Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LINK 15-LN nie włącza się część dalsza...

08 Maj 2005 15:39 780 2
  • Poziom 21  
    Witam, ponownie... Dziwna sprawa, pomierzyłem trafo tzn. megaomomierzem pomiedzy smoczkiem a poszczegolnymi nóżkami = wynik wszędzie nieskończoność. Pomierzyłem również wszystkie tranzystory na płycie = wszystkie wydają się być OK, nie są przebite ani spalone. Sprawdziłem kondensatory wokół tego HOt'a i żadne nie ma zwarcia. Czyżby było możliwe ze tylko ten tranzystor BU2525AF się spalił = ma zwarcie pomiedzy bazą a emiterem, natomiast najbardziej zjarana jest nóżka kolektora??? No i do tego po wylutowaniu nadal mam zwarcie pomiędzy B i E na płytce (tzn. jak mierze miernikiem w miejscach po tym tranzystorze) ??Może mi ktoś doradzić??
    Co mógłbym jeszcze sprawdzić??

czywiście sprawdziłem kondensator ten 400V i te na 200 i 250V i żaden z nich nie ma zwarcia, no chyba, że powysychały ale tego to już nie wiem jak sprawdzić.
    NO i nie pali się dioda kontrolna z przodu monitora, wiec nie ma na niej stałego napięcia...

Z góry dzięki !!!

Dodano po 10 [minuty]:

Tranzystor BU2520AF jak mierze go miernikiem - pomiar hFE to miernik sie wylacza i piszczy ;) hehe....

Dodano po 9 [minuty]:

Znalazłem jeden kondensator 680uF 25V który ma zwarcie... szukam dalej moze w koncu cosik znajde...
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    bardzo możliwe...... często tak spotykałem
    ale
    wymień !!!!
    - profilaktycznie ( NIE SPRAWDZAJ) pojemność w kolektorze, tą na x nf/2kV oraz
    - jak jest elektrolit w bazie Hot-a

p.s.
    skoro led się nie swieci sprawdz najpierw sam zasilacz i czoper
    czy daje napięcia
  • Poziom 21  
    no i cholera bateria w mierniku siadła...już nic wiecej nie popatrze...

ale cenne uwagi z największą chęcia poczytam...

Dodano po 7 [minuty]:

Szukam i szukam ale w colektorze nie ma żadnejpojemnośc nF na kV największa pojemność jaka jest na całej płycie to 400V !!!
    Najgorsze jest to że nie moge znaleźć schematu to tego monitora LINK LN-15E ...

Dodano po 6 [minuty]:

Napięcia daje bo jak wcześniej włączyłem ten monitor to było słychać takie paykanie ze środka :)