Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nVidia Geforce G102M - Zacinający się obraz podczas odtwarzania

08 Gru 2014 04:12 1086 5
  • Poziom 9  
    Na swoim lapku odpalam sobie np filmiki w powiedzmy HD i czasami się zacina obraz obraz nie nadąża nad fonią. Odtwarzając mecz na kontenerze MKV jest jeszcze gorzej obraz jest czasem puszczany poklatkowo, widać ,,jeżdżące" piksele.

Karta która powinna obsługiwać HD bez problemu Geforce G102M ma z tym nie wiedzieć czemu problemy. Zużycie procesora Intel Pentium Dual Core 2,2 na poziomie 60-70% 4Gb Ramu. Zainstalowałem nawet stery pod Vistę nie ma większej poprawy. Na 3DMark-u nic się nie zacinało choć karta obsługuje to w tech, DirectX 10. Niedawno był wykonywany format systemu 7 Ultimate.
    Moje podejrzenia skupiają się w okół tej karty tylko co może być z nią nie tak skro wcześniej problem nie występował ....
  • Poziom 23  
    Zainstaluj najnowsze sterowniki. Po czym zainstaluj VLC Media Player (ma swoje osobne kodeki zresztą bardzo dobre). Odtwórz w nim dany film powinno być ok. Dla pewności zainstaluj HW Monitor podaj temperatury. Chyba że chodzi ci o filmy z Youtube. Mi czasem na 4 rdzeniach i karcie HD6870 potrafią przycinać lekko filmy w 1080p na youtubie.
  • Poziom 9  
    Najnowsze sterowniki z tego roku zainstalowałem już jak i vlc . Teraz nawet jak oglądam mecz w HD do 4000 kb/s bitrate to się zacina obraz. Chyba że może to być związane z sporą ilością danych na dysku, bo trochę na nim mam, ale nie jest aż tak zapchany . Niżej załączam dowód problemu
  • Poziom 31  
    Wydaje mi się że problemem jest coś innego niż karta graficzna bo jeśli ona by powodowała problem to obraz raczej cały by się zacinał. Sprawdzałeś na innym filmie ? Zainstaluj kodeki k-lite codec pack. i przy dekodowaniu daj software decoding.
  • Poziom 9  
    Problem pojawia się na prawie każdym filmie . Choć z tego co dokładniej zauważyłem obraz zaczyna dzielić się na piksele dopiero po paru sekundach. Po krótkim czasie dopiero zaczynają się problemy. Teraz obstawiam albo system błędnie zainstalowana wersja Win 7 Ultimate lub z kartą jest cos nie tak. zadnego filmu w zasadzie obejrzec nie mogę....
  • Poziom 31  
    Zainstaluj kodeki k-lite codec pack przy wyborze dekodowania wybierz software decoding i użyj odtwarzacza Media Player classic.