Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stary piecyk gazowy, brak regulacji cieplej wody i doszly klopoty z odpalaniem

Nyme 08 Gru 2014 14:52 921 2
  • #1 08 Gru 2014 14:52
    Nyme
    Poziom 1  

Witam, mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu gdzie w lazience znjaduje sie STARY piecyk gazowy na swieczke (odpalany zapalka). Niestety nigdzie po zewnetrznej stronie nie moge znalezc nazwy modelu itp a rozbierac go nie bede bo zwyczajnie mam przed nim obawy.
    Problem z nim polega na tym, ze 4 miesiace temu ciepla woda (ktora niestety nie ma regulacji, trzeba kombinowac z zimna) dochodzila do kuchni, po miesiacu przestala. A w tym miesiacu, zeby odpalic tego grata, trzeba albo wlaczyc kurek w wannie i otworzyc prysznic albo otworzyc kurek w wannie i w umywalce...oczywiscie zaraz po tym trzeba kombinowac z zimna woda, zeby sie nie poparzyc. Dodam, ze ma dwa pokretla z regulacja ciepla wody (dziala) i takim malym na dole (nie dziala).
    Czy to jest normalne? Czy mam sie zaczac bac tego co wyczynia to "cudo"?

0 2
  • #2 08 Gru 2014 16:45
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Nyme napisał:
    Czy to jest normalne? Czy mam sie zaczac bac tego co wyczynia to "cudo"?
    Oczywiście, nie jest to normalne. Jesli mieszkanie jest wynajmowane, to trzeba się dogadać z właścicielem mieszkania, w sprawie naprawy, lub co na pewno byłoby lepiej- wymiany na nowy podgrzewacz.
    Naprawa jest możliwa, ale trzeba mieć jakieś części, nie wspominając, o znajomości typu urządzenia, że nie wspomnę, o znajomości samego urządzenia.Więc, kłania się tu fachowiec.
    A że naprawa/ wymiana jest potrzebna, to dodam tylko, że mogą być 2 przykłady dalszego postępu awarii;
    1-w niedalekiej przyszłości przestanie całkiem grzać -braknie ciepłej wody.
    2-może dojść do takiej sytuacji,że włączy się grzanie,a później nie będzie chciał piecyk zgasnąć, co może być niebezpieczne.

0
  • #3 08 Gru 2014 21:40
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Po opisie przypuszczam że to termet np pg17 - do sprawdzenia na necie. Z opisu też wynika iż membrana w zespole wodnym jest uszkodzona i wymaga wymiany. Osobiście bym zalecił wymianę całego urządzenia.

1