Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VDSL Oragne - Monitoring DVR przez QuickDNS / DynDNS nie chce działać

neutralizator 07 Dec 2014 19:35 1320 5
    neutralizator
    Level 19  
    Witam

Mam funboxa z Orange i chciałem odpalić sobie ponownie dostęp przez dynamiczny dns do swojego rejestratora, ale widzę że ten sprzęt jakoś dziwacznie się zachowuje i za żadne skarby świata nie chce mnie wpuścić na dvr. Poustawiałęm wszelkie możliwe porty, naty i inne cuda niewidy (których dotychczas w swoim archerze C7 nie musiałem nawet ruszać i mimo walki całodniowej nie dałem sobie rady z ustawieniem tego draństwa by działało. Jak wchodzę przez swój dynamiczny dns z zewnątrz to to draństwo przekierowuje mnie na stronę startową funboxa i na tym koniec zabawy. Mogę zalogować się do rutera i pobawić ruterem ale za żadne skarby świata nie chce mnie wpuścić tam gdzie ja chcę. Poradził sobie ktoś z tym draństwiem czy raczej rozejrzeć się za swoim modemem vdsl ?
    rikardo67
    Level 21  
    A mając na myśli "draństwo" o co Ci chodzi? Sprawdź DMZ :-)
    neutralizator
    Level 19  
    No właśnie po wielu różnych próbach i innych zabiegach, w tym po podłączeniu w sieć trzeciego, porządnego ruterka NETGEARA i zabawie sprzętem w końcu udało mi się zmusić wszystkie zabawki do współpracy. Docelowo zrobiłęm tak jak chciałem na początku, czyli funbox jest na wejściu i robi jedną sieć dla dzieciaków, z niego zasilany jest archer c7, który jest głównym ruterem o innej adresacji i pod archera podpięty jest również DVR. Trzeba było w ustawieniach trochę pokombinować. Generalnie Archer ma nadany statyczny adres IP. W sutawieniach NAT/PAT są wpisane wszystkie porty, które miał w swojej konfiguracji DVR, czyli w sumie otwartych pięć portów do usług dla DVR. w DMZ jest wpisany archer, czyli główny router rozdzielający no i w dynamicDNS mam wpisane swoje konto na dynDNS. Generalnie mogę uznać że wszystko co mi potrzebne śmiga, choć nie rozumiem jednego - jak wchodzę poprzez dynamiczny dns z któregokolwiek z komputerów to otwiera mi się strona startowa funboxa, a jak włażę programem do monitoringu ze smartfona na androidzie to mam to co chciałem, czyli podgląd z kamer. Jeszcze muszę wypróbować co się stanie jak zaloguję się z netbooka będąc poza swoją lokalizacją - bo nie wiem czy będzie startóweczka funboksa czy też kamerki... Ale trochę czasu mi to draństwo zajęło - nie powiem... natomiast samo podłączenie dvr du funboksa i poustawianie wszystkiego na dvr czyli nat/pat i dmz (bez archera czy też innego rutera) nie dało mi możliwości zalogowania się do kamer ze smartofna, czyli coś jest nie tak z softem.
    rikardo67
    Level 21  
    Jak ustawisz DMZ to już nie musisz przekierowywać portów.
    neutralizator
    Level 19  
    No tak, ale chodziło o to aby zmusić samego funboksa do współpracy z dvr a tego nie dało się zrobić...
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    neutralizator wrote:
    No tak, ale chodziło o to aby zmusić samego funboksa do współpracy z dvr a tego nie dało się zrobić...

To musiałeś coś namieszać w konfiguracji. Ostatnio konfigurowałem do innych celów i działa przekierowanie bez żadnego problemu. Nie jest przypadkiem problemem port 80 na funbox-ie i rejestratorze?