Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia Spot i Edimax - Jak połączyć 2 routery w jedną sieć?

07 Gru 2014 19:52 1413 2
  • Poziom 7  
    Witam. Posiadam domową sieć, do której mam podłączone kilka urządzeń. Głównym elementem sieci jest router Neta Spot. Ma on z tyłu 4 wejścia. Jedno jest użyte przez światłowód, który daje nam Internet do tegoż urządzenia. Drugie jest używane przez komputer, z którego korzystam, trzecie wejście zajmuje Netia Player (telewizja) oraz czwarte miejsce wykorzystywane jest przez telefon stacjonarny (urządzenie podobne do routera, nie wiem co to konkretnie jest, firmy ZyXEL, połączone z telefonem i ze Spotem).
    Jak więc widzicie brakuje miejsca żeby podpiąć jeszcze jeden komputer. Posiadam drugi router firmy Edimax, model AR-7284WnA. Chciałbym go połączyć z obecnym już spotem. Pół dnia się męczyłem, w końcu się udało, na jakąś godzinę, a potem zerwało połączenie z jednym komputerem. Zmieniałem ustawienia protokołu TCP/IP tak, aby oba komputery należały do jednej podsieci i wówczas wszystko działało, ale przez krótki czas, pojęcia nie mam co się stało i czemu się rozłączyło. Nie zmieniałem nic w ustawieniach routerów. Połączenie skonfigurowałem następująco: główny światłowód był podpięty do Edimaxa, Edimax natomiast łączył się z drugim komputerem i dodatkowo kablem z Netia Spotem. Czyli Spot wciąż miał te 4 wejścia zajęte, Edimax 3. Słyszałem o jakichś antenkach pod USB co wychwytują Wi-Fi. Ciekawi mnie jakiej jakości byłby internet na tym drugim komputerze, gdyby korzystał z takiej antenki. Jeśli strony ładowałyby się szybko to porzucę Edimaxa i sprawię sobie antenkę, potrzebuję opinii, bądź pomocy z łączeniem routerów. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Edimaxa łączysz LAN-LAN z NS i konfigurujesz jako AP. Dajesz mu adres LAN z sieci NS ale spoza zakresu serwera DHCP NS. Wyłączasz na nim serwer DHCP. Nazwę sieci i szyfrowanie takie samo jak na NS. Kanał WiFi inny, odległy. z Edimaxem możesz łączyć się po WiFi i korzystać z 3xLAN. Urządzenia podpięte do NS i Edimaxa są w jednej sieci i się widzą.