Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Toshiba 48l5435dg i Soundbar LG - jak podłączyć?!

kmk.perek 07 Gru 2014 20:03 6699 12
  • #1 07 Gru 2014 20:03
    kmk.perek
    Poziom 7  

Witam serdecznie, posiadam telewizor Toshiba 48l5435dg, który niestety nie posiada wyjścia optycznego, oraz Soundbar LG NB5540.

Tak wygląda Soundbar

Tak wyjscia TV

Problem polega na tym że nie wiem jak to podłączyć aby dzwięk z telewizor trafiał do Soundbara. Niestety HDMI nie działa, pewnie przez to że HDMI w TV nie wysyła sygnału, tylko go odbiera.
    Porszę o pomoc.

1 12
  • #3 07 Gru 2014 20:39
    kmk.perek
    Poziom 7  

Dziękuje za odpowiedź, czy dzwięk w obu rozwiązaniach jest podobny, czy przez konwerter lepszy?

0
  • Pomocny post
    #4 07 Gru 2014 20:44
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kmk.perek napisał:
    czy dzwięk w obu rozwiązaniach jest podobny, czy przez konwerter lepszy?

Przez konwerter audio będzie cyfrowe, przez wyjście słuchawkowe analogowe - co lepsze - optyk.
    I proszę się nie pomylić zamawiając, bo są też wersje tego konwertera "w drugą stronę"! - ma być dokładnie tak, jak na fotce ze sklepu.

0
  • #5 09 Gru 2014 19:27
    kmk.perek
    Poziom 7  

Witam, dzisiaj przyszedł konwerter, niestety po podłączeniu telewizora z soundbarem nie ma dzwięku. Sprawdzaiłem konwenter na innym sprzęcię i działa z soundbarem.
    Wywnioskowałem że jest to wina telewizora, nie znalazłem w menu telewizora jakiś zaawansowanych opcji audio, zresztą wydaje mi się że po podłączeniu powinno to działać automatycznie?
    Nie wiem czy jest to defekt telewizora, czy niekompatybilność sprzętowa?

0
  • #6 09 Gru 2014 20:09
    rnb_bolii
    Poziom 32  

Nie znam nenu tego tv ale szukaj ustawienia dźwieku, wyjście cyfrowe...

0
  • #7 09 Gru 2014 21:05
    kmk.perek
    Poziom 7  

W ustawieniach "Wyjście cyfrowe" jest tylko PCM albo skompresowane, jednak zmiana nie daje jakichkowielk rezultatów.

0
  • #8 09 Gru 2014 21:19
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

kmk.perek napisał:
    Nie wiem czy jest to defekt telewizora, czy niekompatybilność sprzętowa?

A zrób zdjęcie tego konwertera i wstaw tutaj na serwer.

0
  • #9 09 Gru 2014 21:27
    kmk.perek
    Poziom 7  

Konwerter działa dobrze, podłączałem go dzisiaj do Playera CD Yamaha i działał bez problemu.

0
  • #10 10 Gru 2014 08:02
    grubs
    Poziom 32  

A co jest źródłem obrazu i dźwięku u ciebie w TV?

1
  • #11 10 Gru 2014 10:07
    Polon_us
    Poziom 41  

Patrząc na zdjęcie połączeń tego konwertera odnoszę wrażenie, że wtyczka zasilacza jest nie włożona do końca.

Moje sugestie:
    O ile telewizor ma podłączone słuchawki to proszę je odłączyć od telewizora.
    Również w tym samym menu, gdzie są ustawienia wyjścia cyfrowego audio w linii "Słuchawki/Wyjście" powinno być ustawione "Słuchawki".

0
  • #12 10 Gru 2014 21:24
    kmk.perek
    Poziom 7  

grubs napisał:
    A co jest źródłem obrazu i dźwięku u ciebie w TV?

Telewizja kablowa, sprawdzałem także film z dysku zewnętrznego, czy internetu, nic.

Polon_us napisał:
    Patrząc na zdjęcie połączeń tego konwertera odnoszę wrażenie, że wtyczka zasilacza jest nie włożona do końca.

Moje sugestie:
    O ile telewizor ma podłączone słuchawki to proszę je odłączyć od telewizora.
    Również w tym samym menu, gdzie są ustawienia wyjścia cyfrowego audio w linii "Słuchawki/Wyjście" powinno być ustawione "Słuchawki".

Konwerter jest dobrze podłączony, działa z innym urządzeniem. Wyjście słuchawki/wyjście nie nie zmienia niestety.

Dzisiaj kupiłem kable jack-jack, działa, niestety tylko przez kilka minut po czym Soundbar się zawiesza i trzeba wyjąc zasilanie i włączyć raz jeszcze. Nie wiem co jest przyczyną, Soundbar z hdmi, czy usb działa bez problemu, a po podłaczeniu jack czy to z telewizorem, czy telefonem po 2-3 min się zawiesza i przestaje grać :/

0
  • #13 11 Gru 2014 08:08
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli podłączasz soundbar przez gniazdo słuchawkowe w TV to raczej ustaw Słuchawki/wyjście na wyjście.
    Co do konwertera to dobrze było by podłączyć TV do czegoś innego z wejściem koaksjalnym.
    Może jest po prostu wyjście jest uszkodzone.
    Myślałem że może tylko z wewnętrznego tunera TV daje się uzyskać dźwięk na wyjściu coax. ale to było by bardzo dziwne.
    W instrukcji jest jeszcze cytuję "Niezależnie od właściwości źródła, sygnał wyjściowy z
    DIGITAL AUDIO nie może być kopiowany." nie wiem co to znaczy szczerze mówiąc ale może tu trzeba szukać przyczyny. Można podpytać we wsparciu Toshiby co ten zapis oznacza.

0