Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

junkers zw/zs20 - zagotowuje wode

piotrekh1994 07 Dec 2014 20:33 903 6
 • #1
  piotrekh1994
  Level 2  
  witam:)
  posiadam piec junkers zw/zs20 dwufunkcyjny.
  Mój problem wyglada tak:
  piec działa normalnie ale co jakis czas zagotowywuje wode podczas ogrzewania... i nie gasi płomienia po wyłączeniu. Pomaga mu dopiero odpowietrzenie na tej pompce. Gdy odkrece srubke i odpowietrze wszystko wraca do normy.

  Czym moze byc spowodowane to zapowietrzanie?

  mam nadzieje ze ktos pomoze :)
 • #2
  Wlodek22
  Level 30  
  Np kawitacja, lub korozja biologiczna.
 • #3
  Cowboy zagrabie
  Level 31  
  Kawitacja objawiałaby się charakterystycznym "trąbieniem" w piecu. Twarda woda powoduje osadzanie kamienia kotłowego i spowolnione oddawanie ciepła w stronę czujki. Lewatywa z octu powinna pacjenta uzdrowić ;)
 • #4
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Przyczyn może być wiele. Fałszywe ciśnienie w kotle - zablokowany manometr, brak ciśnienia w naczyniu, niesprawny odpowietrznik. Zabrudzony albo niesprawny zawór 3-drogowy. Zapchany by-pass albo rurka impulsowa. Zakamieniona armatura wodna, zacinające się iglice...Generalnie kocioł należy zgłosić do konserwacji. Ocenić stan urządzenia a następnie koszty.
 • #5
  -west
  Heating systems specialist
  Podaj dokladnie caly symbol kotla. Zw20ke czy zw20kd
 • #6
  piotrekh1994
  Level 2  
  koledze,poczytalem i dokładnie się przejrzalem pracy pieca i tak: po kilku razach włączenia wody pięć przestaje gasić płomień. podejrzewam że to może być ta iglica. I moje pytanie brzmi czy dam radę sam to naprawić? bardzo to skomplikowane?:)
 • #7
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Nie radzę samodzielnej naprawy - w tym wypadku należy rozebrać armaturę gazową, odpowiedni smar, uszczelka kopułki, uszczelka palnika, detektor gazu i człowiek z uprawnieniami gazowymi.