Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką końcówkę mocy do YAMAHA EMX312 SC - podłączenie.

lucu 07 Dec 2014 19:57 1110 8
    lucu
    Level 12  
    Witam.
    Korzystam z powermiksera YAMAHA EMX312 SC
    Link

do tego dwie kolumny YAMAHA AX12
    Link

Problem polega na tym, że wzmacniacz "zrobił się za słaby".

Kiedyś był używany przy wokalu 2 osób + podłączenia keyboardu + mikrofon z pieca gitarowego + aktywny odsłuch + urządzenie odtwarzające muzyke na przerwach + mikrofony bezprzewodowe.
    Teraz doszła jeszcze jedna osoba więc razem 3 wokale.
    Jeśli chcę aby było troszkę głośniej, np. poprzez zwiększenie głośności głównej lub wejściowej keyboardu występuje efekt coś w rodzaju zapychania się wzmacniacza tzn. tak jakby obcinał basy i soprany. Dźwięk z kolumn jest wtedy bardzo paskudny.
    Prz dwóch wokalach czasami też to występowało ale nie tak często.
    Dzieje się tak częściej przy dłuższej pracy powermiksera. Diody limitera po dłuższej pracy też migają częściej.
    Gdy zmniejszę głośność główną lub keyboardu problem znika ale przy większej sali jest po prostu za cicho.

Wzmacniacz ma już z 5 latek.

Wymyśliłem więc, że aby nie inwestować dokupię do tego powermiksera końcówkę mocy i podepnę ją pod wyjścia main out. Powinno być wtedy głośniej gdyż przy 8 ohm kolumnach powermikser emx312 SC może dać 180 W a moc kolumn to max 600 W.

Pytania moje są takie:
    1. Czy takie rozwiązanie będzie dobre czy raczej myśleć o zakupie czegoś nowszego i mocniejszego ?

2. Proszę o propozycję jaką konkretnie końcówkę mocy zakupić pod te kolumny - tak też aby nie było bardzo drogo ?

Patrzyłem na takie:
    Link

Przy 8 ohm 280 W

lub

Hollywood Impact 2000

Podobna moc.

Ceny za używane w granicach 500 zł

Lub Stage Line st-1100

8 ohm - 400W

Cena około 900 zł za używkę.

3. Ewentualnie jakieś porady ?
    DjMapet
    Level 43  
    lucu wrote:
    coś w rodzaju zapychania się wzmacniacza tzn. tak jakby obcinał basy i soprany. Dźwięk z kolumn jest wtedy bardzo paskudny.

Czyli zniekształcony, co oznacza iż wzmacniacz został mocno przesterowany a to bardzo często skutkuje uszkodzeniem głośników w kolumnach.

Nominalna moc EMX-312sc, to 2x75W przy obciążeniu 4om, więc przy obciążeniu 8 om, będzie to jakieś.... 2x45W :-).
    Nominalna moc Twoich kolumn to 150W, więc ich potencjał mocy był wykorzystany w ok. 1/3.
    Do zasilenia tych kolumn, powinieneś użyć wzmacniacza o mocy ok. 2x200W/8 om.

EP-1500 to nawet niezłe końce, ale już niełatwo o dobry egzemplarz z drugiej ręki - średnio polecam.
    O Holly..... nie będę się wypowiadał.
    IMG wg mnie, półka Behringera, jednak nieco za mocny i przede wszystkim za drogi.
    Tak wstępnie proponuję TA-600.

Ile chcesz wydać na końcówkę mocy?

Na Twoim miejscu, sprzedał bym ten (delikatnie mówiąc) niskich lotów powermikser i kupił jakiś przyzwoity mikser.

PS. Że tak zapytam z ciekawości, co i gdzie wy gracie, na tak lichym nagłośnieniu :?: :|

Pozdrawiam.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Sprzedaj EMXa bo to najgorszy badziew z naklejką "dobrego" producenta-brak mocy, brzmienie karton, korekcja w tym sprzęcie to jakaś porażka, obudowa krucha i tak można w nieskończoność...

