Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL Inspiron 3537 - Po aktualizacji do Windows 8.1 laptop nie wyłącza się

xuncorrectx 07 Gru 2014 18:55 3354 5
  • #1 07 Gru 2014 18:55
    xuncorrectx
    Poziom 7  

Mam laptopa DELL Inspiron 3537.
    Procesor Intel Core i7-4500, 8GB RAM, 64-bit

Kupiłam go w kwietniu tego roku. Po jakimś czasie wyskoczyła możliwość darmowej aktualizacji do win8.1 Uznałam - czemu nie? Wszystko przebiegło okej, po aktualizacji korzystałam normalnie z laptopa, po czym gdy kliknełam "Zamknij" zagasł ekran ale komputer dalej pracował, szumiał no i świeciły się diody. Uznałam, że widocznie jeszcze "myśli" po aktualizacji i położyłam się spać. Rano patrze a on dalej to samo, pracował całą noc. Wkurzyłam się, zresetowałam przyciskiem do włączania i potem włączyłam. Normalnie odpalał po jakiś 15sek, wtedy zajeło mu to 2-3min! Zacinał się, jakby miał już 6 lat a nie kilka miesięcy. Przed aktualizacją wszystko śmigało aż miło. Poczytałam, że inni też mieli takie problemy. Zdecydowałam się na powrót do ustawień fabrycznych, żeby wrócić do wersji początkowej Windowsa. Wszystko wróciło do normy, ignorowałam wszelkie przypomnienia o aktualizacji do 8.1

Niestety, kilka dni temu aktualizacja sama zdecydowała się zainstalować (nie miałam już możliwości odłożenia). Pomyślałam, że może po tylu miesiącach już to naprawili i będzie okej. Niestety - analogiczna sytuacja jak wtedy.

Co robić? Nie chce wracać do ustawień fabrycznych - poinstalowałam dużo programów, mam sporo zdjęć i dokumentów. Próbowałam przywrócić laptopa za pomocą punktu przywracania sprzed aktualizacji ale wyskoczył błąd.

Laptop jest na gwarancji, myślę nad zwróceniem się do DELL'a z prośbą o pomoc. Czytałam, że często taki problem występuje właśnie na laptopach tej firmy i na modelu Inspiron. Ale może da się to zrobić jakoś innaczej? Jak odinstalować tę aktualizacje i zablokować na przyszłość automatyczne aktualizowanie?

0 5
  • Pomocny post
    #2 09 Gru 2014 11:45
    ul1002

Poziom 35  

Zainstaluj sterowniki dla 8.1 ze strony dela.

0
  • Pomocny post
    #3 09 Gru 2014 13:35
    bullyman
    Poziom 10  

tak jak kolega wyżej powiedział sterowniki ze strony della rozwiążą problem. Dokładnie chodzi o sterowniki do intela i karty graficznej AMD. Na początek usuń stare, potem zainstaluj nowe( pierwsze intel, potem AMD).

0
  • #4 12 Gru 2014 00:12
    xuncorrectx
    Poziom 7  

za późno sprawdziłam forum. Odświeżyłam system (wszystkie programy i aktualizacje zostaly odinstalowane łącznie z 8.1 ale pliki zostały). Jest okej i nie chce już tego 8.1 ale chyba powinnam to zainstalować znów? Czy mogę nie aktualizować i będzie ok?

0
  • Pomocny post
    #5 12 Gru 2014 12:19
    bullyman
    Poziom 10  

Dopóki nie zrobisz aktualizacji to wszystko będzie w porządku. Natomiast windows 8.1 to nie jest zło. Po aktualizacji sterowników ze strony dell'a wszystko również będzie działało poprawnie.

0
  • #6 13 Gru 2014 13:24
    xuncorrectx
    Poziom 7  

Okej dzięki :) wiem, że to nie zło ale już mam zbyt dużo złych doświadczeń z nim :P teraz nie mam czasu ale jak go znajdę to się z tym uporam. Dzięki wszystkim za pomoc! :)

-1
  Szukaj w 5mln produktów