a pod ktorym znajduje sie konwerter....mozna to zmienic we wlasciwosciach sterownka virtual com port...widzisz, ja kupilem za troche wieksze pieniadze, kolo 60zl z przesylka, konwerter na FT232BM i tam jest full dokumentacja i duzo przykladow jak tego sie powinno uzywac...
    ...inne wyjscie to wyslij maila do kolesia co Ci to sprzedal i ten plik txt zawsze moze Ci przeciez podeslac...w sumie to nie wiem co tam moze byc napisane...moze wlasnie jakie parametry nalezy ustawic dla virtual com porta / a moze jak nalezy skonfigurowac konwerter....trudno powiedziec i zgadywac...