Kup końcówkę mocy i mixer - wszystko spakuj w case i będzie elegancko. Będzie to z 20kg ważyłu ale masz święty spokój i wykorzystasz potencjał kolumn. Wagę możesz obniżyć kupując końcówkę mocy cyfrową ale to dość drogi intres chyba, że za 820zł kupisz nowego STX, który de facto Ci wystarczy...
    lucu
    Level 12  
    No dobra to podajcie co KONKRETNIE kupić.
    Jaki mikser i jaką końcówkę - tak aby było w miarę niedrogo a dobrze - oczywiście pod kolumny YAMAHA AX12.

Dodano po 5 [minuty]:

Końcówkę mocy na Allegro znalazłem taką:

Link

A jaki mikser do tego i case ?

Czy może zostawić tego emx-a jako mikser i zapas ?

Czy może zupełnie jakąś inną konfigurację.

Nie chciałbym mocno doinwestowywać.

Cholera sam nie wiem, dajcie jakieś KONKRETNE rozwiązania.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Cenowo będzie tak - mixer z 400zł, case 400-500, końcówka 400-500zł i mówimy o używanychcały czas. Pzdr
    lucu
    Level 12  
    No tak tylko kochany kolego podaj jakieś propozycje - konkretnie najlepiej z linkami do aukcji czy do sprzętów. Co bym się znowu w jakieś gów.... nie wpakował.
    Stawiam browca za pomoc :o)

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Szperałem trochę na allegro.

KOŃCÓWKI:

1. BEHRINGER EUROPOWER EP 1500 - 400 ZŁ
    2. THE T.AMP E800 - 700 ZŁ
    3. STX PA-800 - 730 ZŁ
    4. STA-1100 STAGE LINE 800 ZŁ

MIKSERY:
    1. Behringer XENYX X1222 USB - 450 zł
    2. Behringer Xenyx FX 2442 - 820 zł
    3. Eurorack UB2222FX PRO - 850 zł

Jaki CASE czy RACK kupić nie mam zielonego pojęcia.

Z mikserów jakoś na nic innego nie zwróciłem uwagi. Cały czas zastanawiam się czy nie zostawić sobie YAMAHA EMX-312 SC jak mikser i ewentualnie zapasowe nagłośnienie. Czy zrezygnować z takiego rozwiązania sprzedać go i kupić zupełnie inny mikser ?

Przypominam, że ma być to do:
    - keyboard
    - 3 wokale
    - mikrofon gitarowy
    - odsłuch (aktywny)
    - mikrofon bezprzewodowy
    - laptop (muzyka na przerwy)
    - kolumny YAMAHA AX-12

A może ktoś ma do sprzedania potrzebny mi sprzęt.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Brałbym Stage-Line końcówkę, choć dokładając 100zł masz u mnie Cresta CC1800.

Mixery dość duże wybrałeś i widzę z marną kamerą wbudowaną - generalnie powinieneś szukać jeśli musi być Behringer to modele z początkiem 16 i 20 w nazwie - bez sensu 2222 lub 2442 ciągać jak go nie wykorzystasz - mam R-2004 Wharfedale jak nowy(nowy 1000zł)+kamera Zoom-a 1100(nowa 690) + case gratis za 800zł

Tu masz foto i pogląd :

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2942454.html
    DjMapet
    Level 43  
    lucu wrote:
    Czy może zupełnie jakąś inną konfigurację.

Takie postawienie sprawy zmienia nieco sytuację.
    Ja, na Twoim miejscu, sprzedał bym to wszystko i zainwestował w zestaw aktywny, np. LD Dave 15G3, lub przynajmniej w Sound House One i mikser Soundcraft efx 8, lub przynajmniej Behringer Xenyx QX1222USB.

Pozdrawiam.
    lucu
    Level 12  
    Sprzęt sprzedany i zamieniony na inny zgodny z poradami użytkowników.