Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie czujnika dwuprzewodowego do sterownika który wymaga czterowprzewodow

08 Gru 2014 17:44 2937 4
 • Poziom 10  
  Witam
  Otrzymałem takie zadanie o treści jak poniżej. Czy ktoś może mi w tym pomóc?Gdzieś utkwiło mi w głowie podłączenie tego czujnika przez przekaźnik półprzewodnikowy lecz nie wiem czy to dobre rozwiązanie.
  Proszę o pomysły na rozwiązanie

  ZADANIE
  Zaproponuj układ wykorzystujący możliwie najmniej dostępnych na rynku elementów elektronicznych, umożliwiający podłączenie czujnika zbliżeniowego dwuprzewodowego NO do sterownika, który wymaga czujnika czteroprzewodowego PNP NO+NC. Ważne aby szczątkowy prąd spoczynkowy zasilający układy elektroniczne czujnika w stanie czuwania nie wpływał na sygnały wyjściowe układu. Kolory przewodów są standardowe dla indukcyjnych czujników zbliżeniowych.

  OZNACZENIA PRZEWODÓW
  BRĄZOWY VCC
  NIEBIESKI GND
  CZARNY styk NO
  BIAŁY styk NC
 • Poziom 32  
  Podłączamy szeregowo czujnik i przekażnik do zasilania,przekażnik nie łapie/dobrać/.Gdy metal zbliżymy do czujnika prąd zasilający rośnie i przekażnik łapie.Styki przekażnika podajemy na wejście sterownika.
 • Specjalista Automatyk
  Najprostsze co mi przychodzi do głowy...
  Podłączenie czujnika dwuprzewodowego do sterownika który wymaga czterowprzewodow
 • Poziom 10  
  Dokładnie o tym myślałem ale chciałem sprawdzić swoja teorię. Tak wiec przekaźnik półprzewodnikowy zaproponowany przeze mnie bedzie odpowiedzi i nie będzie zakłócał pracy sterownika? Czy są jeszcze inne rozwiązania np sterowanie za pomocą tranzystora?
 • Poziom 32  
  Zamiast przekażnika może być rezystor i z niego napięcie steruje tranzystorem i wejściem do sterownika